Alba Liga: Megkezdődött az őszi szezon

A II/A csoportban hétfőn lejátszották az első forduló mérkőzéseit. A nyitónapon a Szfinx és a Mástészta hétgólos meccset játszott, a Szépluck tízszer köszönt be a Triádnak.

Bikárdi László így számolt be az Alba Liga hétfői játéknapjáról:
“Hétfőn megkezdődtek a küzdelmek az Alba Liga székesfehérvári kispályás bajnokságában. A másodosztály „A” jelű csoportja mutatkozott be a Főnix csarnokban.

Rögtön egy rangadóval kezdtek, hiszen a Mástészta és a Szfinx Autósiskola is a dobogóra tör. Veress Szilveszter szerezte meg a vezetést a mérkőzés elején a Szfinxnek, miután értékesítette a jogosan megítélt büntetőt. Aztán a Mástészta percei következtek. Hollósi rúgott be egy kontrát, majd a jól játszó Lengyel használt ki egy lehetőséget. A félidőben már 3-1-et mutatott az eredményjelző, amit megfejeltek még egy góllal a második félidő elején; Lengyel lőtt szépen a sarokba (4-1). Hiába játszott mezőnyfölényben és dolgozott ki több helyzetet a Szfinx, ledolgozhatatlan hátránynak tűnt már ez. Pedig majdnem összejött, hiszen a két új igazolás Racskó és Orosz is betalált. Felzárkózott az Autósiskola, de az egyenlítésre már nem maradt idő… Szfinx – Mástészta 3-4

A Szépluck szép, új mezben vágott neki a szezonnak. Sikerült megerősíteni a csapatot, Tőke és Horváth A. érkezett a Fehérvár Spedtől, Viniczai Ádám pár év után visszatért a kispályára, rá is lecsaptak.  Utóbbinak sok dolga a mai nap nem akadt, hiszen a Triád nagy ellenállást nem tanúsított. Meggyes napja volt ez, szinte minden helyzetéből gólt lőtt (6-ot!), persze ehhez kellett az is, hogy sokszor őrizetlenül hagyták. A végén a kérdés csak az volt, hogy meglesz-e a 10 rúgott gólja a Szépluck csapatának. Meglett. Triád – Szépluck 1-10

A Rolomester a harmadosztályból került fel, de még nem vette fel a fordulatszámot a másodosztályban. Rózsa és Füri szép góljaival könnyedén nyert az Öreghegy. Rolomester – Öreghegy 1-4

Az Albapark – Győztes Gólig meccs Magyar Ferenc (4) és Donner István (3) gólváltásáról szólt. Úgy néz ki, hogy az Albapark megtalálta Kovács Krisztián utódját? Végeredmény 7-4.

A Renegate hozta a kötelezőt, 8-2-re verte az Öreg Sam-et.”