Bicske: Edzőmérkőzés a Tatabánya és a Perbál ellen

A Bicske két felkészülési mérkőzést játszott két napon belül. A két találkozón 11 gólt rámoltak ellenfeleik hálójába Móriék.

A Bicske blogja így tudósított a Tatabánya elleni felkészülési mérkőzésről:

“Az elmúlt heti villámlás-mennydörgés miatt szerdára halasztották a már hagyományosnak mondható tatabányai felkészülési mérkőzésüket a bicskei felnőtt labdarúgók. Ezúttal – mint képünkön is látható – tikkasztó melegben lépett pályára a két csapat, ha nem is a kissé megbolondult helyi hőmérő által mutatott 41-45 fokban, de legalább 35-36 fokban kergették a labdát a játékosok, ami mindenképpen megterhelő volt a felkészülés kellős közepén. A mérkőzést a helyszínen tekintette meg a tatabányai legenda, az idén 75 esztendős Szabó György, aki nem kevesebb, mint 510 tétmérkőzést vívott meg a klub színeiben.

Móri Tamás vezető edző a Milinte – Katona, Máté, Máj, Dukon – Godslove, Molnár V., Harangozó, Facskó – Tornyai, Németh összetételű kezdőt próbálta ki, míg csereként Cserkuti (68.p. Dukon helyett) lépett pályára. A 6. percben furcsa góllal szereztek vezetést a házigazdák! A bicskei Németh sarkazott Tornyainak, aki nem számított rá és egy becsúszó láb máris kontrát indított a bal szélen. Kovács jól adott középre és az üresen álló Farkas V. 3 lépésről Milinte mellett a kapuba pattintott (1-0). A 12. percben Farkas V. éles szögből lőtt zúgó kapufát, majd a 35. percben Kovács lövését védte bravúrral Milinte. A 43. percben még furcsább góllal egyenlített a Bicske, a kifutó Balla kapus a 16-os vonalán elcsúszott, a szemfüles Németh elérte a guruló labdát és 2 méterről a kapuba pofozta (1-1).

Az 56. percben Árvai közelről vágta fölé nagy helyzetben a maga meccslabdáját, a 67. percben a méteres lesen kilépő Farkas V. 6 méterről tüzelt, Milinte parádés reflex-szel védett. Az ivószünet után a 73. percben dőlt el a mérkőzés! Árvai ugrott ki lesgyanús helyzetben, kivárt és középről, a vetődő Milinte alatt a jobb alsó sarokba lőtt (2-1). A 90. percben Karap kapott jó beadást, fordulásból 6 méterről lőtt, de Milinte újabb hatalmas bravúrja megakadályozta a harmadik Bányász-gól megszerzését.

Összességében megérdemelten nyert a korábbi bicskei játékmester Megyesi László által mozgatott, fiatal és frissebb hazai gárda, a vendégeken érződött az elmúlt hetek kemény edzésmunkája és az új játékosok sem mindig értik meg magukat még a csapattársakkal.”

TFCE Tatabánya-Bicskei TC 2-1 (1-1)

Tatabánya - Bicske

kép 1 / 9

A Bicske blogján a következő beszámoló jelent meg a Perbál elleni mérkőzésről:

“Mindössze egy nappal a tatabányai vendégszereplés után a Pest megyei III. osztályú bajnokság ezüstérmeséhez, Perbálra látogatott a BTC felnőtt labdarúgó csapata. A rekkenő hőségben Jakab Zoltán kezdő sípszavára Móri Tamás vezető edző a Marton – Lengyel, Bencze, Sötét, Klinger – Szilágyi, Móri, Köntös – Cserkuti, Molnár, Peinlich összetételű kezdőt küldte pályára, míg csereként Glück is szóhoz jutott.

A 8. percben Szilágyi csapott le egy eladott labdára és szemfüles módon 30 méterről a hazai kapuba emelt (0-1). A 23. percben Mórit buktatták a tizenhatoson belül az alapvonalnál, a jogos tizenegyest a sértett higgadtan helyezte a kapu jobb oldalába (0-2). Két perccel később Sötét tértölelő indításával Molnár lépett ki és 10 méterről mattolta a hazai kapust (0-3). A 37. percben Szilágyi-Móri-Szilágyi kényszerítő után utóbbi ezúttal 18 méterről emelte a kapuba a játékszert (0-4).

Bicskei góllal indult a második játékrész is! A 48. percben Cserkuti húzta meg a bal oldalon, remek cselei után Peinlich tüzelt, a kipattanót Móri tette Szilágyi fejére, aki 7 méterről a kapuba bólintott (0-5). Az 52. percben Cserkuti átadását Peinlich bombázta 20 méterről a kapu jobb oldalába (0-6). A 75. percben vendégszöglet után Glück perdített a rövid sarokba az ötös sarkáról (0-7). Alig egy perc múlva érkezett a perbáli szépítő gól, amikor egy ritka ellentámadás során a hazaiak csatára elhúzta a védők mellett a pettyest és 11 méterről higgadtan a kapuba gurított (1-7). A 80. percben Móri rázta le védőjét, majd kissé kisodródva 12 méterről pontosan lőtte ki a hosszú alsó sarkot (1-8). A 82. percben Móri ugratta ki Peinlichet, aki 14 méterről pontos lövéssel szerezte meg az utolsó gólt (1-9).

A nagy meleg ellenére úgy nyert magabiztosan a vendégcsapat, hogy nem adta ki magából a maximumot, de talán 3 nappal az első idei tétmérkőzés előtt ez elfogadható.”

Perbál-Bicskei TC 1-9 (0-4)