A Vál csapata az Újévi Kupa győztese!

Megtört a Szár sikerszériája, ezúttal nem a hazai csapat nyerte a teremkupát.

Immár kilencedik alkalommal rendezték meg Száron az Újévi Teremlabdarúgó Tornát sportegyesületek igazolt labdarúgói számára. Az idei megmérettetésen 23 csapat képviseltette magát. Fejér megyén kívül Komárom-Esztergom megyéből érkeztek csapatok. A szervezők három hatos és egy ötös csoportba osztották a résztvevőket előtérbe helyezve a sok játéklehetőséget.

Az első nap reggelén az „A” csoport küzdelmeit Vál csapata nyerte meggyőző játékkal. Mögöttük a körbeveréseket követően Felcsút csapatának sikerült bejutni a legjobb nyolc közé. Délután a „B” jelű ötösből Mány magabiztosan végzett csoportja élén. Mögöttük Ráckeresztúr és Sárkeresztes csapata küzdött a továbbjutást jelentő második helyért, amiből a ráckeresztúri alakulat került ki győztesen. Kora este a „C” jelű ötösből a házigazda Szár mögött Alcsútdoboz csapata menetelt a negyeddöntőig.

Vasárnap a „D” jelű hatossal folytatódtak a küzdelmek. A csoportban Ete csapata diadalmaskodott. Mögöttük nem kis izgalom árán a Lajoskomárom csapata végzett a második helyen.

Délután az első negyeddöntőn Vál és Ráckeresztúr mérkőzésén a váli csapat lépett a legjobb négy közé. Ezután Szár csapata meggyőző játékkal 3-0-ra verte Lajoskomárom csapatát, majd Mány csapata tipikus egy gólos mérkőzésen diadalmaskodott Felcsút alakulata felett. Utoljára Ete és Alcsútdoboz csapatai küzdöttek egymással. A mérkőzést az etei csapat 3-1 arányban nyerte.

Az elődöntőben Ete és Vál szoros mérkőzésen verte aktuális ellenfelét így mindketten készülődhettek a döntőre. A bronzmérkőzésen Szár utolsó erejét mozgósítva 4-2 arányban diadalmaskodott Mány csapata felett. A döntőben a váli gárda helyenként tetszetős játékkal 2-0-re legyőzte a kitűnő játékerőt képviselő etei csapatot.

A torna gólkirálya Nyitrai Róbert(Szár) lett 10 góllal. A legjobb kapus címet Szabó Tamás (Mány) érdemelte ki. A legjobb játékos Roll Martin(Ete) vitrinjébe került.