Kiütötte a Velencét az Ercsi!

Rengeteg helyzetet és hét gólt hozott a zord időjárási körülmények között megrendezett Velence-Ercsi bajnoki mérkőzés, melyen a hazaiak és a vendégek eltérő, de egyaránt fontos céllal léptek pályára.

Az Ercsi tudósítója így fogalmazott:
“Nagyon erős kellemetlen szélben kezdődött a mérkőzés, a kérdés az volt, melyik csapat fog jobban alkalmazkodni az erős szélhez. Ez az Ercsinek sikerült. Sok hibával játszott mind két csapat hiszen mind a két csapatnak nagyon kellett a győzelem, a Velencének a bennmaradás miatt, míg az Ercsi még az ötödik helyről nem mondott le.

• 5. perc: Rapai paszolja fel a labdát Ivacsnak aki egyből indítja Grófot. Beadása átszáll Nagyhoz a túloldalra, ő pedig beadja közepre, ahol érkezett a születésnapos Kondreska és 3 méterről nem hibázott, 1-0 az Ercsinek.
  • 27.perc: Kővári lyukat rúg, így Németh Zsolt egyedül vihetet kapura a labdát, de 6 méterről leadott lövése a kapufáról kipattant, nagy helyzet maradt ki. Ha Németh önzetlenebb, és középre passzol, akkor egyenlít a Velence.
  • 31.perc: Ivacs 20 méterről ad be egy szabadrúgást, amit Szalánczi fejel a kapuba, de a spori les miatt nem adja meg a gólt.
  • 37.perc: Ivacs kap újabb nagyszerű labdát, bevezette a tizenhatoson belülre, majd kapura lőtte. Krencz hatalmas bravúrral védett, de a kipattanót már Rebők a kapuba rúgta, 2-0 az Ercsinek.
  • 43.perc: Ivacs egy baloldali szögletet egyből kapura csavarta, de Krencz ezt bravúrral védte.
  • 57.perc: Ivacs keverte meg a Velencei védelmet és lövésre szánta el magát, amibe egy védő beleért, így az a kapufára pattant. Onnan Kondreska elé, aki 3 méterről nem hibázott, 3-0 az Ercsinek.
  • 63. perc: Szalánczit indították aki nem hibázta el ezt a nagy ziccert, 4-0 az Ercsinek.
  • 71.perc: Pál közeli fejesét védte óriási bravúrral Hodula, majd a 72. percben védett egy közelről leadott lövést bravúrral az Ercsi hálóőre.
  • 82.perc: Fridrich kapja a labdát és baloldalról adott középre, amire a legjobb ütemben Gróf érkezett és fejelt a kapuba, 5-0 az Ercsinek.
  • 83.perc: Szépített a Velence Pál révén, 5-1.
  • 86.perc: A csereként beállt Rácz Martin védett hatalmas bravúrral egy 6 méterről leadott lövést.
  • 87.perc: Kovács 5 méterről lőtt, de Krencz megint csak hatalmas bravúrral védett.
  • 89.perc: Kovács ad labdát Fridrichnek, beadja a labdát ami Nagyhoz került, és értékesítette a helyzetet, 6-1 az Ercsinek.

Összességében még ilyen arányban is megérdemelten nyert az Ercsi Kinizsi és ha Krencz többször nem véd hatalmas bravúrral, akkor nagyon súlyos vereséget szenvedhetett volna a Velence csapata.”

Parádézott az Ercsi a Velence otthonában

Velence – Ercsi 1-6 (0-2)
Velence, 70 néző, vette: Magyar János

Velence: Krencz – Silhány, Gulyás-Kovács, Harmati, Németh E. – Pál I., Bakonyi, Baranyai, Németh Zs. – Czifra (Csóka), Pintér B. Vezetőedző: Pavlik József
Ercsi Kinizsi: Hodula (Rácz) – Rebők (Fridrich), Hoffmann (Mónus), Gróf, Rapai – Ivacs, Kondreska (Kovács P.), Nagy R., Juhász V. (Varga K.) – Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Németh Zs. (83.) illetve: Kondreska (5., 57.), Rebők (37.), Szalánczi (62.), Gróf (82.), Nagy R. (89.)