Dráma Enyingen: A 94. percben lőtte a Mór a győztes gólt!

Már-már úgy tűnt, az elszántan küzdő Móri SE nem tudja bevenni az újonc Enying kapuját, ám a hosszabbításban a mindent egy lapra feltéve rohamozó piros-feketék begyötörték a győztes találatot.

A Móri SE Facebook oldala így tudosított:

“A múlt heti Bicske elleni döntetlen után ezúttal papíron könnyebb mérkőzésre számítottunk, de mint később kiderült sikerült nagyon megszenvednünk.

A mérkőzés elejétől támadólag léptünk fel, a hazaiak stabil védekezésre rendezkedtek be, elöl viszont a mindenki ellen veszélyes Paluska várt a kiugrásra. Sikerült is neki az első nagy helyzetet kialakítani, de szerencsére a kapufát súrolta a lövése. A mi támadásaink jobbára elakadtak az utolsó passzokon vagy egy közbenyúló lábon, de a taktikai szabálytalanságoktól sem riadtak vissza a hazaiak, ha ez kellett. A pontrúgásaink azért veszélyesek voltak, ebből több esélyünk akadt, de a gól nem akart megszületni. A félidő vége előtt nagyot kellett védenie Zelizinek, aki szerencsére átmentette múlt heti formáját, így maradt a félidőre a 0-0.

A második játékrész még inkább rólunk szólt, legtöbbször a hazai térfélen tartózkodott, az összes mezőnyjátékos. Ahogy telt-múlt az idő mi egyre idegesebbek lettünk, ellenfelünk pedig kezdte elhinni, hogy valós esélye lehet a pontszerzésre. A hosszabbításban jártunk már – Wehovszky játékvezető teljesen jogosan 5 percet hosszabbított – amikor a középhátvédből már csatárt játszó Meggyes elé került a labda, ő átívelte a játékszert a hosszú oldalra, ahol az egész mérkőzésen agilisan játszó Kállai érkezett, 0-1! Egy kupacban a csapat, jöhetett az ünneplés. Bár nem játszottunk jól, becsülettel küzdöttünk szerencsére sikerült begyötörni azt az egy találatot ami a győzelmet jelentette.

A héten hazai pályán fogadjuk Lajoskomárom csapatát a Móri Bornapok keretein belül, így a mérkőzés szombaton 15:00-tól kerül megrendezésre!”

Enying – Mór 0-1 (0-0)
Enying, vezette: Wehovszky Gergő.

Enying: Molnár B. – Kalló, Gál M., Rados, Gergye, Szőke (Vas), Bogár, Harangozó, Paluska, Molnár L., Báles. Vezetőedző: Vas Tibor.
Mór: Zelizi – Végvári, Joó (Radács), Kaszás, Kállai, Gál D. (Osgyán), Tar B., Mayer, Szabó B., Szekeres (Ács), Meggyes. Vezetőedző: Németh Bálint.

Gól: Kállai (94.)

Fotó: Móri SE facebook / Zelovits Gábor