Először nyert tavasszal a Mezőfalva, a Velence és egy ajtó látta kárát a feltámadásnak!

Megszerezte első tavaszi pontjait a kiesés elől menekülő Mezőfalva. A Velence elleni rangadón egy öngól döntött, a kiállított velencei játékos dühét egy öltöző ajtón vezette le.

Mindkét csapat számára csak a győzelem volt elfogadható, így az együttesek támadó szellemben léptek pályára. Bő negyed óra elteltével egy mezőfalvi támadás végén a kapufán csattant a labda. A kontratámadás végén a rutinos Pál szerezte meg a Velence számára a vezetést, 0-1. Nem örülhettek sokáig a vendégek, kevesebb, mint öt perccel később egalizált a Mezőfalva, Szilva a 11-es pont magasságából volt eredményes, 1-1. Folytatva a sormintát, a 28. percben ismét a Velence talált be, Czifra remek szólója végén mattolta Papp kapust. Két perccel később jött az egyenlítés, Mekota révén. A félidőben 2-2 volt az állás.

A szünet után folytatódott a gólfesztivál, Rakonczay az első támadás végén a mérkőzés során harmadszor is előnyhöz juttatta a Velencét. Nyolc perccel később Szilvát vágták fel a büntetőterületen belül, a 11-est Móricz váltotta gólra. Ezt követően ismét egy velencei játékos talált be Németh Zs. személyében, ám a saját ketrecébe juttatta a bőrt, így a Mezőfalva vezetett. A 75. percben Rakonczay a kiállítás sorsára jutott, a vendégek így 10 emberrel kellett, hogy lejátsszák az utolsó negyed órát.

Az egyik velencei játékos dühét egy ajtón vezette le, mellyel nagyságrendileg 20 ezer forintos kárt okozott. A velenceiek megtérítik a kárt, ám a játékos elleni fegyelmi eljárás során ha figyelembe veszik ezt az esetet, az súlyosbító körülmény lehet, és hosszabb eltiltást eredményezhet.

A Velence egyik játékosa a Mezőfalva létesítményének ajtaján vezette le dühét - a fotót készítette: Horváth László - a fotót beküldte: Móricz Mercédesz
A Velence egyik játékosa a Mezőfalva létesítményének ajtaján vezette le dühét – a fotót készítette: Horváth László – a fotót beküldte: Móricz Mercédesz

Pavlik József csapata nem tett csodát, így a Velencére visszatérő tréner csapata egyre nehezebb helyzetbe kerül. A Mezőfalva ha összekapja magát az utolsó három fordulóra, a korábban reménytelennek tűnő bennmaradást is kiharcolhatja.

Mezőfalva – Velence 4-3 (2-2)
Mezőfalva, vezette: Stumpf Tamás

Mezőfalva: Papp M. – Balázs, Móricz, Szabó K. (Begán), Szilva (Suplicz) – Bozsoki, Mekota, Garda, Bartus – Márok, Balogh I. Vezetőedző: Hajnal Attila
Velence: Krencz – Tóth A., Silhány, Rakonczay, Gulyás-Kovács – Németh E. (Harmati), Pál I. (Németh Zs.), Pintér B. (Lantos), Baranyai (Gál-Gerlach) – Czifra, Bakonyi. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Szilva (22.), Mekota (30.), Móricz (54.), Németh Zs. (62., öngól) illetve: Pál (18.), Czifra (28.), Rakonczay (46.)
Kiállítva: Rakonczay (75.)