Martonvásári győzelem az Ercsi elleni rangadón

A Martonvásár két remek szöglet után megnyugtató előnyre tett szert a második félidő elején, melyet sikerült megőriznie a hazaiaknak. A találkozót mindkét csapat tíz fővel fejezte be.

A Martonvásár részéről Süle Barna így tudósított:
“Az első félidőben nagy taktikai játékot játszottak a felek, lehetett látni, hogy mind két fél kicsit tart a másiktól, így nem nagyon nyíltak ki és a két tizenhatos között folyt a játék.

A másodikban a hazaiak hamar két gólos előnyre tettek szert, mind kétszer Magyar szöglete után örülhettek a hazai nézők. Előbb az ötvenedik percben belőtt pontrúgást Radics a rövid kapufánál állva csúsztatta a hosszú sarokba (1-0), majd öt perc múlva a beívelt játékszert a vendégvédők röviden szabadították fel, Hermann érkezett és nagy gólt lőtt a léc alá, 2-0. A 63. percben Hosszú Péter kapott egy remek labdát a jobb oldalon, a kimozduló hazai portás mellett higgadtan gurított a hálóba.

A gól után két kiállítás borzolta a kedélyeket, a hazaiaktól Kővárit állították ki a második sárga után a hatvanhatodik percben, a vendégektől Hoffmann szintén két sárga után mehetett idő előtt zuhanyozni a hetvenötödik percben. A 88. percben a kitámadó vendégeket megkontrázta a Marton. Kanyó szerzett labdát saját térfelén, a keresztbe mozgó Magyart hozta játékba aki a kimozduló Hodulát leültette, és Szigetit hozta kihagyhatatlan helyzetbe, aki közelről passzolt az üres kapuba. Sakk-matt, 3-1.”

Martonvásár – Ercsi 3-1 (0-0)
Martonvásár, 200 néző. Vezette: Altorjai Áron G.

Martonvásár: Nagy Gy. – Cziklin (Hernádi), Vörös F., Hermann, Neuvert (Szabó B.) – Magyar B. (Udvaros), Kővári F., Kanyó, Radics – Szilágyi I., Bajor (Szigeti). Vezetőedző: Patkós Csaba
Ercsi: Hodula – Gróf, Kővári L., Szalánczi, Nagy R. (Versits) – Hoffmann, Ivacs, Hosszú., Varga K. – Fridrich, Drapcsik. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Radics (49′), Hermann (54′), Szigeti (88′), illetve: Hosszú P. (63′)