Alba Liga I: Óriási dráma után eldőlt a bajnoki cím sorsa!

Az Alba Liga I. osztályának utolsó játékhetében még három együttesnek is volt esélye a végső sikerre. A Boiron Homeopátia várta elsőként a végjátékot a Masterplast és a Sárépszer Kft. előtt.

Bár az Alba Liga I. osztályának utolsó fordulójában hárman is esélyesek voltak az aranyéremre, mégsem egy napon rendezték a mérkőzéseket. Pedig nem volt sok találkozó, hiszen hivatalosan hét, gyakorlatilag hat csapat maradt talpon.

Múlt hét szerdán a még ki nem zárt alakulatok közül a biztos utolsó Fehrer Hungária Kft. a sokáig bajnokesélyes újonc, a Four-Trans ellen lépett pályára. A találkozó a papírformának megfelelően alakult, 2-9 lett a végeredmény. Szabó Zoltán ‘Kese’ triplázott, csakúgy, mint Rózsa Bálint.

Szintén szerdán került sor a csúcsrangadóra, melyen a forduló előtti listavezető, a Boiron Homeopátia hárompontos előny birtokában meccselt a Masterplast ellen. A Masterplast számára csak a győzelem volt elfogadható, ennek megfelelően rendkívül elszántan lépetek pályára Sowunmiék. A Masterplast a félidőben 1-0-ra vezetett Nagy L. találatával, majd a 36. percig 3-0-ra növelte előnyét, miután Pőcze és Sowunmi is beköszönt. A Boiron Homeopátia Király B. és Varga Cs. góljaival azonban izgalmassá tette az utolsó két percet, hiszen egy újabb Boiron gól a vendégek végső sikerét eredményezte volna. A kitámadó vendégek azonban nem tudták bevinni a hőn áhított gólt, e helyett Kiss eldöntötte a meccset, és gyakorlatilag a bajnoki cím sorsát is, 4-2 lett a vége a Masterplast javára. A Masterplast ledolgozta hárompontos hátrányát, több győzelmével és jobb gólkülönbségével meg is előzte a Boiront.

A másnap pályára lépő Sárépszernek elvileg volt még esélye, hogy előzzön, ám ehhez ki kellett volna ütnie a Bádogost. A Sárépszer mindent meg is tett, Tar négyet vágott, Cseszneki duplázott, ám a hatgólos győzelem a második helyre volt elég, az arany a Masterplast játékosainak nyakába került.