Helytállt a Pátka a Bicske otthonában!

A bajnoki címre hajtó Bicske vasárnap a kiesés elől menekülő Pátkát fogadta. Egy órán át tartani tudta a rohamokat a vendég gárda. Végül Varga duplájával hazai siker született.

A Bicske tudósítója így fogalmazott:
“Kiváló mérleggel (4 győzelem, 1 döntetlen) és imponáló gólkülönbséggel (+20) várta a Bicskei TC vasárnap délután az alsóházban tanyázó Pátka SK csapatát a Bicskei TC. Németh Erik részére ugyan elkészült az orrcsonttörése miatt megrendelt arcvédő maszk, de állapota még nem tette lehetővé a kockázatmentes játékot, így a szintén maródi Molnár Attilával együtt kimaradt.

Stumpf játékvezető sípszavára indult útjára a labda. Túlzás lenne azt állítani, hogy huszáros rohamokkal indult a mérkőzés, az első esemény Szilágyi lovaglóizom sérülése volt, ami miatt a Bicske már a 8. percben cserét hajtott végre, érkezett Bognár. A 13. percben Takács ívelt szabadrúgást oldalról és az ötösön felpattanó labda kis híján megtréfálta Milintét. A jelenetet videón is mutatjuk:

A 19. percben Rigó távoli kísérlete szállt jócskán fölé, egy perc múlva ugyanő Varga szabadrúgását fejelte az ötösről a rövid sarok mellé. A 24. percben az aktív Köntös lőtt 18-ról, de egy védekező láb közbenyúlt. A 27. percben a kiugró Vargát buktatták a kaputól 20 méterre, a megítélt szabadrúgást Móri végezte el és Csikesz nagy bravúrral tornázta ki azt a jobb alsó sarokból. A 30. percben veszélyes vendéghelyzet, egy felívelt szabadot az ötös sarkáról Nagy fejelt gyengén mellé. A 38. percben Varga lépett ki Móri indításával, de 22 méterről elhamarkodottan lőtt a jobb felső sarok mellé. A 42. percben Bognár szögletéből Katona üresen fejelhetett 7 méterről, a labda éppen elkerülte a jobb felső sarkot. Az idei idény leggyengébb első félidejét produkálta a BTC, a szünetben Raffai mester joggal emelte fel hangját az öltözőben.

A második játékrész Varga két erőtlen lövési kísérletével indult. A 49. percben Nagy közeli ziccerét védte bravúrral Milinte, két perc múlva Köntös 24 méteres bombáját tolta fölé Csikesz. A szögletből Sötét fejelt a jobb kapufa mellé. Fokozta nyomását a hazai csapat, Bognár ügyesen szerelte védőjét az 55. percben, de 8 méterről csúnyán fölé csavart. A 60. percben megtört a jég! Hazai szöglet után Katona 14 méteres fejese került szögletre, majd a megismételt sarokrúgásból a rutinos védő Máj 11 méterről a jobb felső sarokba bólintott (1-0). Két perc múlva megduplázta előnyét a BTC! Móri az alapvonalig vezette a játékszert, lapos beadását pedig az addig tompán futballozó Varga 10 méterről a kapu közepébe lőtte (2-0). A 64. percben Bognár forgatta meg a védelmet, de 12 méteres lapos lövése elhalt Csikesz kezében. Három perccel később Köntös lőtt 20-ról mellé, utána pedig ugyanő adott be Vargának, aki ordító helyzetben a kapusba passzolt.

A 74. percben Varga 26 méteres szabadrúgása szállt fölé, majd Bognár ugratta ki Rigót középen, aki 8 méterről újra csak Csikeszt tette naggyá. A 82. percben Farkas bombaerős 20 méteres szabadrúgását ütötte ki Milinte, s a szöglet után újra, vetődve védett. Nehéz dolga volt a veterán hálóőrnek ezen a mérkőzésen, mert ritkán volt hárítanivalója, de akkor mindig jól avatkozott közbe. A 84. percben Rados vágtázott végig a bal oldalon, becsapta védőjét, de 14 méterről csúnyán mellé lőtt. A 86-ikban Bognár beadását kiejtette Csikesz, de Rigó 3 méterről mellé kanalazott. A 87. percben Móri beadását Bognár fejelte közelről a kapufára, aztán a következő percben jött a kegyelemdöfés! Varga-Bognár-Varga összjáték végén utóbbi 3 méterről gurított a kapuba (3-0). A meccs utolsó momentuma Móri szólója volt, mindenkit kicselezett, de végül az üres kapu mellé gurított.

Összességében a Bicskei TC helyzetei alapján ilyen arányban is megérdemelten nyert, a Pátka sokáig jól tartotta magát, de törvényszerű volt, hogy 10-12 helyzetből előbb-utóbb betalál a bajnokesélyes vendéglátó. Szerdán 15.00 órától Várpalotán Magyar Kupa találkozón szerepel a Bicske, majd vasárnap 16.00 órától Baracson fut ki a zöld gyepre. Izgalmas hétnek ígérkezik!”

Bicske – Pátka 3-0 (0-0)
Bicske, vezette: Stumpf Tamás

Bicske: Milinte – Szarvas (Máté), Sötét, Máj, Dukon – Köntös, Szilágyi L. (Bognár Gy.), Varga Z., Katona (Rados) – Móri, Rigó. Vezetőedző: Raffai Rudolf
Pátka: Csikesz P. – Rothauszki, Krell, Orosz, Nagy F. – Farkas G., Füri, Takács V.. Csikesz L. (Szilády) – Varga D. (Szakács, Prill), Loncsár. Vezetőedző: Takács Viktor.

Gól: Máj (60′), Varga Z. (62′, 87′)