Alba Liga II/B: Megállíthatatlan a Junior és a B-Team!

Székesfehérvár városi kispályás bajnokságában 100%-os mérleggel áll az első helyen a Fehérvár Junior, mely rangadót nyert az Expanzió-Blackhill ellen. Parádézott a B-Team.

A forduló legizgalmasabb mérkőzésének az éllovas Fehérvár Junior és a jól kezdő Expanzió-Blackhill összecsapása ígérkezett.  A listavezető egy szépen kijátszott akció végén korán vezetést szerzett: Gimes verte meg védőjét a jobb szélen, középre passzolt az üresen érkező Hadjú Barnabáshoz, aki közelről nem hibázott. A Junior előnyét Krár növelte kettőre, aki remekül szállt be a meccsbe. A bal szélen éles szögből lövésre szánta el magát, a labda a hosszú oldali kapufáról védhetetlenül vágódott a hálóba! A félidő vége felé egy érvénytelen gólt szerzett az Expanzió-Blackhill: az alapvonal mögül visszatett labdát pofozta a vendégek centere a kapuba. A játékvezető először gólt ítélt, majd a reakciók láttán néhány pillanattal később felülbírálva önmagát, helyesen a sarokpontra mutatott. A félidőben 2-0 volt az állás.

A szünet után továbbra is kézben tartotta a meccset a listavezető, sőt, Gimes góljával háromra nőtt a csapatok közti különbség. Kilenc perccel a lefújás előtt Rados lövésével szépített az Expanzió-Blackhill, a csatár “szedd ki” megjegyzése tréfásnak tűnt az állás ismeretében. Nem sokkal később Tresó gólja hűtötte le a kedélyeket, mellyel végérvényesen eldőlt a három pont sorsa. A végén Rados második találatával alakult ki a 4-2-es végeredmény, magabiztos Junior győzelem született tehát. Fehérvár Junior – Expanzió-Blackhill 4-2

A B-Team óriási meglepetésre hátrányba került ugyan a mérkőzés elején a Kontrák ellen, végül azonban a papírformának megfelelően kiütéssel győzött a B-Team. B-Team – Kontrák 12-2

Az FC Csel-Szi a Textrade legyőzésével megkezdte a felzárkózást az élmezőnyre, a Textrade csapatának viszont továbbra sincs pontja. FC Csel-Szi – Textrade 8-2

Az Alba-Csavar ugyan jól kezdte a szezont, legutóbb viszont esélye sem volt a Ság Építő ellen. Borbélyék ezúttal a Városgondnokság ellen esélyesebbnek számítottak ugyan, végül mégis kikaptak. Alba-Csavar – Városgondnokság SE 1-3

A késő esti mérkőzésen a rutinos Ság Építő és a még formálódó Respect FC csapott össze, a találkozót a Ság Építő nyerte. Respect FC – Ság Építő 4-9