Büntetőt hibázott és kikapott a Gárdony a Sárosd ellen!

Korán vezetést szerzett a Sárosd a szombati megye egyes rangadón. A hazaiak kapusa, Rauf remek napot fogott ki, hozzásegítve csapatát a három pont megszerzéséhez.

Alapvetően jól kezdte a szezont a Sárosd, ám a legutóbbi fordulóban botlottak Dvériék a Martonvásár ellen. A gárdonyiak első két bajnokijukat megnyerték, ezt követően két döntetlent hoztak össze, tehát veretlenül várták a soros mérkőzést.

A helyi tudósító így számolt be a mérkőzésről:
“Pörgősen kezdték a csapat az első negyed órát. Mintegy hét minutummal a kezdő sípszó után Imre fejelt kapura, Heim bravúrral védett. A 15. percben Dvéri indította a szélen Kovácsot, akinek beadását szögletre mentette a gárdonyi kapus. A sarokrúgást Dvéri végezte el, tökéletesen tekert Kovács fejére, aki zavartalanul fejelt a hálóba, megszerezve a Sárosd számára a vezetést.

A félidő további részében a vendégek futballoztak tudatosabban, de a tizenhatos előtt jól zárt a hazaiak védelme, melyet nem tudott feltörni a gárdonyi támadó alakzat. Itt is, ott is volt egy-egy lövés, a legnagyobb helyzetet Dvéri hagyta ki: Killer ment el a bal szélen, majd centerezését a volt válogatott játékos a kapu torkából lőtte fölé. Maradt tehát az 1-0.

A második játékrészben még magasabb fordulatszámra kapcsoltak a csapatok, ám ez még kevesebb helyzettel párosult. Killer remekül mozgott, cseleivel, megindulásaival többször zavart keltett a Gárdony védelmében.

A félidő második felétől a Gárdony nagy nyomás alá helyezte a Sárosdot, ám gólt mégsem ők, hanem a vendéglátók szereztek. Bal oldalról, a kaputól 18 méterről jutott szabadrúgáshoz a Sárosd, a kipattanóra Kargl érkezett és úgy tűnt, el is dől a mérkőzés. Ám nem sokkal később büntetőhöz jutott a Gárdony! Rauf egy felívelt labda után ütközött, a lecsorgó labdát kapura küldték a vendégek, a gólvonalon álló Kosaras kézzel állította meg a labdát. Régen ezért kiállítás járt volna, az új szabályok értelmében azonban csupán sárga lapot mutatott fel a játékvezető. A tizenegyest a jobb alsó irányába küldte a gárdonyi játékos, ám Rauf parádés vetődéssel hárítani tudott!

11es160910
Rauf eszén még büntetőből sem tudtak túljárni a gárdonyiak

Az öt perces hosszabbítás során hiába próbálkozott a Gárdony, ezen a napon nem találták a módját, hogy bevegyék Rauf kapuját.”

Sárosd – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 2-0 (1-0)
Sárosd, vezette: Pekker Bálint (Polgár Zsolt, Hegedűs László)

Sárosd: Rauf T. – Arany T., Lendvai, Rottmann, Killer M., Kovács N. (Kargl), Truszek (Imre J.), Dvéri (Zách), Ladányi (Kállai), Kosaras, Imre G. (Szabó N.) Vezetőedző: Dvéri Zsolt.
Gárdony: Heim – Klauz (Tóth B.), Pápai (Ihász), Kocsis D., Ambrus (Pintér K.), Katóka, Oláh, Balogh Á., Burucz, Pleszkán (Hushegyi), Sowunmi A. Vezetőedző: Balogh Zsolt.

Gól: Kovács N. (16′), Kargl (83′)
Sárga lap: 3-2