Alba Liga II/A: Meglepetések fordulója volt!

Az éllovas Szépluck és a sereghajtó Öreg Sam a vártnál jóval szorosabb meccset játszott. A Mástészta alaposan meglepte az Albaparkot, az eredményből a Szfinx Autósiskola profitált.

Bikárdi László így tudósított a hétfői játéknapról:
“A Győztes Gólig a Rolomester felett aratott győzelmével már most több pontot szerzett, mint ősszel. A félidőben még ugyan nem nekik állt a zászló, de végül megfordították a meccset. Győztes Gólig – Rolomester.hu 4-1

Az Öreghegy nem a legerősebb kerettel vágott neki a Spiki elleni mérkőzésnek, ez az eredményen is meglátszik. A vége előtt 1-1-re állt a csata, de Puhnyák akkor szerezte meg csapatának a 3 pontot jelentő találatot, amikor az ellenfélnek már a középkezdésre sem maradt ideje. Öreghegy FC – Spiki 1-2

Talán ennél is nagyobb meglepetés az Est Nec Urdel Renegate felett aratott győzelme. A dobogóra hajtó hazai csapat nem bírt a piros mezesekkel. Itt is az utolsó percben dőlt el a győztes kimenetele, mikor Molnár Z. góljával csapata három ponttal távozott. Renegate AC – Est Nec Urdel 3-4

A Szfinx nem a legjobb előjelekkel várta a Triád elleni, biztosnak tűnő győzelmet. Racskó még eltiltását tölti, Varga A. is csak a lelátóról szoríthatott társainak kisebb sérülés miatt. Az utolsó órákban Herczegh Csaba versenyengedélyét is kiváltották, de ő sem ért ma oda. Sérülések és egyéb elfoglaltságok miatt csere nélkül állt ki a hazai csapat, úgy, hogy Iszak lázzal, míg Rottman combizom-húzódással lépett pályára. Ennek megfelelően óvatos volt a Kurucz- Orosz, Csősz, Rottman, Veress, Iszak csapattal felálló Autósiskola. Kisebb helyzetekig eljutottak ugyan, de nagyon óvatos játék zajlott. Veress lőhetett volna mikor szemben a kapuval állt, de ő inkább a passzt kereste, ezzel odalett a helyzet. Aztán egy hasonló szituációban már kapura lőtt, meg is lett az eredménye 1-0.

A második félidőben is szinte csak neki voltak helyzetei. 2-0-ra növelte az előnyt, mikor a kifutó kapus felett a kapuba emelt. A labda nem érte ugyan a hálót, de a gólvonal mögött volt az. Eldőlhetett volna a meccs végérvényesen, ha a másik emelése is bemegy, de Szabó G. kapus most jobban figyelt. Szépített a Triád negyed órával a meccs vége előtt, izgalmas véghajrára lehetett számítani. De nem volt az. A Triádban nem volt átütőerő még egy gól megszerzéséhez, sőt, Csősznek volt helyzete a másik oldalon, lövése a felső kapufát találta el. Tavasszal harmadik meccsét is egy góllal nyerte a Szfinx. Szfinx Autósiskola – Triád FC 2-1

Alba Liga II/A, 14. forduló (2016/2017)

kép 1 / 4

Az első az utolsó ellen. Lényegesen nagyobb arányú győzelemre számítottak a Szépluck oldalán, de a végén bekapott két gól szép gyógyír volt az Öreg Samnek. FC Szépluck – Öreg Sam 4-2

A második helyen álló Albaparkban is sok volt a hiányzó ma. Nem is tudtak mit kezdeni a jó formában lévő Mástésztával. Kovács J. az első félidőben játszott jól, míg a másodikban Szabó A. és Lengyel vitték a prímet. Meg kell említeni még, hogy Makk Attila kapus is nagy napot fogott ki, megérdemelte volna, ha nullásra hozza le a meccset. Ehhez alig pár percet kellett volna még kibírna. De így sem bánja, hiszen csapat simán nyert. Olyannyira simán, hogy gólarányával az Albapark hátrébb is csúszott egy helyet. Mástészta – Albapark Étterem 5-1″