Alba Liga II/B: Szoros befutó után eldőlt a bajnoki cím sorsa!

Az Alba Liga II/B csoportjának utolsó fordulójában már csak két gárda küzdött az aranyéremért. A B-Team kiütéssel nyert, így próbált nyomást helyezni az éllovasra, amely győzelmi kényszerben lépett pályára.

A negyed nyolcas “felvezető mérkőzésen” a Városgondnokság és a Kontrák egymással mérkőzött meg a zárófordulóban a nyolcadik helyért. A vendégeknek győzelemre volt szüksége, ám mégis a hazaiak szereztek vezetést. A fordulatos találkozó végén aztán Nagy Csomor András triplájával mégis a Kontrák nyert, ők lettek a nyolcadikak, a Városgondnonságnak be kell érnie a kilencedik hellyel. Városgondnokság – Kontrák 2-3 (1-1)

Eközben a Fehérvár Junior tét nélkül lépett pályára a Kutyaütők ellen. A hazaiak már bebiztosították negyedik helyüket az előző fordulóban, a vendégeknek viszont még legalább egy pontra szükség volt ahhoz, hogy biztos ötödiknek mondhassák magukat. Ennek megfelelően egy vitatott helyzet után meg is szerezte a vezetést a Kutyaütők már a 3. percben Cziczinger góljával. A Junior hamar válaszolt: Gimes ment el a bal szélen, majd a hosszú felsőbe lőtt. Gólra gólt lőttek a narancsmezesek, Gimes a térfél közepéről, takarásból vállalkozott lövésre, Béndek kapus későn eszmélt, fordult a kocka. Ezután újabb csavar következett, Csizmadia majd Feigl góljával ismét a Kutyaütőkhöz került az előny. A szünet előtti utolsó percben egy kipattanóra Tóth B. ért oda, és bár megpróbálták lerántani, így is kilőtte a jobb felsőt, a szünetben így 3-3 volt az állás.

A folytatásban az esélyesebb Junior Gimes harmadik találatával gyorsan előnybe került. A szélvész léptű támadót ismét nem tudták tartani a bal szélen, ezúttal a kilencesről lőtt a bal felsőbe. A játékrész derekán a sokadik szabálytalanságot követően szabadrúgáshoz jutott a Junior, melyet Hajdú Barnabás szemfülesen gyorsan elvégzett, és jó 20 méterről az üres kapuba belsőzött. Az utolsó előtti percben Tresó ment el a bal szélen, lövését védte a kapus, ám a kipattanóra érkezett Gimes, aki megrúgta negyedik találatát is, éles szögből passzolt az üresen tátongó kapuba. Gimes ezzel a házi gólkirályi címet elorozta Tresótól, előbbi 23, utóbbi 24 találatig jutott a szezon során. A Fehérvár Junior elmondhatja magáról, hogy a szezon során minden csapatot megvert legalább egyszer, beleértve a bajnokot is. Fehérvár Junior – Kutyaütők 6-3 (3-3)

Aligha várta túl nagy lelkesedéssel a Repect FC és a B-Team a szezonzárót. A pályaválasztó nem tudott volna még győzelemmel sem javítani a tabellán elfoglalt 10. helyén, ám az összecsapás a B-Team gólzáporos sikerét ígérte. A vendégeknek a könnyűnek tűnő meccs sem jelenthetett vigaszt, hiszen egész évben favoritok voltak a bajnoki címre, ám ezen az estén csak az ezüstérem megszerzésében reménykedhettek győzelmük esetén is. A narancs-fehérek igyekeztek minden tőlük telhetőt megtenni, hogy szépen zárják a szezont. Örsi hétszer, Tóth Gábor és Klémán két-két alkalommal volt eredményes, végül 15-ig jutottak a narancs-fehérek. A Respect három becsületgóllal jelenlétét igazolta. Respect FC – B-Team 3-15 (2-4)

Az éllovas Expanzió-Blackhill és a sereghajtó Textrade ütközetén múlt a bajnoki cím sorsa. A feketehegyieknek túl sok aggodalomra nem volt oka, riválisuk a szezon során még egyszer sem győzött. A listavezető már az első félidőben eldöntötte a lényegi kérdéseket, végül kiütéses győzelemmel hódította el a trófeát. A csapat támadója, Koltai Tibor mesterhármasával a gólkirályi címet is begyűjtötte. Expanzió-Blackhill – Textrade 9-1

Az Alba Csavar számára már nem volt tétje az utolsó mérkőzésnek, az FC Csel-Szi-nek viszont adott volt a lehetőség, hogy felkapaszkodjon egy győzelemmel az ötödik helyre. Bár az első 25 perc még kiegyenlített játékot hozott, a második játékrészben igazolva a papírformát, hozta a kötelezőt a Csel-Szi. Alba-Csavar – FC Csel-Szi 2-4 (2-2)

A bajnokságot megnyerő Expanzió-Blackhill indulási jogot nyert az Alba Liga I. osztályában. Hogy öröm-e, vagy inkább büntetés, hogy ősztől egy jelenleg úgy tűnik, hatcsapatos elitligában szerepelhetnek a feketehegyiek, komoly kérdés. Papíron a Textrade kiesett, ám az szinte 100%, hogy a gyengén sikerült szezon után a következő szezont a Respect FC a harmadosztályban kezdi meg, amely helyén akár be is nevezhet majd a Textrade a másodosztályba.

Egy oka biztosan van az örömre a bajnoktól a sereghajtóig bezárólag mindenkinek: kezdhetik a csapatok a munkát a földeken. A játékosok minden bizonnyal tömegével indulnak meg jövő hét csütörtökön, hogy 19:15-től kezdődően ráadják a gyújtást a szántásokon pihenő traktoraikra, és egyéb nehézgépjárműveikre.

Minden bizonnyal sokan dolgoznak már jövő héttől a földeken az Alba Liga játékosai közül csütörtök éjszakába nyúlóan, igencsak itt az ideje már a vetésnek - forrás: feol.hu
Minden bizonnyal sokan dolgoznak már jövő héttől a földeken az Alba Liga játékosai közül csütörtök éjszakába nyúlóan, igencsak itt az ideje már a vetésnek – forrás: feol.hu