Az Ercsi legyőzte a Bicskét, oda a bajnoki remények?

Az Ikarus-Maroshegy legyőzése után sokan úgy gondolták, csak idő kérdése, mikor veszi át a vezetést a Bicske, ám a hirtelen jött váratlan pofon után nagy bajba kerültek a kék-sárgák.

A Bicske tudósítója így fogalmazott:

“Alaposan felborult a papírforma szombaton délután a Bicskei TC-Ercsi Kinizsi bajnoki mérkőzésen. A két csapat parádés őszi mérkőzése (3-4) után a hazai tűntek esélyesebbnek a tartalékos vendégcsapat ellen, amelyben három 19 és egy 16 esztendős labdarúgó is helyet kapott. Móri Tamás keveset változtatott múlt heti győztes csapatán, így a Milinte 5 – Solt 5, Sötét 4, Máj 4, Facskó 4 – Burucz 5, Móri 4 – Tornyai 5, Molnár 5, Godslove 5 – Németh 3 összetételű alakulat kezdett, míg csereként Dombai 5 (46.p. Németh helyett), Bencze 0 (72.p. Máj helyett), Peinlich 0 (73.p. Tornyai helyett), Harangozó 0 (81.p. Móri helyett) és Katona 0 (82.p. Facskó helyett) kapott lehetőséget.

Úgy tűnik, hogy az “öltözőben maradt” a hazai csapat, hiszen már a 4. percben vezetést szereztek a vendégek! Kényelmes védekezés közben Burucz és Móri sem tudott szerelni, így Jerzsabek 15 méterről, középről akadálytalanul lőhetett a jobb alsó sarokba (0-1). A 12. percben Tornyai vezette keresztbe a labdát, majd 20 méterről mellé zúdított. A 23. percben jött az újabb hidegzuhany, jól kontrázott az Ercsi, Máj pedig rosszul szerelve buktatta ellenfelét, tizenegyes! A jogos büntetőt Jerzsabek higgadtan lőtte a jobb alsó sarokba (0-2). A 29. percben Molnár jól indította Tornyait a jobb szélen, aki 13 méterről okosan lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-2). A 33. percben Burucz ívelt Tornyai elé, aki ezúttal kissé elhamarkodottan lőtt 8 méterről jócskán mellé. A 37. percben a Godslove buktatásáért megítélt szabadrúgást Molnár lőtte centikkel fölé 19 méterről. A 40. percben Jerzsabek fejelt 8 méterről Milinte kezébe.

A második félidő Máj és Kondreska ütközésével, majd ápolásával indult. Előbbi jókora turbánnal a fején folytatta, azonban utóbbit le kellett cserélni vérző sérülése miatt.

Az 51. percben egyenlített a Bicske! Facskó ívelhetett be szabadrúgást, Godslove – szinte lemásolva az Ikarus elleni mozdulatát – jól fejelte vissza középre a labdát, ahol ezúttal Burucz fejelt 4 méterről a léc alá (2-2). Ezután Jerzsabek és Móri veszélyeztetett és következtek a mérkőzés kulcspillanatai. A 63. percben Sötét talán meg is lepődött, hogy elé került egy beadás és 6 méterről óriási helyzetben Schön kapusba lőtte a kihagyhatatlan ziccert. Egy perccel később Sötét kísérte az előre vágott labdát, talán lehetett volna kissé erőszakosabb, de ettől még tény, hogy Jerzsabek a karjánál fogva lerántotta, majd az így megszerzett labdával Milintét elfektetve a kapu közepébe lőtt (2-3).

A 67. percben eldőlt a mérkőzés, bődületes hazai védelmi hibák után a jobbról bepasszolt labdát Pintér passzolta 2 méterről a kapuba (2-4). A 78. percben megint rosszul helyezkedett a hazai védelem, Jerzsabek végig vezethette a labdát a hazai térfélen, majd 12 méterről Milinte mellett a kapuba gurított (2-5), megadva a kegyelemdöfést. A csalódott – ennek ellenére végig lelkesen doboló-skandáló – hazai szurkolók számára némi gyógyír volt Peinlich gyönyörű gólja, amikor a 85. percben Godslove átadását 19 méterről laposan bombázta a bal alsó sarokba (3-5). A hátralévő időben már mindenki a megváltó sípszót várta.

Összességében hatalmas csalódást okozott ezen a napon a BTC, dekoncentráltan kezdve, végig rengeteg eladott labdával, kevés mozgással és számos védekezési hibával játszva törvényszerű és megérdemelt volt a fiatalokkal jócskán megtűzdelt Ercsi Kinizsi győzelme. Nem sikerült az egyenlítés pszichés előnyét kihasználni és Altorjay játékvezető hibája sem jött jókor. Nyilván a szakmai stáb feladata elemezni, hogy az erő, az akarat, a koncentráció vagy a tudás volt-e kevés ezen a napon, de a Bicske ezen a napon gyakorlatilag elbúcsúzhatott a bajnoki reményeitől. Hibátlan hátralévő időszak és a riválisok szerencsés körbeverése kellene az 1. helyhez, de ennek kevés a realitása.

A sebeket nyalogatni nincs sok idő, szerdán 18.00 órakor Magyaralmáson játszik Fejér Megyei Kupa mérkőzést a BTC, majd vasárnap 15.00 órakor – a kétnapos létesítményavató hétvége keretében – a Móri SE érkezik újabb rangadóra Bicskére.”

Az Ercsi tudósítója így fogalmazott:

“Újból sikerült a bravúr, az Ercsi legyőzte a Bicske csapatát! Az Ercsi bátor játékkal kezdett amivel meglepték a Bicskét hiszen az első 5 percben csak vendég helyzetek voltak. A 4. percben egy kapu előtti kavarodáskor a labda Jerzsabek elé került, és ő jobbal a kapu jobb alsó sarkába lőtte az Ercsi vezető gólját, Milinte mozdulni se tudott, 1-0 az Ercsinek. Ezután mezőnyfőlénybe került a Bicske, többet volt náluk a labda, több helyzetet is kialakítottak, de vagy fölé vagy mellé rúgták. Ha mégis kaput talált, akkor az Ercsi kapusa Schön védett magabiztosan.

Aztán a 24.percben a 16 éves Bognár Bence bátran vállalta föl a párharcot Májjal szemben, aki a büntető területén belül fel is rúgta az Ercsi játékosát, és jogosan megítélt büntetőt Jerzsabek magabiztosan értékesítette, 2-0 az Ercsinek. A 29. percben Tornyai révén szépített a Bicske, a hazai játékos a bal oldalon ment el és lőtt a jobb alsó sarokba kb. 8 méterről, 2-1 az Ercsi javára. Ezután is támadott a Bicske, de újabb gólt már nem tudott szerezni az első félidőben.

A  második félidő hatodik percében egyenlített a bajnokaspiráns, miután egy jobbról érkező beadást Burucz Barna fejelt a kapuba. Ezután sem esett össze az Ercsi csapata, és a többször hibázó bizonytalankodó Bicskei védelmet gyakran zavarba is hozták, és a hibákat meg is büntették. A 64. percben először Jerzsabek büntetett 3-2 az Ercsinek, majd 3 perccel később Pintér közelről lőtt a kapuba egy beadás, 4-2-re módosítva az állást. Aztán a 79.percben újból bizonytalan Bicskei védelem hibázását Jerzsabek használta ki, mikor egyedül lépett ki és magabiztosan lőtte be önmaga negyedik, csapata ötödik gólját, 5-2 az Ercsinek. A 85.percben Peinlich Szilárd kozmetikázott az eredményen, miután 20 méterről lőtt ballal a kapu bal alsó sarkába, 5-3 lett a végeredmény.

A bátor játékkal, nagyobb küzdeni akarásal, kevesebb hibával teljesen megérdemelt győzelmet aratott az Ercsi Kinizsi és egyedül a bajnokságban oda-vissza verte a Bicske csapatát. Április 18-án szerdán pótolja az elmaradott mérkőzését az Ercsi a Sárbogárd ellen a mérkőzés 17:30-kor lesz.”

Bicske – Ercsi 3-5 (1-2)
Bicske, vezette: Altorjay Áron Gellért

Bicske: Milinte – Máj (Bencze 71.), Sötét, Németh E. (Dombai 46.), Facskó (Katona 83.), Godslove, Solt, Molnár, Burucz, Mór (Harangozó 81.), Tornyai (Peinlich 73.). Vezetőedző: Móri Tamás
Ercsi: Schön – Bognár, Jerzsabek, Mónus, Gróf, Pintér, Rapai, Kondreska (Juhász V. 49.), Kovács P., Szlánczi, Kővári. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Tornyai (29.), Burucz (51.), Peinlich (85.) illetve: Jerzsabek (4., 24., 64., 79.), Pintér (67.)

Forrás és fotók: 2060.blog.hu & Ercsi