A Martonvásár második meccsét is behúzta

A Mezőfalva legyőzése sem okozott gondot a Martonvásár számára, mely a második félidő elején eldöntötte a három pont sorsát.

A Mezőfalva az átigazolási szezon végén erősített négy játékossal. Boros Benjamin és Kovács Roland Sárbogárdról, Ürmös Zoltán Dunaföldvárról, Hercsik Ádám pedig a Dunaferr Vasastól érkezett. Ennek ellenére a Martonvásár volt a találkozó esélyese.

A Martonvásár tudósítója így fogalmazott:

“Szép gólokat láthatott a tavaszi télben kilátogató szépszámú közönség, mi ragadtuk magunkhoz a játék irányítását és a helyzetek alapján a gól csak idő kérdése volt. A 18. percben Madaras találta meg a góllövő cipőjét és szerezte meg a vezetést, 1-0. Nyomasztóvá vált a mezőnyfölény de a befejezésekbe rendre hiba csúszott, hogy a félidőig ne legyen több gól az a vendég kapusnak is nagymértékben köszönhető volt.

A második félidőben felpörgettük a tempót és a 49. percben Kovács iramodott meg és szép cselek után lőtte a játékszert a kapuba, 2-0. Az 56. percben Magyar szögletét Dr. Berczi vágta nagy erővel a bal felső sarokba 3-0. A 64. percben Madarast tanították meg repülni a tizenhatoson belűl a vendég védők, a büntetőt Magyar értékesítette 4-0. Szép támadásokat vezettünk de a kapu előtt sokat híbáztunk, “két meccsre való helyzet maradt ki” egy kontra után Boros szépített a 76. percben, 4-1. A végére is maradt “tüzijáték”, de a háló már nem rezdült.

Szép gólok és közepes iram jellemezte a találkozót ahol a meccs alapján teljesen megérdemelt a győzelem, szép volt fiúk.”

Martonvásár - Mezőfalva

kép 1 / 16

Martonvásár – Mezőfalva 4-1 (1-0)
Martonvásár, vezette: Schweighardt Róbert

Martonvásár: Végh – Vörös F., Hernádi, Sinan (Endrefalvi), Hajdú, Magyar B., Kovács D., Berczi, Szilágyi R., Cservenka (Molnár A.), Madaras. Vezetőedző: Patkós Csaba
Mezőfalva: Papp M. – Balázs, Szabó E., Sági J., Oroszi, Boros B., Sági R. (Kovács R.), Ürmös, Bozoki, Szabó G. (Móricz), Hercsik (Kovács A.). Vezetőedző: Masinka László

Gól: Madaras (18.), Kovács D. (49.), Berczi (56.), Magyar B. (64.) illetve: Boros B. (74.)