A Bicske gálázott Tordason, Németh mesternégyesig jutott! FOTÓK!

A várakozásoknak megfelelően gólfesztivált rendezett a Bicskei TC a Tordas otthonában. A vendégeknél különösen Németh Erik volt elemében.

A Bicske tudósítója így fogalmazott:
“A stabil középcsapatnak számító Tordas – soraiban a korábban bicskei, az ősszel Martonvásáron futballozó Szabó Balázzsal – várta vasárnap délután a BTC labdarúgóit, egy ideig napos, aztán hűvös időben, jól előkészített pályán. A minél fényesebb érem reményében, a Mór elleni idénynyitó fiaskó után már nem nagyon veszíthet pontot Raffai Rudolf vezető edző csapata, s most is a biztos győzelem reményében lépett pályára.

A kezdőcsapatban Milinte 6 – Katona 6, Sötét 6, Máj 6, Dukon 6 – Szilágyi 7, Móri 7, Rigó 6 – Molnár 7, Németh 8, Varga 7 kapott helyett, csereként pedig Pásztor 6 (46.p. Molnár helyett), Bognár 0 (73.p. Móri helyett), Köntös 0 (73.p. Szilágyi helyett), Máté 0 (77.p. Rigó helyett) és Bencze 0 (83.p. Katona helyett) is lehetőséget kapott. A 3. percben Rigó indításával Németh lépett ki, lefaultolták, de Bíró játékvezető sípja néma maradt. A 7. percben máris megszerezte a vezetést a Bicske! Molnár nem túl határozott beadását két tordasi védő is elvétette és a jókor jó helyen lévő Németh 6 méterről a léc alá vágta a vezető gólt (0-1). Két perccel később Kun 18 méterről bombázott fölé, újabb három perc elteltével egy bicskei szögletkombináció után Varga beadásából Sötét vétette el a kaput. Folytatáshoz kattints!

A 22. percben ártatlannak tűnő vendégakció során Molnár-Szilágyi-Varga volt a labda útja, Zoli 14 méterről “csizmaszárral” találta el a játékszert és éppen ezzel csapta be Kires kapust (0-2). A 25. percben Varga cselezett a bal oldalon, centerezését Németh becsúszva továbbította 3 méterről a kapuba (0-3). A 33. percben Molnár beadása után Szilágyi jócskán lecsúszott 18 méteres lövése Némethet találta meg, aki a statisztáló védelem mellett a hosszú sarokba lőtt (0-4). Bő fél óra alatt el is dőlt a mérkőzés, a 35-ikben Kőszegi közeli fejese, majd Tőke távoli lövése jelentett némi veszélyt tordasi oldalról. A 42. percben Vörös 18 méteres, középre tartó szabadrúgását Milinte csak másodjára szelidítette meg. A félidő utolsó percében Móri kétszer is jól adott be, előbb Varga ért rosszul hozzá, majd Szilágyi ajtó-ablak helyzetben 3 méterről lőtt mellé. A végig széllel szemben játszó BTC minden csapatrészében jobbnak bizonyult és megérdemelt, biztos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A Korolovszky Gábor vezető edző távollétében dirigáló Szabó Tamás (korábban ő is Bicskén játszott) próbálta felrázni álmosan, sok hibával játszó társait, mégis Szilágyi, majd Németh lövéseivel indult a második félidő. Az 57. percben Varga birkózott egy előre vágott labdával és védője szorításában 8 méterről a kapu bal oldalába gurított (0-5). A 63. percben Móri lőtt 21 méterről fölé, s egy perc múlva jött a hazai szépítés! A percekkel korábban csereként beállt Márkus ugrott ki egy előre vágott labdával és 8 méterről ügyesen a kapuba lőtt (1-5). Rögtön jött a bicskei válasz, Varga beadását Németh az ötösről fejelte a bal alsó sarokba, megszerezve ezzel saját maga 4-ik, csapata 6-ik gólját (1-6).

A hátralévő bő 20 percben álmosan csordogált a mérkőzés, Varga, Móri és Márkus lövései jelentettek eseményt, utóbbi a 86. percben ziccerben találta magát, de 5 méteres lövését Milinte nagy bravúrral hárította. Záróakkordként Köntös lépett ki Bognár labdájával, de nagy helyzetben 10 méterről keresztbe a bal kapufa mellé lőtt. Összességében ilyen arányban is megérdemelten nyert a sokat mozgó, nagy akarással futballozó Bicske és várhatja a jövő szombaton Csákvárra érkező Aba-Sárvíz csapatát. A BTC biztosan őrzi dobogós helyét, ahogy a 22 gólos Varga is vezeti a mesterlövészek listáját.”

Tordas – Bicske 1-6 (0-4)
Gól: Márkus (64′) illetve: Németh E. (7′, 25′, 33′, 65′), Varga Z. (22′, 58′)