Fejér Megye U16 Dél: Élen a Baracs, nyomában az Aba és a Kisláng

Fejér megye, Utánpótlás

Ötpontos előnnyel rendelkezik Baracs U16-os csapata, mely ősszel az összes mérkőzését megnyerte, és a mellett, hogy ontotta a gólokat, védelme mindössze kétszer kapitulált.

Rendkívül magabiztosan, 30 ponttal vezeti a Baracs csoportját. Bár előnye mindössze öt pont az őt üldöző Abával szemben, a statisztikákra pillantva igen minimális az esélye, hogy tavasszal bárki megszorongassa a listavezetőt. A Baracs ugyanis átlagosan közel 7 gólt rúgott mérkőzésenként, az egész bajnokság során pedig csak a Cece és a Lajoskomárom tudta bevenni az éllovas kapuját.

A második helyen álló Aba is igen impozáns mérleggel rendelkezik, mely 25 pontot gyűjtött ősszel, és 75 gólt rúgott. Az abaiak csupán a Baracs ellen szenvedtek vereséget, és döntetlent játszottak a harmadik helyen álló Kislánggal. Az Aba valóságos mészárlást rendezett az utolsó fordulóban a tíz fővel kiálló, ráadásul az első félidőben kilenc főre fogyatkozó ceceiek ellen, akiket 24-1-re tömtek ki.

A kislángiak 23 egységnél járnak. Az aranyérem megszerzésére nincs reális esélyük, de az ezüstérmet még megkaparinthatják egy jó tavaszi szerepléssel – kulcsfontosságú lesz az Aba elleni rangadó, melyet idegenben kellene megnyerniük az előzéshez.

A középmezőnyt a Vajta vezeti 16 ponttal. A negyedik helyen álló vajtaiak sokáig esélyesnek tűntek a dobogóra, ám az ősz végén mindhárom rangadót elbukták, így távolabb kerültek a pódiumtól. Az ötödik helyen álló Sárosd egy pontos lemaradással követi a Vajtát, utolsó olyan együttesként, amely pozitív gólkülönbséggel rendelkezik.

A Sárbogárd 13 pontot számlál, majd következik az alsóház: rendre egy pont a különbség a Mezőfalva, a Cece és az Enying között. Az utolsó két helyen a Lajoskomárom és az Előszállás található, előbbi hat, utóbbi négy ponttal rendelkezik.

A góllövőlista élén az Aba gólvágója, Hegedűs Milán áll 22 találattal. Szépen termelt a kislángi Varga Zoltán és a mezőfalvai Németh László is, egyaránt 17-17 alkalommal zörgették meg ellenfeleik hálóját. Az éllovas Baracs legeredményesebb játékosa Juhász József Bence, aki 15 gólt vágott eddig.