Egy hatossal küldte haza a Csókakőt a bajnok Ikarus

A múlt héten bajnoki címet szerző Ikarus-Maroshegy nem engedett ki a feljutás bebiztosítása után sem, és magabiztosan legyőzte a Csókakő együttesét.

A legutóbbi fordulóban tizenhatot számolt az Ikarus a létszámhiányosan ugyan, de végül a mérkőzést vállaló Isztimérre. A fehérváriak először léptek tehát pályára úgy a szezon során, hogy már semmiféle tét nem nyomta a vállukat.

Cseh Roland játékvezető sípszavára kezdődött a mérkőzés A felszabadult hazaiak Skultéti góljával már az ötödik percben megszerezték a vezetést, majd fertályórával később Jámbor volt eredményes. Ekkor már sejteni lehetett, hogy nagy lehet a végén a különbség a két csapat között, ám a félidő további részében nem tudták már feltörni a vendéglátók a Csókakő védelmét, így maradt a 2-0 a szünetig.

A folytatásban aztán Gárber góljával már 3-0-ra módosult az eredmény. A vendégek leginkább a védekezéssel foglalkoztak, ám a hajrára úgy tűnt, rendkívül felőrlődött ebben az energiájuk. Ezt kihasználva a gólkirályi cím első számú várományosa, Tanárki kétszer is beköszönt, majd az utolsó percben Szarka adta meg a kegyelemdöfést a csókakőiek számára.

A bajnok tehát továbbra is veretlen, az utolsó fordulóban vasárnap Csákberényben lép pályára az aranyérmes. A Csókakő számára a hetedik hely megcsípésére mutatkozik reális esély, amennyiben legyőzik a Szabadbattyán csapatát.

Ikarus-Maroshegy – Csókakő 6-0 (2-0)
Vezette: Cseh Roland (Varga Dániel, Csillag Roland)

Ikarus-Maroshegy: Skultéti A. – Skultéti L., Zab (Mezősi), Léki, Klémán, Jámbor, Tanárki, Béres, Gárber, Szarka, Pongrácz.
Csókakő: Diós – Stumpf, Koller, Wittner, Wieger, Máhr, Szabó Sz., Kutassy, Sipos, Schwarcz, Jelena.

Gól: Skultéti L. (5′), Jámbor (18′), Gárber (58′), Tanárki (76′, 86′), Szarka (90′).
Sárga lap: 0-0