Ellentétes félidők a Szár-Martonvásár összecsapáson

Az első játékrészben a vendég martonvásáriak uralták a mérkőzést, ám a második félidőben fordítottak a hazaiak, és megszerezték első tavaszi győzelmüket.

A hazai Szár első tavaszi győzelmére készült, míg a vendég Martonvásár az iváncsai nagy pofon után szeretett volna felállni a padlóról.

A mérkőzés kezdetétől a Martonvásár birtokolta többet a labdát. A mezőnyfölény a félidő közepén érett góllá: Magyar kanyarította középre a szögletet, melyet Szilágyi erőből bólintott Koch kapujába. A hazaiaknak csupán elvétve adódott helyzete, ám a vendégek nem tudták növelni előnyüket, így a szünetre maradt a 0-1.

A folytatásra teljesen más szellemben jöttek ki a csapatok. A Szár feltüzelve kapuja elé szegezte a martonvásári futballistákat, akik nem is bírták sokáig. Mintegy öt perccel a szünet után Kovács egyenlített egy szabadrúgást követően. A vendégek azonnal visszavehették volna a vezetést, ám előbb Szilágyi fejelt ziccerben a keresztléc fölé, majd Magyar hagyta ki az egy az egyes helyzetét. A félidő derekán szögletet végezhetett el a Szár, mely veszélyesen tekeredett a kapu elé, Tamás be is vette a martoni kaput fejjel. Ezután – csakúgy, mint az első gól után – ismét a Martonvásár dolgozott ki helyzeteket, ám ezek mindegyike kimaradt.

Az utolsó tíz percben a száriak mestere taktikusan cserékkel siettette az óra előre haladását. Húzása bevált, a Szár első tavaszi sikerének örülhetett a lefújást követően.

Szár – Martonvásár 2-1 (0-1)
Bicske, vezette: Altorjay Áron Gellért (Rózsa Dávid, Makk Péter)

Szár: Koch – Haász (Sátori), Boros, Fenyvesi (Zöld), Szabó T., Tamás, Rada (Pechinger), Nyitrai (Daru), Orbán, Géber, Kovács. Vezetőedző: Lacza Albert.
Martonvásár: Strommer, Hernádi (Bozsó), Radics, Berczi, Magyar, Neuvert (Molnár T.), Udvaros, Kővári, Vörös, Szilágyi, Molnár (Szigeti). Technikai vezető: Gyutyina Attila.

Gól: Kovács B. (50′), Tamás (67′) illetve: Szilágyi (18′)
Sárga lap: 0-0