Fordított és nyert a Mány a Csór ellen

Utolsó hazai meccsét szép számú néző előtt tudták behúzni a mányi kék-fehérek.

A Mány tudósítója így írt:

“Vasárnap folytatódott a bajnoki hajrá, csapatunk a mindig-mindenkire veszélyes, helyezésben mögöttünk álló Csór csapatát fogadta. A szeszélyes május ezúttal kedvezett, ugyan a beharangozott napsütés elmaradt, de játszható, jó talajú pályán, futballra alkalmas időben eshettek egymásnak a csapatok. A nagy “egymásnak esés” ennek ellenére elmaradt, hiszen a mieink kényelmesen építgették akcióikat, a vendégek pedig gyorsan kihagyva a középpályát a játékból, igyekeztek a védő-harmadukból szélvész gyors csatáraikat megjátszani. Eget-verő iram ugyan nem volt az első félidőben, de gyűrték egymást becsülettel a csapatok, a látható hazai mezőnyfölény viszont meddőnek bizonyult. Aztán a félidő közepén, a 25. percben remek csóri támadás futott a pályán, a gyorsan felépített kontra végén, Budai lőtt szép gólt Szabó Tomi kapujába, 0-1.

Az álmosabb kezdés után, de persze pánikhangulat nélkül, a mieink is magasabb fokozatra kapcsoltak, és ez szerencsére gyors gólban is megmutatkozott, Nagy Márkó parádés “kiflit” vágott, kellő távolságból, Kalapács kapus ketrecébe, 1-1!
Szünetig még egy-egy lehetőség borzolta a kedélyeket, de maradt a döntetlen!

Apró észrevétel: a csapatok nehezen alkalmazkodtak a les szabályhoz, hiszen körülbelül 25 alkalommal alakult ki leshelyzet, elsősorban ez a mi kritikánk lehet, hiszen ezek nagy részét a vendég térfélen rögzíthettük..

Kétségbeesés nélkül, próbáltuk rendezni a viharvert sorokat a szünetben, nyilván a csapat is érezte, hogy ezt a mérkőzést meg kell(ene) nyerni..

Ennek szellemében jöttünk ki a 2. etapra, és néhány perc múlva jött is a vezetés: egy remek támadás után Radovics Marci okosan lőtt a kapu bal oldalába, mattolva a vendég védelmet! 2-!
A csapatok próbáltak frissíteni, jöttek a cserék, de egyik csapat sem lett frissebb, a bajnokság végi fáradtság mindkét brigádon kiütközni látszott. A Csór feljebb tolta picit a védekezését, jöttek becsülettel, ezáltal azonban a mieink is több lehetőséghez jutottak. Voltak helyzetek, itt is, ott is, de érdemi változás már az eredményben nem történt.

Konklúzió: közepes iramú, de rettentően sportszerű meccsen, a Mány talán a nagyobb energia-befektetése miatt, de megérdemelt győzelmet aratott, a szimpatikusan játszó, dinamikus vendégek felett. Munkás meccs volt, klasszis teljesítmények nélkül, ezért kiemelni senkit sem lenne szerencsés. A mieink folytatták jó tavaszi sorozatukat, és a hátralévő két fordulóban már csupán a helyezés javítására törekedhetnek. A Csóri csapat, fáradtsága ellenére, bizonyította, hogy bárki ellen remek ellenfél, vannak fiatal tehetségei, és bárhol “elférő”, gyors támadói.

Magyar játékvezetőnek talán nem volt nehéz dolga, a csapatok sportszerűen álltak egymáshoz, ennek ellenére kifejezetten jól vezette a találkozót. Nem volt szép meccs, de a küzdelem, az akarat, és a jó közösség ismét három pontot hozott a mieinknek!

Látjuk a hibáinkat, de azt is, hogy egyre inkább összeáll a társaság, és kis turbózással, a jövőre nézve talán komolyabb terveket is szövögethetünk majd.

Köszönjük a szépszámú közönségünknek a sportszerű szurkolást, jelenlétet, a vendégcsapatnak a “jó irányhoz” további sikereket kívánunk!

Vasárnap “hatpontos” meccsen, a remek erőkből álló Pusztavám csapata érkezik, várunk Benneteket szeretettel erre a rangadóra is!”