A Mány nyerte a Bodajk elleni parázs derbit!

Egy érvénytelenített gólt, egy véleményes büntetőt és egy kiállítást hozott a rangadó. Végül mindhárom pontot otthon tartotta a Mányi TK a forduló előtt még listavezető Bodajk ellen.

A Mányi tudósító így fogalmazott:
“Felnőtt csapatunk 2-1 arányban múlta felül, az eddig még gólt sem kapó Bodajk csapatát! Csapatunk, Pál Zolika hiányában, picit deffenzívebb taktikával, gyors kontrákra rendezkedett be, átadva a területet a vendégcsapatnak. Minden a mi elképzeléseinknek megfelelően alakult a mérkőzés első harmadában, hiszen a védekezésünk masszív volt, igazi gólveszélyt nem jelentettek a vendégek a kapunkra, és az ellentámadásaink is végig gólt hordoztak magukban. Az első negyedóra végén aztán jött is az első: Budai Roli ívelt szépen a baloldalra, az áthulló labdát Ernő vágta kapásból a bodajki kapu bal oldalába, 1-0. Jöttek, jöttek a vendégek, minimális veszéllyel, igazából a mányi kontrákban volt a nagyobb potenciál. Jakab Tomi fejesénél például, ritkán látható bravúrral védett Papp kapus! Paprikás hangulatú meccs kerekedett, sok játékmegszakítással, és apró szabálytalansággal.

A félidő derekán, a vendégek aztán egy véleményes szituációban büntetőhöz jutottak, amelyet hosszas reklamálás után végül Hudák lőtt a mányi kapu bal oldalába, a jó irányba vetődő Viktor kezei mellett, 1-1. A középkezdés után és a félidő utolsó mozzanataként 2-1 helyett maradt a döntetlen: egy szép támadás után, egy visszagurított labdát Szűcs Robi pofozott a kapuba, mindenki gólt látott, sajnos az asszisztencia nem…

A feszült hangulatú szünet után, minden ott folytatódott ahol eddig: a terület a Bodajké, a lelkesedés és a veszély a miénk! Az 54. percben egy remek játék után, Ernő megverte ellenfelét, és szép gólt lőtt ballal a vendégkapu jobb felső sarkába, 2-1! Két perc múlva, egy kiugratásból Ernő iramodott volna meg a félpályánál, a vendégek belső védője, Bregócs Gergő lökte fel, és talán kissé szigorúan a kiállítás sorsára jutott.

Emberelőnyben sem változott sok minden, talán csak annyi, hogy a vendégeknek már nem volt sok veszíteni valójuk.. Igazi veszélyt nem jelentettek a kapunkra, talán egyszer kellett Viktornak bravúrral védenie. A meccs derekén még Szabó Miklóst, az ellenfél elnökét küldték el a kispadtól.

Volt itt is, ott is pár szép mozzanat, de a kiharcolt győzelemhez nem férhetett kétség ezen a délutánon. Aki kilátogatott a mérkőzésre, egy parázs hangulatú, férfias meccset láthatott, teljesen megérdemelt mányi sikerrel! Igaz, hogy a pálya nem jó, igaz, hogy a játékvezetés is sok hibát hordozott magában, de ezek mindkét félnek egyenlően voltak nehezítő körülmények! Sajnáljuk, ha a híresen elfogult, újonnan regnáló bodajki elnök úr ezt másképp látja, és a külsőségekben keresi a vereség okát, de ahogyan mi sem panaszkodtunk évekig az akkor rossz talajú bodajki pályára, és elfogadtuk ha éppen jobb az ellenfél, ildomos lenne ezt hasonlóan megtenni.

Az, hogy ebben a környezetben játszani nehéz, azt nem vitatja senki, de kívánok olyan, szépszámú, kitartó, csapatukat jóban-rosszban szerető, és segítőkész szurkolókat kollégámnak, mint amilyenek Mányon vannak! És olyan lelkes csapatot! Gratulálunk a Bodajk csapatának a pozitív irányú erősödéshez, a változásokhoz, a jó szezonkezdéshez, és a továbbiakban is sok sikert céljaik eléréséhez!”

Mány – Bodajk 2-1 (1-1)
Vezette: Krajcsovics Adrián

Mány: Sátori – Herczeg, Mohácsi, Antoni, Szűcs R., Radovics, Jakab, Doma (Schnobl 90′), Budai, Szabó L., Oláh A.
Bodajk: Papp – Kovács J., Fenyvesi M. (Kovács T.), Somogyi, Polczer, Bregócs, Meszlényi, Tóth Sz. (Fenyvesi Á.), Hudák, Molnár T., Pálfi. Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gól: Doma (14′, 54′) illetve: Hudák (45′, 11-esből)
Sárga lap: 4-3
Kiállítva: Bregócs (56′, Bodajk)

Az ifjúsági mérkőzést szintén a Mány nyerte, erről így számoltak be a hazaiak:
“Szombaton ifi csapatunk, remek játékkal, lelkes, odaadó koncentráltsággal, 10-0-ra verte meg a Bodajk hasonló korosztályú csapatát! Remek győzelem volt, és ez adjon erőt gyerekek a folytatáshoz!”