Meglepetés: Idegenben győzte le a Sárszentágota a Soponyát

Előzetesen a megye kettőből visszalépő Soponya tűnt a hétvégi bajnoki mérkőzés esélyesének, ám a vendégek rácáfolva erre alapos verést mértek a hazaiakra.

A Sárszentágota szakosztályvezetője, Nagy Dávid így számolt be a találkozóról:
“Igazi verőfényes napsütésben nagy nyári melegben kezdődött a mérkőzés. Nagy fogadkozással jöttünk ki az öltözőből egy bizonyos mondat elhangzása után (Az első 20 percet nyomjuk meg)! Az első pár percben kiegyenlített játék folyt a pályán 1-2 helyzetecske, elfutás mindkét féltől akadt, de veszélyes helyzet nem alakult ki. A 4. percben Golenya rúgta ki kézből a bal szélre ahol Reichardt pörgette tovább a két védő között meglépő Budainak, aki elfutott a kapuig, majd kitette jobbra Szigetvárinak, ő pedig önzetlenül visszapasszolta átemelve a védőket Budai Krisztiánnak, aki higgadtan lőtte a kapuba a labdát, 0-1. A 6. percben Knapp húzott befelé a szélről több embert kicselezve ellőtte ballal ami szintén gólt ért, 0-2. A 20. perben Virág László kapott egy indítást gyorsaságát kihasználva lefutotta a védőket és higgadtan gurított a kapuba.

Ivószünet után kicsit magára talált a Soponya, kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, mindkét kapu előtt több veszélyes helyzet alakult ki! A második játékrészt jobban kezdte Soponya, és már az elején egy kétes szituációból kaptak egy tizenegyest, amit az ágotai kapus Golenya Gábor nagy bravúrral védett, majd a kipattanót közvetlen közelről is még nagyobb bravúrral kifogta, maradt a 0-3! Nyomott Soponya, sorra dolgozták ki a helyzeteiket, de a mai napon Golenya megbabonázta a soponyai csatárokat: ziccereket hárított, nem tudtak ma neki gólt lőni.

A 62. percben egy rosszul elvégzett hazai szabadrúgás után Knapp adott parádés labdát Reichardt-nak aki elfutott és a 16-os vonaláról szembe a kapuval jobb külsővel a jobb sarokba bombázta a bogyót, 4-0. A meccs további részében mindkét oldalon több nagy helyzet kimaradt és így az eredmény 4-0 lett a javunkra! A fiúk ma nagyon odatették magukat és csapatként küzdöttek egymásért.

Szerdán következhet egy nagyobb Bravúr a vasárnapinál Fejér megyei Kupában, a magasabb osztályú Nagykarácsony lesz az ellenfél.”

Soponya-Sárszentágota 0-4 (0-3)
Soponya, vezette: Obuch Zoltán

Soponya: Varga D.- Joó F., Denke O., Réti, Szabó A. – Joó T. (Theisz), Czimmermann (Sütő), Miklós (Madarász), Kiss G. (Major) – Budai J., Szabó Á.
Sárszentágota: Golenya – Schneider, Matányi, Kálmán, Virág F. – Knapp, Virág L., Szigetvári, Reichardt – Budai K. (Rácz Zs.), Nagy Zs.

Gól: Budai K. (2′), Virág L. (9′), Knapp (20′), Reichardt (62′)