Elmozdult az utolsó helyről a Bicske, könnyedén nyert a Mezőfalva ellen

Már a negyedik percre kétgólos előnyre tett szert a kiesés elől menekülő hazai csapat. Raffai Rudolf tanítványai győzelmükkel elmozdultak az utolsó helyről.

Gyászszünet előzte meg a kezdő sípszót a bicskei szurkoló, Barna József emlékére.

A szél által támogatott hazaiak rögtön a középkezdés után támadásba lendültek, melyet azonnal góllal fejeztek be. Az előreívelt labdát Meggyes kaparintotta meg, majd közel tizenhat méterről a jobb alsóba lőtt. A későn érkezők alaposan bánhatták, hogy nem látták az első perceket, hiszen a negyedik minutumban újból zörrent a háló. Varga cselezgetett a tizenhatoson, majd a kapu közepébe küldte a játékszert, máris 2-0! Negyed óra elteltével már harmadik gólját szerezhette volna a bicskei csapat, ám Móri passza után hiába talált Németh a kapuba, Domak játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot.

Tíz perccel a szünet előtt – némiképp váratlanul – visszajött a meccsbe a Mezőfalva. A vendégek akciójának végén egy beadást követően Balázs volt eredményes közelről fejjel, Milinte hiába ért bele, hárítani már nem tudott. A szépítésnek nem sokáig örülhettek a mezőfalvaiak, hiszen öt perccel később ismét két gólra nőtt a csapatok közti különbség. Egy kontra végén Szarvas húzott el a jobb szélen, középre centerezett, Móri pedig két lépésről a kapuba pofozta a labdát. Egy perccel később ismét rezdült a vendégek hálója: Móri indította Némethet, aki öt méterről nem hibázott, ám mivel lesen állt, az eredményjelzőn az állás nem változott.

A második félidőben öt perc után Máj próbálta bevenni Gyalus kapuját, ám a szöglet után kapura zúdított löketét kivédte a hálóőr. A félidő derekáig inkább a mezőnyben folyt a játék, ekkor egy mezőfalvai próbálkozást jegyezhettünk fel: Balázs lőtt fölé. A túloldalon Varga küldte kapura a labdát, ám nem tudott túljárni a kapus eszén. Ha lett volna bárkiben is kétely, ki szerzi meg a három pontot, akkor az a hajrá kezdetén szertefoszlott. Móri lőtt kapura, a kipattanót még hárította Gyalus, ám Varga elé került a bőr, közelről nem hibázott. A hajrában még akadt egy-két lehetőség, a hazaik részéről Varga és Móri került helyzetbe, míg a vendégek közül Kaszala kísérletezett, ám újabb gól már nem született.

A jobb erőkből álló Bicske alaposan meglepte erős kezdésével a Mezőfalvát, akik nem tudtak felállni a korán összeszedett hátrányból. A hazaiak végig domináltak, és teljesen megérdemelten nyertek. A tabella utolsó helyéről elmozdulva egy helyet előre léptek Móriék, ám a Polgárdi győzelme miatt még mindig kieső helyen áll a csapat.

A Bicskére jövő héten nehéz feladat vár, a dobogóra hajtó Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő fogadja őket. A Mezőfalvának szintén nem könnyű a sorsolása, a Velencét fogadják hazai pályán.

A tudósítás a 2060.blog oldalon található információk felhasználásával készült.

Bicskei TC – Mezőfalva 4-1 (3-1)
Vezette: Domak Ádám (Pataki Dániel, Jónás Péter)

Bicske: Milinte – Szarvas (Kummer), Sötét, Máj, Köntös – Csendes, Szilágyi (Bencze) – Varga, Móri, Meggyes (Oláh) – Németh (Antoni). Edző: Raffai Rudolf.
Mezőfalva: Gyalus – Mekota, Bozóki, Balázs, Kaszala, Benczik, Sági (Boros), Szili Z., Nagy M., Bartus, Szili Sz. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Meggyes (1′), Varga (4′, 68′), Móri (41′) illetve: Balázs (35′)
Sárga lap: 1-2