Hűha! Kiütötte a Bicske az Ikarus-Maroshegyet!

Fejér megye, Fejér Megye I, Utánpótlás

Megszakadt az Ikarus-Maroshegy kiváló szériája. A forduló előtt 100%-os fehérváriak súlyos vereséget szenvedtek a bajnoki cím felé törtető Bicskétől a TV-s mérkőzésen. Bicske ificsapata is remekelt.

A Bicske tudósítója így fogalmazott:

“Látványos, gólgazdag mérkőzés után lépett a Bicske a bajnoki tabella legfelső fokára és az M4 Sport internetes közvetítése révén, Horti Gábor riporter tolmácsolásában az egész világ láthatta Móriék gólözönét. Az előjelek kemény küzdelmet ígértek, hiszen az újonc Ikarus-Maroshegy meglepően jól, 4 győzelemmel kezdte az idényt, a BTC pedig a bajnoki cím megszerzéséért szállt harcba az idén. A kiváló labdarúgóidőben, kiválóan előkészített pályán megrendezett találkozó végül nem várt, magabiztos vendégsikert hozott.

A sérülésekkel sújtott (Rigó, Dukon, Máj) vendégcsapat a Milinte 7 – Katona 7, Sötét 8, Burucz 6, Facskó 6 – Móri 8, Molnár V. 6, Godslove 7, Köntös 7 – Németh 7, Tornyai 6 összetételben kezdett, míg csereként Molnár A. 6 (31.p. Godslove helyett), Máté 6 (64.p. Molnár V. helyett), Peinlich 0 (74.p. Móri helyett), Marton 0 (78.p. Milinte helyett) és Bencze 0 (86.p. Köntös helyett) is szóhoz jutott. Domak Ádám játékvezető sípszavára kezdődött a mérkőzés.

A 2. percben Molnár V. távoli lövése volt az első említésre méltó esemény, majd az 5. percben a hazai Tóth fejelt 10 méterről a jobb kapufa mellé egy beadást. Egy perccel később Móri ugratta ki Tornyait, de a védők szorításában oda lett a helyzet. A 8. percben megszerezte a vezetést a Bicske! Godslove-Móri-Tornyai akció végén utóbbi 11 méterről a kapus hasa alatt gurított a hálóba (0-1). A 13. percben Milinte öklözésével indított Godslove újabb vendégkontrát, a kellő ütemben tette ki a labdát a jobb oldalra Mórinak, aki Matóczát elfektetve 14 méterről higgadtan lőtt a bal alsó sarokba (0-2). A 15. percben Andróczi nagy helyzetben, 8 méterről lőtt egy felpörgő labdát fölé. Folytatáshoz kattints!

Tóth távoli szabadrúgását követően a 22. percben Móri lövésszerű beadásába ért kézzel Pongrácz, a jogos tizenegyest Sötét védhetetlenül helyezte a jobb felső sarokba (0-3). A 29. percben Pongrácz ezúttal a gólhelyzetben kilépő Godslove-ot lökte fel a tizenhatoson belül (combsérülése miatt le is kellett cserélni a nigériai támadót), ez is tizenegyes! Sötét most félmagasan a bal sarokba lőtt (0-4). A 37. percben Tóth lövését fogta Milinte, majd egy perc múlva furcsa góllal szépített a Maroshegy! Az üresen hagyott Andróczi adott be balról, Tóth célt tévesztő lövése végül a visszafutó Sötétről pattant a bicskei hálóba (1-4). Közönségszórakoztató első félidő után vonulhattak pihenőre a csapatok.

A 47. percben Tóth szitáló 35 méteres bombáját fogta biztosan Milinte, majd Móri ívelése után Németh ügyetlenkedett el egy ziccert az ötösön. Az 52. percben Móri verekedte végig magát a bal szélen, jól adott középre és az érkező Németh 10 méterről kapásból lőtt a védők között a kapu közepébe (1-5). A 61. percben Klémán lőtt közelről mellé egy előre ívelt labdát, majd ugyanebben a percben Molnár V. csapott le a labdára a támadó térfélen, jól továbbított a középen álló Németh-hez, aki 15 méterről a bal alsóba helyezett (1-6). A 65. percben Milinte szedte fel vetődve a játékszert az ötösön a kiugró Dopuda elől, nem sokkal később Kummer beadását ugyanő fejelte Milinte kezébe.

A 70. percben Tóth lőtt 24 méterről, de a bicskei hálóőr ismét a helyén volt. A 78. percben Németh egy vendégszöglet után az ötös sarkáról a kapufát durrantotta telibe a pipánál. Két perccel később Kummer pontos beadását Andróczi szép mozdulattal fejelte 6 méterről, előre dőlve a bal felső sarokba (2-6). A 83. percben Facskó ívelt szabadrúgást középre az oldalvonal mellől és Katona jól emelkedve, finom csúsztatott fejessel vette be a maroshegyi kapu jobb alsó sarkát (2-7). A hajrában Németh újabb helyzetei érdemelnek említést és Tóth kétkapufás lövése, amely végül a szerencsés cserekapus Marton kezében landolt.

Összességében a hatékony támadójátékot bemutató Bicskei TC ilyen arányban is megérdemelten nyerte a rangadót, a hazaiak talán túlzottan tartottak ellenfelüktől, átadták a kezdeményezést és ezen a napon ez megbosszulta magát. A Bicske a tabella éléről várja a jövő szombaton 16.00 órakor Ercsiben következő folytatást.”

Ikarus-Maroshegy - Bicske

kép 1 / 20

Ikarus-Maroshegy – Bicske 2-7 (1-4)
Székesfehérvár, vezette: Domak Ádám

Ikarus-Maroshegy: Matócza (Skultéti A.) – Kummer, Horváth Zs., Jámbor (Klémán), Tóth R., Bencze J., (Szente), Andróczi, Kovács L. (Dopuda), Léki (Hart), Farkas G., Pongrácz.
Bicske: Milinte (Marton) – Burucz, Sötét, Tornyai T., Köntös (Bencze M.), Németh E., Móri (Peinlich), Facskó, Molnár V. (Máté), Godslove (Molnár A.), Katona. Vezetőedző: Móri Tamás

Gól: Sötét (38., öngól), Andróczi (80.) illetve: Sötét (23., 29.), Németh E. (52., 61.), Tornyai T. (7.), Móri (13.), Katona (83.)

Bicske ificsapata szintén parádézott:

“Szombaton délelőtt az átépítés alatt álló székesfehérvári Sóstói Stadion műfüves pályáján játszotta soros bajnokiját a Bicskei TC U19-es csapata. Az ellenfél a jelenleg sereghajtó, de ellenére jó játékoskerettel bíró Videoton Baráti Kör hasonló korú gárdája volt.

Földes Gábor edzőnek nem kellett sokat bíbelődnie a csapatösszeállítással, ugyanis különböző okok miatt éppen egy kezdőcsapatnyi játékosa állt csak rendelkezésre, köztük 3 kapus (Czipóth, Peinlich D., Máté). A Czipóth – Peinlich D., Harangozó, Pintér, Fekete – Györök, Cserkuti, Kiss, Lakatos – Máté, Jakab összetételű alakulat rendesen kivágta a rezet. Az első félidő utolsó percében Peinlich D. távoli és lövésével még csak a vezetést szerezte meg, de a második félidőben – a hazai Sasvári kiállítása miatt emberelőnyben játszva – hengereltek a fiúk.

Jakab Dániel klasszikus mesternégyest ért el, szebbnél-szebb gólokat szerezve, különösen az első volt látványos, amikor a tizenhatoson kívülről eresztett meg egy középre tartó bombát és a labda a felső lécről a földre, majd a kapuháló felső részébe vágódott. A lövés ereje miatt a hazai kapus tehetetlen volt!

A csapat minden jelenlévő tagja maximális dicséretet érdemel a tanúsított küzdőszelleme és második félidei taktikus, jó játéka miatt. A jövő héten rangadó vár a bicskei fiatalokra a listavezető és 100 %-os Lepsény otthonában.”

A Bicske támadója, Jakab (kékben) mesternégyest ért el a Videoton Baráti Kör ellen - fotó: 2060.blog.hu
A Bicske támadója, Jakab (kékben) mesternégyest ért el a Videoton Baráti Kör ellen – fotó: 2060.blog.hu

Videoton Baráti Kör U19 – Bicskei TC U19 0-5 (0-1)
Székesfehérvár, vezette: Závotka Csongor

Gól: Peinlich (45.), Jakab (49., 79., 84., 85.)
Kiállítva: Sasvári (39.)