Fejér Megyei Kupa: Vajtán egy, Sárosdon két gól született

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

Eldőlt, mely csapatok játszhatnak a serlegért.

Szerdán sor került a Fejér Megyei Kupa elődöntőire. A megyei másodosztály dél csoportjában vereség nélkül bebiztosította már elsőségét a Vajta, amely a megye egyes pontvadászatot vezető Főnixet fogadta. A találkozó első félidejének hajrájában egy szöglet után a szemfüles Takács góljával vezetést szereztek a fehérváriak. Bár több lehetősége is adódott a vajtaiaknak az egyenlítésre, nem tudták mattolni Szabó kapust, így a Főnix jutott a fináléba.

Vajta – Főnix 0-1 (0-1)
Gól: Takács G. (38.)

A másik ágon a Sárosd az Ercsi együttesével mérkőzött meg. Akik hétről hétre nyomon követik a megyei mérkőzések eredményeit, azok számára nem meglepő, hogy az Ercsi nyerte a párharcot. A jó formában lévő zöld-fehérek két góllal múlták felül a tavalyi megye egyes bajnokot, Németh és Kun zörgette meg a hálót még az első félidőben. A szünet után már nem született gól, így az Ercsi magabiztos sikerével kivívta a döntőbeli részvételi jogot.

Sárosd – Ercsi 0-2 (0-2)
Gól: Németh (28.), Kun (40.)

A Főnix – Ercsi döntőre 2022. május 18-án szerdán 17:00 órától kerül sor a Dunaújvárosi Stadionban.