Alba Liga: A Kutyaütők az élre tört, izgalmas meccsen nyert a Junior

A tavaly ezüstérmes Respect FC továbbra nyeretlen, ezúttal a Kutyaütőktől szenvedett vereséget. A B-team rangadót nyert az Albapark ellen, a Junior hatalmasat hajrázott a Kontrák vendégeként.

A Junior nyomasztó fölénnyel kezdte második bajnokiját. A Kontrák együttese nevéhez méltóan ellentámadásokra rendezkedett be. A labdát többet birtokló csapat azonban hiába alakított ki számos helyzetet, ezek egyike sem vezetett eredményre. A legnagyobb lehetőség Tresó előtt adódott, akinek bombáját a kapus maga mögé nyúlva ütött szögletre, de Tóth két fejese és Gimes lövései nyomán sem született gól. A túloldalon Hajdú egy nagy ziccert védett, és több kontra után is meg tudta őrizni hálóját, így 0-0-ás eredménnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidőben ismét Tresó került helyzetbe, a kapusnak háttal állva felpörgette a labdát, majd kapura ollózta, ám a játékszer a keresztlécen csattant. Végül csak megtört a gólcsend, ám a Kontrák szerzett vezetést: Nagy lőtt laposan a hosszú alsóba mintegy nyolc méterről. A különbség hamarosan kétgólosra nőtt, amikor Monori óriási gólt ragasztott kilencről a bal felsőbe. Negyed óra volt hátra ekkor, és a Junior összekapta magát. Tresó szabadrúgásból lőtt nagy góljával szépített a vendég csapat, majd egy vitatott szituáció után végül a Junior következett, a bal szélen megiramodó Tresó pedig a kapus lábai között lőtt a hálóba. Három perccel a vége előtt ismét a Junior lendült támadásba. Gimes lőtt kapura, a hálóőr középre ütötte ki a labdát, a szemfüles Tresó közelről Antal keze fölött a hálóba pofozta a bőrt. Az utolsó két percben az eredmény már nem változott, így megérdemelten győzött a nagyot hajrázó Fehérvár Junior. Kontrák – Fehérvár Junior 2-3