A KVSE hátrányból nyert a Bodajk ellen!

Bár negyed óra elteltével vezetést szerzett a Bodajk Kápolnásnyéken, a jobb erőállapotban lévő nyékiek huszárosat hajráztak, s végül ők örülhettek.

Menus Tamás, a KVSE vezetőedzője így tudósított:
“A hétvégén egy újabb nehéz mérkőzés várt a KVSE csapatára, hiszen a nyáron alaposan megerősödött Bodajk gárdáját fogadta. A forduló előtt a KVSE az 5., míg a bodajkiak a 7. helyen álltak.

A mérkőzés közepes iramban kezdődött, a vendégek kontrajátékra rendezkedtek be, próbálták a labdát minél gyorsabban eljuttatni a fürge csatárokhoz. A kapuk az első játékrészben ritkán forogtak veszélyben. A 16. percben Gerhát A. gyenge keresztpasszára csapott le Hudák és egészen a kapuig robogott a játékszerrel, majd higgadtan lőtt a kapuba, 0-1.

A második félidőben tovább folytatódott a férfias küzdelem, de igazán egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Helyzetek itt is ott is akadtak de vagy Papp, vagy Mészáros mutatott be bravúrt. A 70. perc környékén szerkezetet váltott a hazai gárda és három csatárral rohamozta a bodajki kaput. Az addig masszív vendég védők egyre fáradtabban mozogtak és a 78. percben jött is az egyenlítés. Molnár G. rázta le védőjét majd adott szép labdát Nagy Z.-nek, aki maga elé engedte a labdát, és a kifutó kapus mellett 10 méterről a hálóba lőtt, 1-1. Ekkor érezhető volt, hogy ezen a meccsen a győzelem is meglehet a nyékieknek. A 85. percben hazai szöglet következett, amit a védők a 16-os sarkára tisztáztak, ott viszont érkezett Peszeki, aki igazítás nélkül a hosszúba tekerte a labdát, 2-1.

A maradék időben az eredmény már nem változott és a KVSE csapata megérdemelten tartotta otthon a három pontot.”

fbbodajk
Kovácsok csatája a labdáért: a bodajki Kovács János és kápolnásnyéki Kovács Máté harcol egymással

Kápolnásnyék – Bodajk 2-1 (0-1)
Kápolnásnyék, vezette: Závotka Csongor

Kápolnásnyék: Mészáros D. – Gerhát, Peszeki, Szilasi, Nagy Z., Jung (Molnár G.), Kovács M., Silhány F., Peng, Ribi (Őri), Varga J. Vezetőedző: Menus Tamás
Bodajk: Papp A. – Kovács J. (Szíjj), Bregócs (Tóth Á.), Falvai, Somogyi Sz., Polczer, Meszlényi, Kovács T. (Fenyvesi Á.), Fenyvesi M., Molnár T. (Tóth Sz.), Hudák.

Gól: Nagy Z. (78′), Peszeki (85′) illetve: Hudák (16′)

Fotó: Kricskovics Antal