Győzelemmel kezdte a tavaszt a Sárszentágota!

Szép számú szurkolótábor előtt hazai környezetben kezdte meg a második  félévet a Sárszentágotai SK. A hazaiakat az elején meglepte ugyan a Sárkeresztes, a vége azonban sima győzelem lett.

A Sárszentágota tudósítója így fogalmazott:
“A mérkőzést sokkal jobban kezdte a vendégcsapat, akik folyamatos labdaszerzésekkel megtudták játszani a szélsőiket, támadóikat. Ennek meg is lett az eredménye egy szép góllal Geda révén vezetést is szerzett Sárkeresztes. A hazai csapat az első 20-25 percben az öltözőben maradt, folyamatosan a bal oldalt erőltettük és oda zsúfolódott be a mezőny 90%-a! Aztán a 30. perc körül magára talált a brigád és onnantól kezdve a vendégek edzőjét idézve “Egy kapuztunk”!

Percről percre dolgoztuk ki a helyzeteinket, Kovács K., Grega csatárpáros előtt több lehetőség is adódott a gólszerzésre!

Az első félidő hajrájában előbb Reichardtot buktatták egy jobb szélről való megindulás után éppen, hogy a büntetőterületen kívül, majd a 45. percben Grigoliát kapott egy csomagot szembe a kapuval a tizenhatos vonalán. Veszélyes helyről végezhettük a jogosan megítélt szabadrúgást amihez Schneider és Reichardt állt oda,utóbbi pedig bebombázta a bal alsó sarokba, ezzel 1:1-re módosítva az állást.

A második félidőt ugyanezzel az elánnal kezdtük és megállás nélkül mentünk előre. A vendégek erőlködtek, de sajnos ma nem volt átütőerő a támadásaikban, pedig a középpályájuk jól mozgott és tette a bogyót. Az 51′ percben Reichardt adta be a szögletrúgást és a röviden érkező Grega fejelte védhetetlenül a kapuba a labdát, átvettük a vezetést 2:1.

Ezután a középpálya teljesen kinyílt Keresztes is átváltott támadóbb focira ami életveszélyes ágotai kontrákat eredményezett, nagyon sokat és eredményesen dolgozott a Matányi – Schneider – Virág védelem a házigazdáknál.
Közeledtünk a meccs végéhez, mikor 2 szabályos hazai gólt vettek el “les” címszó alatt, több helyzetünk is valóban lessel végződött,de ez a két szabályos gól sokat számított volna azokban a percekben mentálisan, de ez sem fogta meg a csapatot. Cseréltek itt is, ott is, frissítettek, de maradt a 2:1-es állás, pedig Kovács Krisztián előbb a kapust, majd egy védőt is elfektetve hagyott ki óriási ziccert 5 méterről az elfekvő védőbe bombázta.

Virág L. beállása a szokásos gyorsaságot hozta a jobb szélre és a 83. percben egy gólpasszal járult hozzá a csapatmunkához amit egy esernyőcsel után a kapus fölött átpöccintve Kovács K. szerzett. Nem sokra rá Rácz első labdaérintésre ugratta ki Fövenyit aki köszönte szépen és a kapuba vágta a gurigát. Ezzel már a 86. percben 4:1-re vezetett megérdemelten a hazai klikk!

Sárkeresztes már csak kozmetikázni tudta az eredményt egy pazar szabadrúgás góllal, így maradt a két gólos hazai siker! Szép volt fiúk! Remek játékkal,sok helyzetet kidolgozva az első 30 percet leszámítva magabiztosan hoztuk a mérkőzést! Csak így tovább, köszönjük a szurkolóknak, hogy ennyien kilátogattak és buzdították a csapatot! Hajrá Sárszentágota!”

Sárszentágota – Sárkeresztes 4-2 (1-1)
Sárszentágota, vezette: Szabó Antal

Gól: Reichardt (45′), Grega (51′), Kovács K. (83′), Fövényi (86′) illetve: Geda (12′), Nagy Á. (87′)