Alba Liga II/A: Ismét gálázott a Szépluck, nyert a Renegate is

A kispályás bajnokság másodosztályának “A” jelű csoportjában két csapat maradt százszázalékos csupán a harmadik forduló után. A Spiki megszerezte szezonbeli első pontját.

Bikárdi László a következőképp tudósított a hétfői játéknapról:
“A Triád – Szfinx mérkőzés egyik kérdése az volt, hogy melyik arcát mutatja a hazai csapat, ugyanis a Szépluck-tól 10-et kaptak, aztán megverték a Mástésztát. A másik, hogy a Szfinxben az idei szezonban először pályára lépő Réger kapus, Iszak és Szabó Balázs milyen játékkal rukkol elő. Már az elején nyomás alá helyezték a vendégek az ellenfél kapuját, de érezni lehetett, hogy azt ma nehéz lesz feltörni. Főleg úgy, hogy a 10. percben egy ártatlan szituációból hátrányba is kerültek. Kicsit kapkodóvá vált ettől a játékuk, talán emiatt is maradtak ki a nagyobbnál nagyobb helyzetek. Mígnem Iszak a sarokban kapott egy labdát, amivel egy kötény után már a hatoson belül járt és a kapus lábai mellett is elgurította azt. 1-1, ez volt a félidő is. A másodikban szinte felborult a pálya, annyira nyomott az Autósiskola. A kérdés csak az volt, hogy mikor jön a gól. Szabó Gergő fantasztikusan védett, hárított mindent lövést, néha a kapufa is a segítségére sietett. Az utolsó percet mutatta az eredményjelző, mikor a végig kitűnően játszó Rottman indult meg a saját térfeléről nagy lendülettel, végigvezette a labdát az ellenfél hatosáig, majd a hálóba lőtt. A középkezdésre már nem is maradt idő. A Triád kezéből az utolsó percben csúszott ki egy pont, de játékosai mégis sportszerűen gratuláltak az ellenfélnek. Triád FC – Szfinx Autósiskola 1-2

A másik pályán megszületett a csoport első döntetlenje, a Spiki Fodor-Papp mesterhármasával harcolt ki egy pontot az Öreghegy ellen. Spiki – Öreghegy FC 3-3

Ismét rangadót játszott az Albapark, ezúttal a Mástészta volt az ellenfél, akiknél Janovics is játékra jelentkezett. Hollósi góljával a 20. percben szerezte meg a vezetést a Tészta, majd szabadrúgásból ismét ő volt eredményes 2-0. Ezután az Albapark percei következtek. Krizsán, aki végig nagy csatát vívott Janoviccsal, szépített, majd Kovács L. egyenlített. Leereszett a vendég csapat, benne volt az is, hogy fordít a Park. De egy szép kontra végén ismét a Tésztások vezettek. Kovács János gurította hajszálpontosan középre a labdát, melyet Lengyel finom bokamozdulattal emelt át a kivetődő kapuson 3-2. Igazából a döntetlen felelt meg a játék képének, melyet Magyar állított be, egy szép akció végén, így igazságos döntetlen született ezen a nagyon jó meccsen. Albapark Étterem – Mástészta 3-3

Az Est Nec Urdel – Renegate meccsen mindössze egy gól döntött, ezt Joó Gergő rúgta. A vendégek így továbbra is 100 %-osak. Est Nec Urdel – Renegate AC 0-1

A Rolomester talán babonából új mezben folytatja a bajnokságot, kékre cserélték a narancssárgát. Az ellenfél a szezont gyengén kezdő Győztes Gólig csapata volt. Egyhangú mezőnyjáték zajlott, míg Riegler András pályára nem lépett a Rolo-ban, ő jelentett igazi veszélyt a kapura. Sőt, egy kapuskidobás után engedte maga elé pattanni a labdát a térfél közepén, majd bődületes nagy gólt lőtt. Ezt László József egyenlítette ki egy szöglet után. A második félidőben Kardos vette vissza a vezetés, majd egy bedobás után ismét Riegler volt eredményes, ezúttal fejjel. Zsebben érezhették a 3 pontot, de László nem így gondolta. A bal oldalon kevergetett, majd a középre adását Tarró perdítette külsővel a kapuba. Meleg percek következtek, de Csohány kapus védéseinek köszönhetően megtartotta az előny a hazai csapat. Úgy látszik, bejött a mezcsere. A szebb napokat is megélt Győztes Gólig egyelőre pont nélkül áll. Rolomester.hu – Győztes Gólig 3-2

A Szépluck ellen a védekezésre berendezkedő Öreg Sam 5-1-es vereséget szenvedett. Az általában nagyon eredményes Nagy Sándor megszerezte első gólját a bajnokságban.”