A Főnix ezúttal Sárkeresztesen hengerelt, Szalai duplázott

Továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti csoportját a megye hármas Főnix. A fehérvári gárda ezúttal sem kapott gólt.

Öt mérkőzés után öt győzelemmel a háta mögött várta a Főnix a hatodik fordulót. A legutóbbi játéknapon az Isztimér nem állt ki Pavlik József csapata ellen, így a zöldasztalnál 3-0-ával kapták meg a győzelmet a fehérváriak. A Sárkeresztes ezzel szemben mindössze egyszer tudott diadalmaskodni az első öt bajnoki során, ezen a mérkőzésen pedig nem lehetett más a célja a hazaiaknak, mint a tisztes helytállás.

A Sárkeresztes tudósítója így számolt be a mérkőzésről:
“Lejátszottuk a hatodik bajnoki mérkőzésünket, ahol sajnos 0-4-re alul maradtunk a éllovas csapat ellen. A vereség relatív egy ilyen ellenfél ellen, nem véletlen a Keresztesi fiúknak szólt a meccs végén a taps és a gratuláció!

Az első félidőben a felállás és a taktika teljesen jól működött, csak szögletből voltak veszélyesek a vendégek, a 16. percben még is megszerezték a vezetést, egy gyanúsan lesen tartózkodó játékosukat szöktették aki középre tálalt, és jött az “érvényes gól”, félidőben 0-1-gyel vonulhattunk az öltözőbe.

A második félidőre nagyobb nyomást tudtak ránk tenni, még is egy ajándék büntető kellett a második találathoz a fehérváriaknak, amikor a védőnket hason találta a labda és 22 játékos, majd 80 néző értetlenkedve nézett, hogy ezt még is hogyan ítélhette meg?! Így a 46. percben 0-2. Ezután végig a mi térfelünkön folyt a játék, talán négyszer jutottunk el a támadásunk végéig. Az 56. percben egy szöglet után megszerezték a 3. gólt, a 70. percben beállították a végeredményt, 0-4.

Egy küzdelmes meccsen, véleményem szerint mindenkinek elfogadható eredmény született!”

Sárkeresztes – Főnix 0-4 (0-1)
Sárkeresztes, vezette: Piros László

Sárkeresztes: Bordács – Lengyel, Mészáros G. (Rácz P.), Pál I. (Pál L.), Veszter (Krekó), Domak Z. (Kerpel), Nagy Á., Hársádi, Imre, Geda, Balogh F. (Polyák A.)
Főnix: Barsch – Totsche, Fésű, Ambrus, Bognár, Kovács K., Király J. (Pavlik), Boros (Molnár L.), Schäffer, Szalai, Galaczi (Puhnyák). Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Király J. (16′), Kovács K. (46′), Szalai P. (56′, 70′)
Sárga lap: 0-1

A fenti beszámoló a Sárkeresztes tudósítójának véleményét tükrözi. A FociDrukker.com stábja nem kíván állást foglalni a tudósításban leírtakkal kapcsolatban.