Hetet gurított a Bodajk a Pázmándnak!

Úgy tűnik, valóban jól erősített a Bodajk a nyáron, hiszen sorozatban negyedik mérkőzését is megnyerte – méghozzá nem is akárhogyan. A Pázmánd ellen már a hatodik percben megnyílt a gólcsap.

A Bodajk tudósítója így számolt be a Pázmánd elleni mérkőzésről:
“A bajnokságot rosszul kezdő – legyünk tárgyilagosak, az első három fordulóban a Pusztavám, a Bakonycsernye, a Csákvár ellen alulmaradó- Pázmánd volt az ellenfelünk a hétvégi fordulóban. Rutinos csapatról beszélünk esetükben, akik a tavaszi idényben sikerrel jártak bodajki látogatásukkor, egy sima bodajki győzelemnek kinéző mérkőzést nyertek meg odaadó játékukkal.

Ezen a meccsen a kérdés az volt, mennyire tudja a hazai alakulat az esélyesség édes terhe mellett a maga javára fordítani a mérkőzést. Ennek megfelelően nem is indulhatott volna jobban a találkozó, már a 6. percben sakk-matt helyzetbe került, az amúgy az egész meccsen magabiztosan és jól védő Lőrincz kapus, a vendégek védelmét Pálfi László és Tóth Szabolcs kuszálta össze, majd az utóbbi a kapust is kicselezve az üres kapuba lőtt, 1-0 .A korai gól aztán úgy megnyugtatta a pályán lévőket, hazai és vendég játékost egyaránt, hogy sokáig nem történt semmi, kedélyes labdázgatás folyt, a hazaiak gurigáztak, a vendégek várták a lehetőséget a közbeavatkozásra és az esetleges kontrákra.

Persze azt mindenki látta, hogy ez azért nem lesz így jó, a győzelemhez ennél jóval több kell a hazaiaknak, de a megvalósítás nem ment könnyen. Arról persze nem beszélhetünk, hogy a vendégek kontrái magukban hordoztak bármiféle veszélyt, támadásaik zöme már a félpályán elhalt, de azért az ördög nem alszik, oda kellett figyelni. A mérkőzést lezáró gól a 45. percben érkezett, amikor az örökifjú Pálfi László perdített a léc alá, ekkor érezni lehetett, a Pázmándiaknak erre a napra véget ért a meccs, 2-0.

A szünet után a 48., és 51. percben Molnár Tamás fejjel és lábbal köszönt be, egyik gólját büntetőből szerezte, a fejes gólja előtti támadás és a fejelő mozdulat szemet gyönyörködtető volt, 3-0 és 4-0. Ezzel még nem volt vége, mert Pálfi László nem akart lemaradni a gólgyártásban, egy bal oldali beívelést fejelt a kapuba (úgy ahogy fiatal korában), ezzel alakítva ki az 5-0-s eredményt.

Tulajdonképpen akkor került helyzetbe a bodajki tizenegy, amikor akart, jöttek a helyzetek, ki is maradtak megint, nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a vendégek igyekeztek, de esélytelenül próbálkoztak sokszor a védekezéssel is.

A sok kihagyott helyzetet követően, a hazai csapat házi kedvence, Erdei Ferenc, Pálfi buktatása után megítélt büntetőt még nagyvonalúan a labdafogó hálóra lőtte, azonban ez a malőr nem szegte kedvét és pár perc múlva a kapust átemelve megszerezte a csapata 6. gólját. De ezzel még mindig nem volt vége, a csereként beállít Szijj Szabolcs egy kifejelt labdát átvett, majd a gyengébb lábával (jobbal) bombázta a felső sarokba, beállítva a végeredményt, 7-0.

Szépségdíjas találatok mérkőzése volt, a lelkes hazai szurkolók elégedetten távozhattak a sporttelepről, ha hiányérzetük volt, az a kihagyott helyzetek és az átaludt első félidő miatt lehetett, ellenben kaptak egy magabiztosan, főleg a második félidőben jól és eredményesen játszó csapatot. Gratulálunk a fiúknak, üdítő délutánt szereztek nekünk!”

Bodajk-Pázmánd 7-0 (2-0)
Bodajk, 65 néző. Vezette: Sülyi János

Bodajk: Somogyi B. – Kovács J., Falvai (Fenyvesi M.), Somogyi Sz. Polczer (Tóth Á.) – Bregócs, Meszlényi, Tóth Sz. (Szíjj), Hudák (Fenyvesi Á.) – Molnár T. (Erdei F.), Pálfi L. Vezetőedző: Kovács Zoltán
Pázmánd: Lőrincz – Végh, Sarok, Bauer, Kerkuska – Rózsa, Domak, Fényes, Kutai – Czottner Á., Farkasfalvy. Vezetőedző: Jurászik Zoltán Elemér

Gól: Tóth Sz. (6′), Pálfi L. (45′, 64′), Molnár T. (48′, 51′), Erdei F. (78′), Szíjj (83′)