Alba Liga II/A: Lendületben a Szfinx Autósiskola, lejtmenetben a Renegate

Az Alba Liga hétfői játéknapján szoros meccset játszott a listavezető FC Szépluck. Az Öreghegy értékes pontokat hullajtott, a Renegate nem találja őszi formáját.

Bikárdi László a következőképp tudósított:
“Az Albapark a Triád ellen igyekezett megszakítani tavaszi rossz sorozatát. Talán éppen emiatt a széria miatt is sikeredett kicsit nehezebben ez, hiszen csak két góllal verték az utolsó előtti helyen tanyázó ellenfelüket. De végülis összejött, és három vereség után ismét átélhették a győzelem ízét. Ebben Krizsán vette ki leginkább a részét, mindkét gólt ő szerezte. Triád FC – Albapark Étterem 0-2.

Ezzel párhuzamosan a másik pályán egy szintén rossz passzban lévő csapat igyekezett vissza az ősszel jól megkezdett útra. Ez név szerint a Renegate, amely ma éppen egy jó napot kifogó Spikivel találta magát szemben. Puhnyák volt elemében a vendégeknél, szinte minden akcióban benne volt. Gólokkal hálálta meg téli leigazolását, ezáltal győzelemre vezetve csapatát. Galambosék továbbra sem találják őszi önmagukat. Renegate AC – Spiki 2-5.

A Szfinx ma Rottman nélkül állt fel az Öreg Sam ellen. De nem csak őt hiányolták a szurkolók, hanem Iszakot is a kezdőből. Ma Bellér és Racskó kapott több lehetőséget, amit 1 illetve 2 góllal meg is háláltak. Nehezen indult a meccs az Autósiskolának, mert ellenfelük masszívan védekezett. A gól sem akart jönni az elején, olyannyira nem, hogy már negyed óra is eltelt, amikor az eredményjelző még mindig 0-0-t mutatott. De aztán a vendégcsapat megsegítette őket egy öngóllal, ami után már könnyebben jött a többi is. 3-1 volt a térfélcserekor. Az egyre jobban fáradó sereghajtó sportszerűen küzdve játszotta végig a mérkőzést, de a nagy különbségű vereséget nem kerülhette el. Szfinx Autósiskola – Öreg Sam 8-1.

A Mástészta hárommal verte a Rolomestert. Utóbbi csapat sem remekel tavasszal, viszont a Tésztások a sok őszi döntetlen után már a negyedik helyre kúsztak fel ezzel a győzelemmel. Mástészta – Rolomester.hu 5-2

Az Est Nec Urdel rendszerint szoros meccset játszik az élmezőnnyel. Így volt ez ma is a listavezető ellen. A félidőben 2-1 ment csak a Szépluck, aztán jött Nagy Sándor második gólja. A vége előtt 5 perccel Molnár Zoltán szépített újra, és az egyenlítés is meglehetett volna, ha a végén jobban koncentrálnak. De hozta a győzelmet a Szépluck, így továbbra is 8 pontos előnnyel az első helyen állnak. FC Szépluck – Est Nec Urdel 3-2.

Szépen gyűjtögeti a pontokat a Győztes Gólig tavasszal. Kiss Szabolcs maga és csapata is egyre jobb formában játszik. Ma az Öreghegy ellen is megcsíptek egy pontot, és nem is kérdés mi lett volna, ha Rózsa Csabát (aki három gólt szerzett) jobban semlegesítik. Győztes Gólig – Öreghegy FC 3-3.”