Ezüstérmet érhet a Dinnyés győzelme az Alcsútdoboz ellen

Az idei szezonban különösen tavasszal remekelő Dinnyés csapata ezúttal az Alcsútdoboz labdarúgóinak életét keserítette. A hazaiak állták a sarat egy félidőn át, ám végül kijött az együttesek közti tudáskülönbség.

Az alcsútdobozi legények számára elsősorban szurkolótáboruk megörvendeztetése lehetett motiváció a vasárnapi mérkőzésen, no meg az, hogy megszerezzék a hatodik helyet, melyért nagy versenyt vívnak a Csabdival. A Dinnyés számára viszont jóval nagyobb motivációt jelenthetett az, hogy győzniük kellett ahhoz, hogy saját kezükben tartsák sorsukat az ezüstérem megszerzését illetően.

Kellner Attila a Dinnyés részéről a következőképp tudósított:
“Szomorú hírrel érkeztünk az Alcsútdoboz elleni mérkőzésre. Elhunyt egykori játékosunk és barátunk, Róth József “Zorró”. Őszinte részvétünk a családjának, nyugodjon békében.

A gyászhír hatása alatt már a harmadik percben hátrányba került a Dinnyés egy tizenegyest követően. Miután túltették magukat a srácok a sokkon, szép, magabiztos labdajáratással felőrölték a hazai csapatot, és tetszetős támadásokat vezettek az alcsúti kapura, amiből két gólt szereztek a szünet előtt. Egy figyelmetlenséget kihasznált a hazai csapat, így döntetlen állásnál mentek pihenni a csapatok.

A második félidőt kissé felpörgetve kezdték az aranylábúak, és két gyors góllal beállították a végeredményt. A második tizenegyesből született: Szabó Péter 2-3 védőn átszlalomozva mielőtt kapura rúgta volna a labdát, 13 méterről az őt utolérő hazai védő szabálytalanul állította meg, megérdemelten ítélt büntetőt a játékvezető. Brakszátor megtalálta gólvágó csukáját, mind a négy dinnyési gólt ő szerezte.

Gratulálok az egész csapatnak, nagy lépést tettek, hogy fényes legyen az érem a bajnokság végén!”

A Dinnyés így őrzi egy pontos előnyét a második helyen a Vértesboglárral szemben, mely szintén nyerni tudott vasárnap. Az utolsó fordulóban aligha okoz majd meglepetést ellenük a Vértesacsa, már amennyiben elutazik egyáltalán a szezon utolsó bajnoki mérkőzésére.

Dinnyés SE 2015/2016:
Felső sor: Kovács András, Borbély Tibor, Korponai Gábor, Pintér Árpád, Csicsári István, Szabó Péter, Molnár László
Alsó sor: Mong Richárd, Brakszátor Zoltán, Erdei Balázs, Rédl József, Berényi Péter

Alcsútdoboz – Dinnyés 2-4 (2-2)
Alcsútdoboz, vezette: Gere Sándor (Krajcsovics Adrián, Bécs Krisztina)

Alcsútdoboz: Sebján P. – Huszti, Csatlós, Szalai, Fekete F., Lipárdi, Sebján A., Bárányos (Tész), Kónya, Antal, Borsos.
Dinnyés: Berényi – Motel (Molnár), Rédl, Erdei, Csicsári, Borbély, Szabó P., Sági (Mong), Rácz (Korponai), Pintér, Brakszátor. Vezetőedző: Kovács András

Gól: Csatlós (7′), Kónya (29′) illetve: Brakszátor (15′, 22′, 52′, 57′)
Sárga lap: 2-1