Alba Liga II/A: Tovább robog a Szépluck, nyomában az Öreghegy!

Sorozatban ötödik bajnokiját is megnyerte a kulcsemberét nélkülőző listavezető FC Szépluck. A második helyen tanyázó Öreghegy egy híján tízet lőtt az Öreg Sam csapatának.

Bikárdi László így tudósított a hétfői játéknap eseményeiről:
“A Szfinx szurkolóinak rossz hír, hogy a csapat kapusa Réger Tibor katonai szolgálatot teljesít, így a szezon hátralevő részében nem áll a csapat rendelkezésére. Helyét a Jolly Joker Kurucz Ferenc foglalta el és kitűnő teljesítményt nyújtott. Az Öreg-Sam csak a mérkőzés vége felé tudta bevenni (akkor kétszer is) a kapuját, az addigra már régen eldőlt mérkőzésen. Történt ugyanis, hogy már az első félidőben tetemes előnyre tett szert az Autósiskola, 5-0 volt a szünetben. Számtalan helyzetet dolgoztak ki a második félidőben is, és tetszés szerint lőtték a gólokat. Ebből a legszebb Iszak Tamás sarkazós gólja volt, amit szép egyérintős játék előzött meg. A vége 9-2 lett, de dicséretet érdemel a hazai csapat is, hiszen egy percig nem álltak meg, nem kedvtelenedtek el a sok bekapott gól ellenére sem. Öreg-Sam – Szfinx Autósiskola 2-9

Ezzel egy időben a másik pályán a Renegate három góllal állította meg a felszálló ágban lévő Spikit. A védelem ismét remekelt. Spiki – Renegate AC 0-3

Mit tud a Szépluck Meggyes nélkül? Erre a kérdésre az érintett is kíváncsi volt, a lelátóról figyelte társait a sérült játékos. A kezdeti rohamokat még állta az Est Nec Urdel csapata, már majdnem kihúzták kapott gól nélkül a kritikus első 10 percet, mikor Csuka Krisztián lőtt takarásból szép gólt. Nyomott az előny növelése érdekében a vendég gárda, ami össze is jött pár perccel később. Aztán a hazaiak ikonikus játékosa, Molnár Zoltán szépített. Megrázta magát a Szépluck, 3-1-re módosítva az eredményt. De jött ismét Molnár, és tette megint szorossá az eredményt. Ma a listavezető erejét az mutatta, hogy ezek nem törték meg és mindig rátettek egy lapáttal, amikor közelebb jött az ellenfél. Pontosabban két lapáttal, mert még kettőt rúgtak. A 3 pont egy percig nem forgott veszélyben. Est Nec Urdel – FC Szépluck 2-5

A Győztes Góligban újra pályára lépett sérülése után Kiss Szabolcs. Bárcsak ne tette volna. Ezek az ő szavai voltak, miután csapata nagyarányú vereséget szenvedett az Öreghegytől. Füri Béla góljai mellett gólpasszokkal szolgálta ki csapattársait. A hazaiak továbbra is veretlenek. Öreghegy FC – Győztes Gólig 9-3

Jó meccsre volt kilátás a Rolomester Mástészta összecsapáson. A vendégek diktálták az iramot és dolgoztak ki helyzeteket. Csohány és a védelem állta a rohamokat, mígnem egy szöglet után Janovics rúgott Madjer-szerű gólt sarokkal. A mindvégig aktív Kurdy-t egy felpassz találta üresen a hatoson belül. Háttal a kapunak felpörgette a labdát, mert érezte, hogy mögötte már ott van Makk-kapus és kapásból elrúgta mellette. 1-1 volt a félidőben. A másodikban is folytatódott a Mástészta nyomása, leginkább a pontrúgások jelentettek veszélyt. Egy szöglet után született a második gól is. A begurítás után Janovics lövését még védte Csohány, de a kipattanóra Kovács János érkezett és a hálóba lőtt. Egy újabb sarokrúgást követően Somos lövésébe ért bele a kapus úgy, hogy a labda a kapufára, onnan a gólvonalra, majd kifelé pördült. Hihetetlen jelenet volt. Aztán eldönthette volna a találkozót Szabó Antal is, mikor a jogosan megítélt büntető mögé állt. Nagyerejű lövése azonban a kapufáról a mezőnybe pattant vissza. Meg is bosszulta magát a sok kihagyott helyzet, mert kispályán ritka, szép fejessel egyenlített a Rolo. A félpályáról rúgtak be egy „bedobást” a hatoson belülre, Kurdy magasra ugrott és fejelt el a kapus mellett. Lendületbe jött a Rolomester, a vezetést is megszerezték egy kontra után. Nem volt sok hátra, mikor Szabó Antal lépett ki egy az egyben, és hátulról csúnyán buktatták. A jogos kiállítás után Horgos a szabadrúgást berúgta, ezzel kialakítva a végeredményt. A nagyot küzdő vendégcsapat megérdemelt egy pontot mindenképp, habár egy ideig a győzelem reménye is felcsillant. Rolomester.hu – Mástészta 3-3

A Triád most az Albapark dolgát nehezítette meg, szoros meccsen csak egy góllal nyert az esélyes. Albapark Étterem – Triád FC 3-2”