Edzőváltás után parádézott a Sárszentágota! FOTÓK!

Nem rendítették meg az ágotai játékosokat a hétvégén történtek, sőt, a nagy visszatérőkkel legyűrték a Seregélyest.

A Sárszentágota tudósítója így fogalmazott:

“Szikrázó napsütésben lépett pályára a két csapat az őszi szezon végén, mondhatni tavaszias időjárással párosult a mérkőzés.

Sárszentágota csapata, mint a már korábbi cikkben is lehozott edzőváltást az öltözőben már rövidre zárta egy megbeszélés után és csak a mai mérkőzésre koncentráltak a srácok. Időközben megérkezett Seregélyes csapata is, akik a 10. helyről várták a kezdő sípszót. A hazaiaknál nagy visszatérők voltak Fazekas, Kulcsár, Schneider, Golenya (saját posztján hálóőrként) és Reichardt, utóbbi csak kívülről szemlélte végig a rangadót, mivel egy kis adminisztrációs baki miatt, nem volt érvényes sportorvosija. Mindkét félnek kellett a 3 pont, mint egy falatkenyér, a vendégek nagyot léphettek volna előre, míg a vendéglátók a bent maradásért gyűjtögetnék a pontokat!

A kezdő sípszó után alig pár másodperccel, máris Virág L. került óriási ziccerbe, 2-3 védőt faképnél hagyva Kovács Krisztián ugratta ki parádés labdával, de Virág L. 7 méterről a kapussal szemben eltörte a labdát. Pár perc mezőny harc után ismét, egy kiugratás Knapp lőtte ki jobbra Virágnak, akire most már jobban figyeltek és az ötös vonalán tudták az utolsó pillanatban szerelni.

15 perc játék után folyamatos hazai nyomás alatt volt a seregélyesi kapu és talán ez annak köszönhető, hogy a vendég csapat picit álmosan kezdett bele a meccsbe. Aztán a 20. percben eljutottak egy átlövéssel az ágotai kapuig, de Golenya magabiztosan fogta a labdát. Perceken keresztül, ment a harc a középpályán míg nem Virág László ismételt elfutását megakasztották, de a játékvezető előnyszabályt ítélt így a jobb szélén Knapphoz került a laszti, aki a védőjét elküldte egy hanyag csellel majd beadta és a tizenhatos vonaláról érkező Gula lőtte a labdát a kapuba, 1-0. Érett a gól és ezt a vendégek is érezték.

A bekapott gól után azonban a Seregélyes megmutatta, hogy mire képes, ha felszívják magukat, és rá 9 percre már egyenlítettek is egy sakk matt összjáték után. Az ágotai védők lest jeleztek, de beragadt egy ember, így a játékvezető és a partjelző is helyesen döntött. A félidő vége előtt átvette Seregélyes az irányítást és sorra dolgozták ki a helyzeteiket, de vagy védőbe bombázták vagy Golenya bravúrral szedte ki azt, amit már mindenki bent látott. Többször próbálták a kis passzos kényszerítős játékot ami ment is volna, ha Fazekas és Schneider rutinja nincs a pályán, de ezt sorra lefülelték a védők. Rezgett a léc és benne volt a levegőben a 2. seregélyesi gól, de a bíró szünetre intette a csapatokat. Jókor jött a pihenő.

A 2. félidő előtt az ágotai szurkolók csak reménykedni tudtak, hogy a félidő utolsó 10 percében nyújtott remek vendég játék az öltözőben maradt és Sárszentágota akár csak 1 pontot is megtartva lehozza a meccset. Aztán az történt, amire senki nem számított! A hazai játékosok vért ittak a szünetben is neki rontottak az ellenfélnek, aminek a 49. percben már meg is lett az eredménye: Virág László végül csak betalált, így alakult 2-1-re az eredmény.

Seregélyes csapata pedig mire feleszmélt volna és újra megrázták volna magukat, beköszönt Kovács Krisztián is szokásához híven az ellenfél kapujába, amit egy hajszál pontos passz előzött meg, ennél szebb támadást és befejezést rajzolni sem lehetett volna. 3-1-es vezetésnél a szurkolóknak megjött a hangja is, “Régen láttuk a csapatot így játszani!” – hangzott el egy ágotai veterán szájából a mondat. Teltek a percek, de eléggé izzadságúvá vált a derbi és mindkét csapat talán már a lefújás pillanatát várta. Seregélyesnek még volt 2 nagyobb helyzete, de mindkét befejezés a kapu mellé tekeredett, még a hazaiak is veszélyeztettek, de kimaradtak a ziccerek mindkét oldalon.

A végeredmény 3-1 lett, ezzel Sárszentágota fontos 3 pontot zsebelt be, míg Seregélyes szimpatikus, kis passzos játékába ma ennyi volt. Gratulálunk nekik és további sok sikert kívánunk! A közönség, szurkolók vastapssal és kisebb ovációval ünnepelték a fiúkat és a meccs képe alapján összegezve megérdemelten tartotta otthon Sárszentágota a 3 pontot!

Az egész csapat és a vezetőség előtt le a kalappal, hogy nem rogyott össze a csapat a történtek után, hanem felmentek a pályára és szívvel lélekkel, na meg ésszel nagy meglepetésre győzelmet értek el, nem utolsó sorban pedig a szurkolók és a csapat a visszatérők egy családot alkotva főzőcskéztek egy jót levezetésnek.”

Sárszentágota – Seregélyes 3-1 (1-1)
Sárszentágota, vezette: Krajcsovics Adrián

Sárszentáogta: Golenya – Knapp, Hajdinger, Gula (Hufnágel 71.), Fazekas, Virág L. (Pénzes 88.), Schneider, Kovács K., Kulsár (Nagy B. 80.), Virág F., Jádi.
Seregélyes: Závotka – Benczik, Hamburger, Princz (Szurovcsják N. 75.), Németh L., Szurovcsják L., Rapai (Helbig 46.), Zsilovics, Benczik (Deák 41.), Penczer (Muck 65.), Druzsin.

Gól: Gula (24.), Virág (49.), Kovács K. (53.) illetve: Szurovcsják (33.)