Kiütéssel győzte le az újonc Főnix a Bodajkot

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

Pavlik József a megyei első osztályból szinte a teljes Velencét leigazolta új csapatába, a Főnixbe, mely a várakozásoknak megfelelően magabiztosan nyerte első tétmérkőzését.

A bodajki tudósító így számolt be a mérkőzésről:
“Nem mondhatjuk, hogy a sors kegyeltjei vagyunk, a Magyar Kupa 1. fordulójában mindjárt az újonc megye 3-as alakulat, a Főnix otthonában vendégeskedhettünk, ezzel a lendülettel sajnos kupa ezen része be is fejeződött számunkra.

Persze, aki kicsit is jártas a megyei futballban, az tudja, hogy a hazai csapat teljes egészében megegyezett az elmúlt idény megyei 1. osztályában szereplő és 2. helyen végző (22 győzelem 7 döntetlen 1 vereség 95:26) Velencével. Ennek fényében kicsivel emészthetőbb, de ezzel együtt sem örömteli a mérkőzés végeredménye.

A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően kezdődött – a „kellemes” nyári melegben, a műfű ontotta melegben még jobban ráolvadt a játékosokra a szerelés – a hazaiak igyekeztek nyomás alatt tartani a kapunkat. Mezőnyjáték és kevés helyzet jellemezte az első húsz percet, aztán a hazaiak, jelezvén, hogy nem tucatjátékosok játszanak náluk, megrázták magukat egyre több helyzetet alakítottak ki, az egyik szélről történő beadást követően fejesből meg is szerezték a vezetést. Lehet mondani, ha a kicsit jobban figyelünk, kicsit jobban helyezkedünk, de a valóság az, hogy ellenfelünk pont ezért jobb az átlagnál, mert minden hibát azonnal büntet, legyen az mezőnyben, vagy hátul.

A kapott gólt követően azonnal bátrabbá vált csapatunk, Fenyvesi ikrek egyikét a büntető területen belül buktatták, azonban a büntetőt Pálfi, tőle megszokottól eltérően, gyatrán a kapusba rúgta. Két perc múlva pedig már újabb gólnak örülhettek a portugál szerelésben játszó hazaiak, és hogy problémáinkat tetézzük még, a félidő vége előtt kaptunk még egyet, így 3-0-ás hazai vezetéssel mehettünk szünetre.

Kérdés ekkor az volt, lesz-e több, fel lehet-e állni a hidegzuhanyt követően, vagy a hazaiak még több találatot érnek el? Sajnos nem volt visszaút, a második félidőben a Főnix újabb négy találatot ért el, ami azért is rendkívül bosszantó, mert a nagy részét már kizárólag a saját hibáinkból érték el, ekkor már nem kellett klasszis megoldásokkal operálniuk. Jellemző, hogy az első három gólhoz mindössze 11, a második három gólhoz 6 perc kellett neki, ezt nagyobb odafigyeléssel, okosabb játékkal el lehetett volna kerülni.

Jó adag hiányérzet munkálkodik az emberben, mert ennyi nem volt a két csapat között, meg talán nincs is, de bátorság nélkül nem lehet játszani, illetve vannak olyan dolgok, amit nem lehet egyik napról a másikra megtanulni. Csapatunk túlságosan tisztelte ellenfelét, akinek érdemeiből ez mit sem von le, sok sikert kívánunk nekik a következőkben! A Magyar Kupától így búcsúztunk, azonban a megyei kupa 3. fordulójában csatlakozunk a vetélkedéshez. Remélhetőleg határozottabb és bátrabb játékkal!”