Matócza hálóját a Mezőfalva sem tudta bevenni! FOTÓK!

Lejátszották az elhalasztott Ikarus-Maroshegy – Mezőfalva bajnoki mérkőzést. A listavezető fehérváriak tovább növelték előnyüket a tabellán.

A Mezőfalva tudósítója így fogalmazott:

“A Mezőfalva a 12. fordulóból elmaradt mérkőzését pótolta Maroshegyen. A 43. percig egész jól tartották magukat Masinka tanítványai, azonban ekkor egy szabadrúgás után csorgott a kapuba a labda. Ezzel vezetést szerzett a hazai együttes, 1:0. A szünetig nem született újabb gól.

A második félidőben több helyzet adódott az Ikarus előtt, a vendéglátók hálóőrének Móricz szabadrúgását kellett bravúrral hárítania. A Maroshegy szerette volna bebiztosítani a győzelmét, erre a találatukra a 83. percig kellett várni. A 16-os sarkáról rúghattak szabadot. A mezőfalvi Csányi állt a hazai játékos és a labda elé. A maroshegyiek játékosa kötényt adott Csányinak, az üresen maradt hazai játékos, Bencze pedig a bal hosszú felsőbe küldte a labdát. Ezzel kialakult a végeredmény, 2:0.”

Az Ikarus-Maroshegy így négy pontra növelte előnyét a tabellán. Matócza rekordja tovább nyúlik, 532 perce nem kapott gólt a fehérvári kapus. A Mezőfalva a 10. helyen telel.

Ikarus-Maroshegy – Mezőfalva 2-0 (1-0)
Székesfehérvár, Mezővári József Sportpálya. Vezette: Wittner József

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Kummer (Szente 11.), Horváth Zs. (Skultéti 86.), Jámbor, Tóth R., Bencze (Léki 88.), Klémán, Andróczki (Dopuda Igor 85.), Kovács L. (Hart 70.), Farkas G., Pongrácz.
Móricz: Papp – Balázs, Móricz (Kovács A. 80.), Sági, Csányi, Sági, Mekota, Bozoki (Erős 50.), Vörös, Oroszi, Balogh D. (Szabó G. 85.)

Gól: Kovács L. (43.), Bencze (83.)