Alba Liga II/B: Elhúzott az élmezőny!

Az éllovas B-Team parádés játékkal győzte le felsőházi vetélytársát, míg üldözője, a SÁG Építő szintén nagy arányú diadalnak örülhetett. Kialakulni látszik az érmes csapatok listája.

A Kutyaütők és a B-Team összecsapásán kétség kívül a vendégek voltak az esélyesek, akik a bajnokság megnyerésének is toronymagas favoritjai – azt azonban talán senki sem gondolta, hogy kilencgólos különbséggel nyernek a narancs-fehérek. Kutyaütők – B-Team 2-11

A másik pályán eközben szintén gólfieszta került megrendezésre. SÁG-Építő és a Fehérvár Junior csatája klasszikus örökrangadónak számít, hiszen a két csapat már évtizedek óta gyűri egymást. Ősszel a Junior nyert, a SÁG tehát visszavágási vágytól fűtve lépett pályára. Néhány komolyabb Junior lehetőséggel kezdődött az összecsapás, ám a vezetést néhány jó ütemű csere után Zs. Nagy Balázs révén a bajnoki címre áhítozó SÁG szerezte meg. Két perccel később Tresó révén kiegyenlítődött az állás. Az egyre lendületesebben futballozó SÁG azonban újból magához ragadta az előnyt, majd egy újabb találatot követően 3-1-es eredménnyel cseréltek térfelet a csapatok.

A szünet után több lehetősége is adódott a Juniornak a felzárkózásra. Előbb Szabó Ferenc lőtt érvényesnek tűnő gólt, akit Sziksz Tibor játékvezető “szabálytalanabbnak” látott, mint ellenfelét, ezért kifelé ítélt szabadrúgást. Ezt követően Tresó hatoson belüli lerántása után maga a sértett végezhetett el büntetőt, ám középre tartó lövését hárította a kapus. A gólszerzés érdekében egyre jobban kinyíló Junior laza védelmét kihasználva a SÁG remek kontrákat vezetve eldöntötte a találkozót, a végén a játékvezető 8-3-as állásnál vetett véget a gólzápornak. SÁG Építő – Fehérvár Junior 8-3

A két alsóházi gárda, a sereghajtó Textrade és a szebb napokat is megélt Respect FC ütközetét az utóbbi gárda nyerte, lélegzetvételnyi előnyhöz jutva ezzel a kiesés rémétől, ami nem is olyan fenyegető a kiírást (?) és a Ligát ismerve. Textrade – Respect FC 3-7

A Városgondnokság nem tudta megismételni a SÁG elleni jó teljesítményét, ezúttal ötgólos vereséget szenvedett az Expanzió-Blackhill ellen. A feketehegyiek ezzel bebetonozták magukat a harmadik helyre. Városgondnokság SE – Expanzió Blackhill 2-7

Az Alba Csavar ugyan jól kezdte a második félévet, ám a legutóbbi fordulóhoz hasonlóan ezúttal is kiábrándítóan szerepeltek. A Kontrák csapata ellen komoly meglepetésre alulmaradtak a főként dinnyési kötődésű labdarúgókból álló Alba Csavar játékosai. Kontrák – Alba Csavar 2-4