Hősies küzdelemben kiejtette a Sárszentágota a Seregélyest!

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

A Fejér Megyei Kupában a Sárszentágota a magasabb osztályú Seregélyest látta vendégül. A hazaiak Fazekas duplájával jobbnak bizonyultak a vendégelnél.

Nagy Dávid, a Sárszentágota szakosztályvezetője így tudósított a Seregélyes elleni összecsapásról:
“Szeles időben, nagy melegben kezdődött a Fejér megyei kupa meccs. A vendég seregélyesi csapat kezdte jobban a találkozót. A 10. percben meg is szerezték a vezetést. A kezdeti ijedtség a magasabb osztályú ellenféllel szemben kezdett eltűnni. A 23. percben Kiss J. húzta meg a baloldalt és pontos beadását a rutinos Fazekas bólintotta a seregélyesi kapuba. Ezután sorra dolgoztuk ki a helyzeteket amelyek kimaradtak. A 37. percben a vendégek kapusa és védőjük nem értették meg egymást, Reichardt köszönte lecsapott a labdára akit csak szabálytalanul tudtak megállítani. A spori habozás nélkül büntetőt ítélt! Fazekas magabiztosan értékesítette a megítélt tizenegyest. Az első félidőben az eredmény nem változott.

A második játékrészben a seregélyesi csapatot támogatta az erős szél, de egy kapufán kívül nem tudtak helyzetet kialakítani hősiesen védekező hazai csapattal szemben. Maradt a végeredmény 2-1 a Sárszentágota javára.

Kifogástalan jatékvezetéssel találkozhattunk. A sok néző tapssal jutalmazta a csapatként nagyot küzdő hazai csapatot.”

Sárszentágota – Seregélyes 2-1 (2-1)
Sárszentágota, vezette: Kovács Zoltán.

Sárszentágota: Golenya – Matányi, Schneider, Kiss J., Virág F. – Virág L., Knapp, Kálmán, Bagin – Reichardt, Fazekas.
Csere: Sinkovits, Tóth, Horváth, Budai, Nagy B., Nagy Zs, Rácz
Seregélyes: Závotka – Györe, Puszta, Rácz, Kovács – Benczik, Németh, Szurovcsják, Princz – Pintér, Zsilovics.
Csere: Dezső, Rapai, Nagy, Benczik, Szurovcsják R., Benczik, Imre

Gól: Fazekas (23′, 37′) illetve: Zsilovics (10′)
Sárga lap: 4-2