Bicskei TC: Idegenben tört meg az átok! FOTÓK!

Fejér megye, Fejér Megye I, Utánpótlás

A Bicske négymeccses nyeretlenségi sorozatát törte meg a Polgárdi otthonában. Németh Erik már a második percben betalált a két 11-essel tarkított találkozón. A bicskei utánpótlás csapatok is remekeltek.

A Bicske blogján a következő tudósítás jelent meg:

“Hétközben az Ercsi sovány sikerrel (1-0) pótolta a Tordas elleni elmaradt meccsét, ezzel együtt az elmúlt egy hétben mindkét rangadóját elbukta, így a Bicske számára különösen fontos volt, hogy végre megszakadjon a négy mérkőzésre nyúlt nyeretlenségi széria. A páratlan sérüléshullám közepette unikumként hatott, hogy Szilágyi László végre játékra jelentkezett, így Köntös és Katona múltheti valamint Facskó mai kiesése mellett van remény a középpálya stabilizálódására.

A pozíciójában a vezetőség által megerősített Móri Tamás ezúttal a Milinte 0 – Lengyel 7, Burucz 7, Máj 6, Facskó 6 – Szilágyi 7, Sötét 6 – Móri 7, Molnár V. 7, Tornyai 6, Németh 8 összetételű, támadó szellemű csapat mellett tette le a voksát. Csereként Máté 6 (25.p. Facskó helyett), Bencze 6 (63.p. Szilágyi helyett), Molnár A. 0 (70.p. Móri helyett), Harangozó 0 (77.p. Sötét helyett) és Jakab 0 (82.p. Németh helyett) kapott lehetőséget. Verőfényes napsütésben, a kispadokon tikkasztó forróságban, Stumpf játékvezető sípszavára kezdődött a mérkőzés. A folytatáshoz kattints!

És rögtön bicskei góllal! A 2. percben Móri egy letámadás után a megszerzett labdával az alapvonalig szaladt le, jól adott középre, a hazai védők egymásra vártak és a szemfüles Németh éppen elérve a kissé mély beadást, közelről a kapuba pattintott (0-1). A 16. percben Némethet buktatták egy újabb labdaszerzés után a kaputól 20 méterre, Molnár V. állt a labda mögé és parádésan elcsavarva a sorfal felett a játékszert, a kapu bal oldalába lőtt – Berta mozdulni sem tudott rá (0-2). A 26. percben – Facskó sérülése után – Németh ugrott meg a bal oldalon, beadását szögletre mentették. A lapos kisszögletet Szilágyi egyből jól kanyarintotta középre és a magasra felugró Máj 5 méterről a kapu bal oldalába bólintott (0-3).

A 30. percben Németh lépett ki ziccerben a jobbösszekötő helyén, azonban csizmaszáras lövését Berta szögletre mentette. A 39. percben Holka kapott jó beadást Mátéval a nyakán, de a kissé göröngyös talajon (amit érdekes módon a hazaiak gyakrabban szidtak) felpattanó labdát 15-ről az égbe bombázta. A 42. percben Németh 35 méteres szabadrúgása szállt méterekkel mellé. A 44. percben ígéretes hazai ellentámadás során Kosztolányi beadását Tóth V. csak a kapu mögé tudta továbbítani. A Bicskei TC ilyen arányban is megérdemelt vezetésével vonultak a csapatok pihenőre.

A második félidőt is sikerült a vendégeknek góllal indítani! A 47. percben Németh kapott remek labdát Szilágyitól, első lövését még védte Berta, az ismétlésnél azonban faultolták a védők, 11-es! A büntetőt Sötét higgadtan a kapu jobb oldalába helyezte (0-4), utána rögtön kapust is cserélt a Polgárdi. Az 50. percben Molnár V. oldalról beívelt szabadrúgását Sötét a kapunak háttal állva csúsztatta a felső lécre. Három perccel később Molnár V. bal alsó sarkos lövését védte a frissen beállt Tóth Á., majd az 57. percben Móri felrúgása után Lengyel pontos beívelését az ötösön gazdátlanul hagyott Németh csúnyán mellé belsőzte. A 60. percben Németh ügyes testcsellel csapta be Csrepkát, jól adott be balról és Móri 13 méterről ballal, egy védőt is érintő lövéssel talált a kapu jobb oldalába, megszerezve ezzel az ötödik bicskei gólt (0-5).

Pontosan egy órányi játék után lefutottnak tűnt a mérkőzés, de egyik csapat sem állt meg. A 67. percben Lengyel beadását elvétette Tornyai védője és a rutinos csatár a hosszú oldalról, éles szögből a bal kapufa tövére helyezett. Németh majd Tóth V. elügyetlenkedett helyzeteivel indult a hajrá, a 79. percben Németh újabb helyzetét lőtte 7 méterről Tóth Á. kapusba, a szögletből pedig Molnár A. lőtt magasan fölé. A 83. percben Molnár A. buktatta teljesen feleslegesen emberét a tizenhatos oldalvonalánál, ez is tizenegyes! A büntetőt a hosszú eltiltásból visszatérő Kosztolányi a jó irányba mozduló Milinte keze mellett a jobb alsó sarokba helyezte (1-5). A finisben a fiatal – és Cserkuti Istvánnal együtt megyei U19-es válogatott kerettag – Jakab Dániel megmozdulásai jelentettek még üde színfoltot, de az eredmény már nem változott.

A BTC nagyon összeszedte magát a mai mérkőzésre és kétség sem fért megérdemelt sikeréhez, amihez persze kellett az igen dekoncentrált hazai védekezés is és ugye 0-2 vagy 0-3 után már jobban ki kell nyílni az eredmény szorosabbá tétele érdekében. Ez pedig ma ízlett a Bicskének és – amellett, hogy végre a cserék is jól szálltak be – elindulhatott a felzárkózás az élbolyhoz, amihez jól jött a Mór maroshegyi veresége (0-1) is. Október 21-én szombaton 14.30-kor Sárosdon vár újabb kemény derbi Móriékra.

A hétvége kuriózuma, hogy a Bicskei TC mindhárom nagypályás csapata (felnőtt, U19 és U16) nyert sorrendben 5-1, 5-2 és 6-3 arányban, amire hosszú évek óta nem volt példa és most talán joggal bízhatunk az utánpótlás tartós fejlődésében is. Külön gratuláció Földes Gábor edzőnek, aki a hétvégén 3/3-at produkált, azaz nyert a saját (U19) csapatával, beugróként (Csicsai Károly képzésen volt) az U16-tal majd délután a Csabdi felnőtt csapatával is!”

Polgárdi - Bicske

kép 1 / 10

Polgárdi – Bicske 1-5 (0-3)
Polgárdi, vezette: Stumpf Tamás

Polgárdi: Berta (Tóth Á.) – Petrovics, Csizmadia, Csrepka, Somogyi (Schultz), Cseh (Kókány K.), Farkas, Tóth P., Holka, Farádi (Tóth V.), Kosztolányi.
Bicske: Milinte – Lengyel, Máj, Burucz, Sötét (Harangozó), Szilágyi (Bencze), Németh E. (Jakab), Móri (Molnár A.), Facskó (Máté), Molnár V., Tornyai. Vezetőedző: Móri Tamás

Gól: Kosztolányi (84., 11-es) illetve: Németh E. (2.), Molnár V. (17.), Máj (27.), Sötét (47. 11-es), Móri (60.)

A bicskei ifi is jól szerepelt a hétvégén:

“Immár 6 meccsesre nyújtotta veretlenségi sorozatát a Bicskei TC ifjúsági csapata. A Földes Gábor által irányított alakulat egyre jobban összeérik és – annak ellenére, hogy a játék még gyakran akadozik és sok a kihagyott helyzet – képes a csapat magabiztosan nyerni sorozatban idegenben (ez ugye a bicskei pályaépítés miatt itt is alaphelyzet).

Szombaton a Peinlich – Glück, Harangozó, Klinger, Fekete – Szilágyi, Cserkuti, Komlós, Lakatos – Györök, Jakab összetételű gárda kezdett, míg csereként Rémai, Pintér és Hajdu jutott szóhoz. A gólokon Jakab (23., 89.), Harangozó (44. tizenegyesből), Lakatos (67.) és Cserkuti (76.) osztozott. A BTC U19 már csak 2 pontra van a dobogótól és a jövő héten 6 pontos rangadót vív Száron, amelyet a hatodik helyről vár a csapat. Jakab Dániel 13 góljával a góllövőlista előkelő második helyén áll.

A jó sorozat után a klubvezetés szombaton pizzaebéden látta vendégül a fiatalokat a csákvári Publo Étteremben.”

Mezőfalva U19 – Bicske U19 2-5 (1-2)
Mezőfalva, vezette: Kovács Tamás

Gól: Antal (40.), Németh L. (80.) illetve: Jakab (23., 89.), Harangozó (44., 11-esből), Lakatos (67.), Cserkuti (76.)