A hajrában dőlt el az Aba és a Mezőfalva párharca!

Sokáig úgy tűnt, az alsóházi rangadó pontosztozkodással ér véget. Négy perccel a lefújás előtt azonban megszületett a győztes találat.

Az Aba részről Bor Péter így tudósított:
“A középkezdés után abai lehetőség alakult ki, Glócz Zoltán azonban nagy helyzetben kapu mellé lőtt. A 6. percben Szili Szabolcs remek labdával ugratta ki Erdős Bálintot, a támadó pedig ballal higgadtan lőtt a bal alsó sarokba, 0-1. A 25. percben Glócz bal oldali beadását a jól érkező Lakk Péter csúsztatta Plézer Norbert kezébe. A 32. percben Szili Szabolcs középre tartó lövését magabiztosan védte Sereg Zoltán. A 36. percben Benczik Zsolt 18 méteres szabadrúgása alig szállt a jobb kapufa mellé. A 44. percben Glócz két vendégjátékost cselezett ki, pontos beadását Kulcsár Zoltán fejelte a hálóba, 1-1.

A 47. percben Kuti András labdáját Szili Szabolcs éles szögből kevéssel emelte a léc fölé. A 63. percben Réti Gábor 25 méteres bombáját a jobb felső sarok elől ütötte ki Plézer. A 67. percben Réti bal oldali beadását az ötös sarkáról Fauszt Zoltán csúsztatta fölé. A 75. percben Lakk szögletét követően a lepattanó labdát az alapvonal mellől Nyitrai Dániel lőtte kapura, Plézer azonban jól zárta a rövid sarkot. A hazai lehetőségek a második félidő folyamán kimaradtak, ez megbosszulta magát, a 86. percben Erdős átadását Kuti lőtte a rövid sarokba, 1-2.”

Aba-Sárvíz – Mezőfalva 1-2 (1-1)
Aba, 100 néző. Vezette: Lak Balázs

Aba-Sárvíz: Sereg – Esze A., Nyitrai, Tóth R., Esze T. (Réti) – Kovács P., Madácsi, Lakk – Fauszt, Kulcsár, Glócz. Vezetőedző: Bor József Dezső
Mezőfalva: Plézer – Cislo, Bozóki, Szabó Cs., Mekota – Benczik (Márok), Kaszala, Kuti, Szili Sz. – Szili Z., Erdős. Vezetőedző: Horváth Csaba

Gól: Kulcsár (44′), illetve: Erdős (6′), Kuti (86′)