A listavezető Mezőfalva II. otthonában nyert a Cece!

Bár a szezon elején a várakozások alatt teljesített a Cece, most megmutatta Menyhárt Tamás csapata, milyen potenciál rejlik az együttesben: legyőzte az éllovas Mezőfalva II. alakulatát.

A Mezőfalva II tudósítója így fogalmazott:
“Végig fölényben még a hazaiak helyett is szerezett egy gólt Cece. A Mezőfalva II sérülések és hiányzás miatt  tartalékos csapattal futott pályára. A Megye III. osztály Horfer Serleg Dél Felnőtt csoportjának 8. fordulójában hamar vezetéshez jutott a vendég együttes. A 2. és a 14. percben Czinka Krisztián góljainak örült a cecei közönség. Az első félidő folytatásában több veszélyes helyzetet is kialakított Menyhárt Tamás csapata, de szünetig a támadások gól nélkül végződtek.

A pihenőt követően némileg kiegyenlítődött a játék, de gólokat továbbra is csak Cecétől láthattunk. A 70. percben szöglet után Lakatos György a léc alá rúgta a labdát, így 0-3-ra változott a meccs állása. A vendégek még egy tizenegyest is kihagytak Budai Gábor révén. Az elmulasztott lehetőség után két percre Cecei Csizmadia Krisztián fejelt saját kapuba gólt. Az ajándék találattal alakult ki a mérkőzés 1-3-as végeredménye.

A Cece tudósítója így látta a mérkőzést:
“Már az első percekben magához ragadta csapatunk a kezdeményezést, több veszélyes akciónk is futott a pályán. Czinka Krisztián, aki nagyjából felépült a sérüléséből, előbb a 2. percben rúgott nagy gólt a jobb felsőbe, majd a 14. percben fejelt a jobb alsóba. Ezért vártuk már, hogy játsszon végre. Az ellenfél jóformán semmi veszélyt nem jelentett a kapunkra.

Már az első félidőben 4-5 góllal vezethettünk volna, de a harmadik gólunkra a 70. percig kellett várni: Tóth I. szögletét Lakatos Gyuri vágta a léc alá. Ezután még Budai Gabi biztosíthatta volna be a győzelmet, de a megítélt tizenegyest messze elrúgta a kapu mellé-fölé. Sebaj – mondtuk a biztos vezetés tudatában, de Csizmadia tette egy kicsit szorosabbá a meccset, mikor egy hazai beadást fejelt a saját kapujába.

A mérkőzés megnyerése nem forgott veszélyben. Az első helyezett otthonából hoztunk el három pontot, amiért nagy gratuláció mindenkinek.”

A birói sípszót követően értékeltek az edzők:
Menyhárt Tamás, Cece:
– A Cece az egész találkozó alatt uralta a játékot. A kihagyott helyzetek értékesítésével nagyobb arányú győzelemmel is zárulhatott volna az összecsapás.

Simon József, Mezőfalva II:
– Munkahelyi elfoglaltság és sérülések miatt erősen tartalékos csapattal futottunk pályára. Tudásunkat és lehetőségeinket kihasználtuk. Most ennyire futott. A csoportbeli helyünket nem veszélyezteti a vereség.

Mezőfalva II – Cece 1-3 (0-2)
Vezette: Nagy Károly

Mezőfalva II: Szabó T. (Orosz) – Suplicz, Simon N., Petrovics, Vincze – Sági, Bozsoki (Török), Vörös Á., Szabó R. (Gergelyfi) – Gombita, Márok. Vezetőedző: Simon József Attila
Cece: Kovács A. – Czinka (Bögyös P.), Bognár Zs., Horváth B., Lakatos – Sebestyén, Szabó A. (Bögyös A.), Budai G., Csizmadia K. – Kovács Z., Tóth I. Vezetőedző: Menyhárt Tamás

Gól: Csizmadia K. (öngól, 73′), illetve: Czinka (2′, 14′), Lakatos (70′)