Feljutott az Előszállás a Megye II-be!

Fejér megye, Fejér Megye III

Az Előszállás a Kulcs elleni győzelmével bebiztosította, hogy osztályt léphet, és jövőre immáron a másodosztályban mérettetheti meg magát. A csapat gólzsákja, Reichardt 30 találattal lett gólkirály.

Az Előszállás tudósítója így fogalmazott:

“Az utolsó fordulóra került sor az elmúlt hétvégén a csoportunkban. Felnőtt csapatunk Kulcsra utazott azzal a céllal, hogy begyűjtse a 3 bajnoki pontot, és ezzel bebiztosítsa a megye 2️-es tagságot. Ehhez minden adott volt, hiszen kitűnő játéktér várt bennünket, s reméljük nemsokára a mi pályánk minősége is hasonló lesz!

A mérkőzést kicsit álmosan kezdtük, kerestük a helyünket. A hazaiak nagyon motiváltan léptek pályára, és könnyen meg is szerezhették volna a vezetést. Farkas Péter azonban ezúttal is bizonyította, hogy remek formában van, és a sérülése már a múlté. Játékunk akadozó volt, az eddigi labdatartásra és a sok passzra épülő játékunkból nem látszódott semmi. Támadásban a tanácstalanság mutatkozott meg, mely részben a kevés futómennyiségnek volt köszönhető.  A 31. percben aztán gyakorlatilag a semmiből szereztük meg a vezetést. Egy felívelt szabadrúgást követően a hazaiak kapusa rosszul mozdult ki portájából, Bálint Reichardt pedig köszönte szépen és a kapuba csúsztatta a játékszert, 0-1. A gólunkat követően valamelyest javult a játékunk, a passzok minőségében és mennyiségében is fejlődő tendenciát mutattunk. A 42. percben jött a hazaiak egyenlítő találata, egy előreívelt labdával a kulcsiak csatára meglógott a szélen, és a hosszú sarokba helyezte azt, 1-1. Ezzel az eredménnyel vonultunk pihenőre.

A második félidő elején ismét kapusunk, Farkas Petya tartott minket meccsben, sokat köszönhetünk neki, nem véletlen tehát, hogy a foci egyik örök törvénye “végy egy jó kapust”.  A folytatásban már nem adódott igazán nagy hazai helyzet, köszönhetően az összeszedettebb csapatjátékunknak. Szép játékról ugyan nem beszélhettünk. Főleg a felívelt labdákkal operáltunk, de ennek ellenére már-már uraltuk a találkozót, s érett a vezető találatunk.

A 85. percben jött is a gólunk. A szögletzászló magasságában végezhettünk el bedobást, amelyet követően a büntetőterületen belül szabálytalankodott a hazai védő Eper Rolanddal szemben. Az asszisztens jelezte is a büntetőt, a játékvezető azonban jó érzékkel tovább engedte a támadást, mivel Bálint elé került a labda, aki gondolkodás nélkül lőtt, s nem hibázott, igaz kellett a hazai hálóőr kisebb segítsége, 1-2. A vezetést követően az utolsó 5 percben az egyenlítés érdekében kinyíltak a kulcsiak, és akár újabb gólt is rúghattunk volna. A helyzetek azonban kimaradtak, de a győzelem így is meglett.

Összegezve a mérkőzést elmondható, hogy a helyzetek száma alapján egy döntetlen szagú mérkőzésen sikerült nyernünk, ami talán annak köszönhető, hogy mind a két felidőben az ellenfelünk kihagyott helyzetei megbosszulták magukat. Szerencsére ilyen szempontból most mi álltunk a jó oldalon.

Ezzel a győzelemmel csapatunk a 2017/18-as szezonban a második helyet szerezte meg, és a három megye hármas csoport legjobb második helyezettje lett, amivel eldőlt, hogy feljutottunk a megye kettőbe! Bálint pedig ezzel a duplájával összességében 30 góllal és gólkirályi címmel zárta a mesterlövészek versenyét! Szívből gratulálunk Neki!

Köszönjük a szurkolóinknak, hogy ezen a meccsen is és az egész szezonban támogattak bennünket, s 12. játékosként segítettek elérni a céljainkat! Fantasztikusak vagytok! A csapat most elmegy pihenni, de hamarosan tájékoztatást adunk az éremátadó időpontjáról, és értékelést is közzéteszünk a szezonról.”

Kulcs-Előszállás 1-2

Kulcs-Előszállás 2018.05.20. összefoglaló:Az utolsó fordulóra került sor az elmúlt hétvégén a csoportunkban. Felnőtt csapatunk Kulcsra utazott azzal a céllal, hogy begyűjtse a 3 bajnoki pontot, és ezzel bebiztosítsa a megye 2️⃣-es tagságot. Ehhez minden adott volt, hiszen kitűnő játéktér várt bennünket, s reméljük nemsokára a mi pályánk minősége is hasonló lesz!A mérkőzést kicsit álmosan kezdtük, kerestük a helyünket. A hazaiak nagyon motiváltan léptek pályára, és könnyen meg is szerezhették volna a vezetést. Farkas Péter azonban ezúttal is bizonyította, hogy remek formában van, és a sérülése már a múlté. Játékunk akadozó volt, az eddigi labdatartásra és a sok passzra épülő játékunkból nem látszódott semmi. Támadásban a tanácstalanság mutatkozott meg, mely részben a kevés futómennyiségnek volt köszönhető. A 31. percben aztán gyakorlatilag a semmiből szereztük meg a vezetést. Egy felívelt szabadrúgást követően a hazaiak kapusa rosszul mozdult ki portájából, Bálint Reichardt pedig köszönte szépen és a kapuba csúsztatta a játékszert. 0-1A gólunkat követően valamelyest javult a játékunk, a passzok minőségében és mennyiségében is fejlődő tendenciát mutattunk. A 42. percben jött a hazaiak egyenlítő találata, egy előreívelt labdával a kulcsiak csatára meglógott a szélen, és a hosszú sarokba helyezte azt. 1-1Ezzel az eredménnyel vonultunk pihenőre.A második félidő elején ismét kapusunk, Farkas Petya tartott minket meccsben, sokat köszönhetünk neki, nem véletlen tehát, hogy a foci egyik örök törvénye "végy egy jó kapust". ? A folytatásban már nem adódott igazán nagy hazai helyzet, köszönhetően az összeszedettebb csapatjátékunknak. Szép játékról ugyan nem beszélhettünk. Főleg a felívelt labdákkal operáltunk, de ennek ellenére már-már uraltuk a találkozót, s érett a vezető találatunk.A 85. percben jött is a gólunk. A szögletzászló magasságában végezhettünk el bedobást, amelyet követően a büntetőterületen belül szabálytalankodott a hazai védő Roland Eper-rel szemben. Az asszisztens jelezte is a büntetőt, a játékvezető azonban jó érzékkel tovább engedte a támadást, mivel Bálint elé került a labda, aki gondolkodás nélkül lőtt, s nem hibázott, igaz kellett a hazai hálóőr kisebb segítsége. 1-2 A vezetést követően az utolsó 5 percben az egyenlítés érdekében kinyíltak a kulcsiak, és akár újabb gólt is rúghattunk volna. A helyzetek azonban kimaradtak, de a győzelem így is meglett. Összegezve a mérkőzést elmondható, hogy a helyzetek száma alapján egy döntetlen szagú mérkőzésen sikerült nyernünk, ami talán annak köszönhető, hogy mind a két felidőben az ellenfelünk kihagyott helyzetei megbosszulták magukat. Szerencsére ilyen szempontból most mi álltunk a jó oldalon.Ezzel a győzelemmel csapatunk a 2017/18-as szezonban a ?2. helyet?szerezte meg, és a három megye 3️⃣-as csoport legjobb második helyezettje lett, amivel eldőlt, hogy feljutottunk a megye 2️⃣-be! Bálint pedig ezzel a duplájával összességében 30 góllal és ?gólkirályi? címmel zárta a mesterlövészek versenyét! Szívből gratulálunk Neki!?Köszönjük a szurkolóinknak, hogy ezen a meccsen is és az egész szezonban támogattak bennünket, s 12. játékosként segítettek elérni a céljainkat! Fantasztikusak vagytok! ??????A csapat most elmegy pihenni, de hamarosan tájékoztatást adunk az éremátadó időpontjáról, és értékelést is közzéteszünk a szezonról.⚽️?Hajrá ESE!?⚽️