Egy híján 10-et számolt a Csór a Pákozdra

Fejér megye, Fejér Megye II

Budai triplával segítette győzelemhez csapatát.

A Csór tudósítója így írt:

“A választás napján hazai pályán játszani? Ez jó jel? 2014-ben idegenben léptünk pályára ezen a napon a megyei III-ban, de Sárszentmihályon 2-1-es vereséget szenvedtünk. 2010-ben itthon játszottunk és a Csurgót vertük 2-1-re.

Ma a Pákozd volt az ellenfél. Jó hír volt, hogy Potornai visszatérhetett a kezdőbe. Rossz hír, hogy Cserna ma munkahelyi elfoglaltsága miatt nem lehetett jelen.

Az alábbi összeállításban kezdtünk:

Kalapács – Bogdány (Balázsik 46.p), Potornai (Szemenyei 86.p), Báles, Zs. Nagy Norbert (Mázsa 46.p) – László, Kásler Barnabás (Kásler Bence 62.p), Pécsi, Zs. Nagy Balázs (Tolnai 62.p) – Kaufmann, Budai

Bíró Zsolt elnök úr gólarányjavítást várt a mérkőzés előtt. A felsorakozó játékosok nagy tapsa közepette átvehette Kaufmann Attila a 100. felnőtt mérkőzéséért járó oklevelet és némi vegyes pálinkát.

Jól kezdtünk, hiszen Budai már a 2. percben nagy löketet eresztett meg, de a kapus ezt védte. A 9. percben a negyedik szögletünket rúgtuk. A 12. percben szép játék után Kásler Barnabás lőtt okos gólt a bal alsóba, 1-0. A 16. percben Budai hibázott ziccert. A 7. percben szép beadás után Kaufmann mellé fejelt. A 28. percben Kásler jó beadását László lőtte a rövidbe, 2-0. Nagy nyomás alatt voltak a vendégek. A 31. percben László lövését védte a kapus, majd röviddel ezután László nagy kapufát lőtt 18-ról. A 33. percben gyors kontrát vezettünk, de Budai lapos beadását a védők tisztázták. A 37. percben Kaufmann lőtt 17-ről, de a kapus újra véd. A 41. percben Kaufmannt ziccerben felrúgták az ötösön, amiért járt a jogos 11-es. A sértett volt az ítéletvégrehajtó, 3-0. A 43. percben Budai ugratta ki Kaufmannt, de ballal a hosszú felső mellé lőtt. Az utolsó percre is maradt egy nagy helyzet. Zs. Nagy Balázs adott be jobbról, Budai fölé lőtt.

A második félidőre már csak kilenc mezőnyjátékossal futott ki a Pákozd egy sérülés miatt (cseréjük nem volt). Az 51. percben Kásler Barnus 23-ról nagy gólt lőtt, 4-0. Az 57. percben Budai úgy gondolta, hogy rátromfol Káslerre, s 25 méterről lőtt egy bombagólt, 5-0. A 62. percben Budai ismét távolról próbálkozott, de a kapus védett. A 64. percben két lehetőségünk is volt a gólszerzésre, de aztán egy perccel később már Budai ziccert értékesített, 6-0. Látszott a vendégeken, hogy annyira hiányzik nekik ez a maradék 30 perc, mint üveges tótnak a hanyattesés. A 67. percig kellett várni az első lövésükre (50 méterről). A 68. és a 73 percben három nagy helyzetünk is volt, de a vendégek kapusa mindannyiszor védett. A 77. percben Budai-László-Kaufmann volt a labda útja, utóbbi okos gólt csavart a hosszúba, 7-0. A 83. percben Budai hibázott ziccert. A 84. percben Kásler Bence tört a kapu felé, még a kapust is kicselezte, majd higgadtan az üres kapuba lőtt. Ez volt Bence első hivatalos felnőtt gólja! Csak így tovább! A 85. percben a 16 éves Szemenyei Péter lépett pályára. Neki ez volt a felnőtt csapatban a debütálása! Sok sikert kívánunk neki a jövőben! A 86. percben Kaufmann ziccert hibázott. A 90. percben Budai zárta le a mérkőzést egy góllal, 9-0.

Nem volt a két csapat egy súlycsoportban. A vendégek kapusa 16 lövést hárított a 9 gól mellett. Szép volt fiúk, reméljük a Pátka ellen tovább folytatódik ez a sorozat!”

Csór – Pákozd 9-0 (3-0)
Csór, vezette: Molnár Tibor

Csór Truck-Trailer: Kalapács Á. – Zs. Nagy B., Zs. Nagy N. (Mázsa), Báles, Pécsi, Budai, Potornai (Szemenyei), Kásler Barnabás (Kásler Bence), Bogdány (Balázsik), László, Kaufmann. Vezetőedző: Pécsi László
Pákozd: Reinhardt – Végh, Horváth Zs., Magda, Téglási, Orbán, Bognár L., Bengyik, Géri, Csík, Gárber. Vezetőedző: Jurászik Zoltán Elemér

Gól: Budai (58., 66., 90.), Kásler Barnabás (13., 52.), Kaufmann (43., 78.), László (29.), Kásler Bence (85.)

Forrás: A csóri labdarúgás története (Facebook)