Kiütés! A Bicske 7-et számolt az Ercsire!

Fejér megye, Fejér Megye I

Leiskolázták Vukmir tanítványai a jó erőkből álló Ercsit, Rigó mesterhármasig jutott.

A Bicske tudósítója így fogalmazott:

“Kis túlzással bosszút lihegve várták a bicskei futballbarátok a vasárnapi Ercsi Kinizsi elleni ütközetet, hiszen kedvenceik a szezon elején Magyar Kupa mérkőzésen (1-2), ezt megelőzően pedig a 2017-2018-as idény mindkét bajnokiján (3-4, 3-5) kikaptak a “mumustól”. Vukmir Dragan csapata jó formában, kiváló időben fogadta a vendégcsapatot a Zelizi 7 – Solt 7, Sötét 8, Molnár 7, Veres 7 – Pump 6, Lak 7 – Peinlich 7, Rigó 8, Varga 8 – Móri 8 összetételben, csereként Burucz 7 (60.p. Pump helyett), Katona 6 (60.p. Varga helyett), Dombai 6 (63.p. Móri helyett), Cserkuti 5 (68.p. Rigó helyett) és Harangozó 0 (75.p. Molnár helyett) kapott lehetőséget. Az utóbbi időben egyre kiegyensúlyozottabb, remek formában bíráskodó, fiatal Wittner József vezette pályára a játékosokat, közöttük azt a Lak Imrét is, aki a nyáron éppen Ercsiből érkezett Bicskére. Folytatáshoz kattints!

A 15. percben Varga emelésével Móri lépett ki, azonban éles szögből 12 méterről az oldalhálót találta el. Két perccel később Peinlich 18 méteres lövését tenyerelte szögletre Schön kapus. A 18. percben már a második lesgólt szerezte a Bicske, hiszen Rigó korábbi kanalazása után, ezúttal Veres ért bele egy beívelésbe, de hiába pattant a kapufáról a hálóba a játékszer, a játékvezető jogosan érvénytelenítette a találatot. A 22. percben Varga beadását fejelte jócskán fölé Rigó – meglehetősen kiszorított helyzetből. A 27. percben Varga indult meg a bal szélen, pontos beadását a jobb oldalon érkező Móri 8 méterről fejelte a léc alá (1-0). Két perc múlva Ivacs adott be a jobb oldalról külsővel és Pintér – Solttal a nyakában – éppen lemaradt a nagy helyzetről, mindössze 2 méterre a gólvonaltól.

A 31. percben Lak bombázott fölé 25 méterről egy kifejelt labdát. A 36. percben növelte előnyét a BTC! Móri a jobb szélen szinte lehetetlen labdát futott be, egy csel után jól adott laposan középre, Varga pedig némi forgolódás után 6 méterről a kapu közepébe lőtt a vetődő Schön felett (2-0). A 39. percben Lak tértölelő ívelését Móri éles szögből, kapásból 7 méterről durrantotta mellé. A 42. percben Varga kényszerítőjét Móri az alapvonalig vezette, pontosan gurított középre és Rigónak nem okozott gondot a szó szerint padlón lévő védelem mellett az üres kapuba helyezni (3-0). Ritka, hogy magyar bajnoki mérkőzésen már a félidőben a szurkolók vastapsa közepette vonul be az öltözőbe egy csapat, de Bicskén most ez történt!

Hazai gólokkal folytatódott a második játékrész, a 49. percben Lak szögletét az előrelopakodó Sötét 2 méterről, remek fejessel továbbította a bal sarokba (4-0), gyakorlatilag megismételve elmúlt heti, mezőfalvi győztes gólját. Az 53. percben villámgyors bicskei akció futott végig a pályán, amelynek végén Varga gurított vissza és a középen érkező Rigó laposan lőtt a hálóba (5-0). Négy perccel később Ivacs lőtt 22 méterről méterekkel fölé, a jelenet jól tükrözte a vendégek mai formáját. Jó egyórányi játék után mindkét csapat bátran cserélt, ami a bicskeieken lendített, hiszen a 62. percben Móri lövésszerű beadását Rigó jól vette át a rövid oldalon és 5 méterről a bal alsó sarokba lőtt (6-0).

Úgy látszik ezen a napon a hazai csatároknak minden sikerült és még nem volt vége! A 72. percben Peinlich ugratta ki a bal oldalon a csereként beállt Dombait, aki egyből 9 méterről, félfordulattal a kapu bal oldalába lőtt (7-0). A 74. percben vendégkontra végén Ivacs beadását az üresen álló Hamar lőhette 5 méterről kapura, a biztos kezű Zelizi azonban nemhogy védte, hanem meg is fogta az erős közeli lövést. Ugyanő a 80. percben még fölé pöccintette Rebők 45 méteres szabadrúgás kísérletét, aztán a hátralévő idő már békésen csordogált le.

Összességében ilyen arányban is megérdemelten nyert a bajnoki címért harcoló Bicske, majdnem megvalósították a tökéletes futballt a mai napon, igaz, hogy ehhez kellett az Ercsi Kinizsi enerváltnak tűnő játéka is. A második félidő első percei után gyakorlatilag fel is adták Ivacsék az egyébként sportszerű mérkőzést, amit Wittner lapok kiosztása nélkül vezetett le. A BTC önbizalomnövelő győzelemmel hangolódott a móri csúcsrangadóra, amire november 4-én vasárnap 13.30-kor kerül sor a rivális otthonában. A forduló igazi nyertesének is tekinthető a Bicske, hiszen a lefújás után érkezett a hír, hogy az üldöző Mór Baracson ikszelt (1-1), míg a Főnix nem bírt hazai pályán (3-3) a meglepetéscsapat Kislánggal.”

Bicske - Ercsi

kép 1 / 11

Bicske – Ercsi 7-0 (3-0)
Bicske, vezette: Wittner József

Bicske: Zelizi – Pump (Burucz 60.), Sötét, Lak, Veres, Peinlich, Solt, Molnár (Harangozó 75.), Rigó (Cserkuti 68.), Varga Z. (Katona 60.), Móri (Dombai 62.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Ercsi: Schön (Hodula K. 62.), Tóth K., Mónus (Hamar 51.), Pintér (Rebők 46.), Kondreska, Ivacs, Holentoner, Hosszú (Gróf A. 60.), Kovács P. (Papp M. 60.), Szalánczi, Kővári.

Gól: Móri (27.), Varga Z. (37.), Rigó (42., 52., 59.), Sötét (49.), Dombai (72.)

Forrás és fotók: 2060.blog.hu