Alba Liga II/B: Izgalmas meccset játszott a B-Team és a SÁG is, előzött a Csel-Szi!

A két bajnokaspiráns egyike sem tudott simán nyerni Székesfehérvár Városi Kispályás bajnokságának csütörtöki játéknapján. A Csel-Szi a sereghajtó elleni győzelmével feljött az ötödik helyre.

Negyed nyolckor az “A” jelű pályán a Városgondnokság és az Alba-Csavar mérkőzött meg egymással. Az Alba-Csavar hektikus formát mutat a szezon során. Legutóbb legyőzte a bajnoki címre áhítozó SÁG-Építő együttesét, viszont tavasszal nem tudta két vállra fektetni a sereghajtót, ráadásul Borbély Tibor is hiányzott a keretből ezúttal. A Szabó Péter vezette Alba-Csavar gólzáporos mérkőzésen diadalmaskodott, a támadó mesterhármast jegyzett. A túloldalon Juhász Gábor duplázott, a találkozón nyolc gól született. Városgondnokság SE – Alba-Csavar 3-5

A “B” pályán az Expanzió-Blackhill és a Fehérvár Junior csapott össze hatpontos rangadón. A feketehegyiek fogadkoztak a mérkőzés előtt, hogy visszavágnak az őszi fájó vereségért. Ennek szellemében futottak ki a pályára, és 11 perc elteltével háromgólos előnyre tettek szert Ujvári duplájával és Gál találatával. A Junior Gimes révén szépített, majd egy Gál, Gimes Gál gólváltást követően 5-2 volt a félidei állás. A szünet után már nem potyogtak a gólok. A vendégek próbáltak feljebb zárkózni, ám támadásaikból hiányzott az átütőerő. Fellazult védelmük ellen több kontrát is vezethetett a Blackhill, ám a feketehegyiek üres kapuval szembeni ziccert valamint büntetőt is rontottak. Néhány perccel a vége előtt Koltai állította be a végeredményt, aki éles szögből lőtt a felső sarokba. Expanzió-Blackhill – Fehérvár Junior 6-2

Az alsóházbéli Kontrák és a listavezető B-Team meccse simának ígérkezett, főként, hogy Gurdon góljváal már kevesebb, mint öt perc után megszerezte a vezetést a B-Team. Nem alakult ki azonban gólfesztivál, sőt, két perccel a szünet után egyenlített a Kontrák Kovács Sándor góljával. Öt perccel később Tóth Gábor ismét előnyhöz juttatta a B-Team-et, a mérkőzés végiéig újabb találat már nem született. Kontrák – B-Team 1-2

A sereghajtó Textrade és az FC Csel-Szi meccsén a vendégek abban a tudatban léphettek pályára, hogy győzelmük esetén megelőzhetik a szabadnapos Kutyaütőket. A papírformának megfelelő eredmény szüeltett, a Textrade csapatának matematikai esélye maradt csupán a bennmaradásra – kérdés, lesz-e hová kiesni egyáltalán a szezon végén. Textrade – FC Csel-Szi 1-3

A Respect FC alaposan meglepte a SÁG Építő csapatát Horváth Dániel első percben szerzett góljával. A hazaiak még a félidő előtt megfordították az állást, majd a szünet után Bakonyi duplájával ismét a játékvezetőknél volt az előny. A SÁG nagyon megnyomta a hajrát, és végül ha nehezen is, de hozta a kötelezőt. SÁG Építő – Respect FC 5-3