5 gólt vágott az Előszállás Lajoskomáromban! VIDEÓ!

A bajnoki címre hajtó Előszállás már a hetedik percben felavatta vendéglátója hálóját, és gólfiesztát rendezett. Részletes szöveges tudósítás és videós összefoglaló.

Az Előszállás SE tudósítója így fogalmazott:

“Az elmaradt Nagyvenyim elleni bajnoki mérkőzésünk után a hétvégén sikerült lejátszanunk a soron követő mérkőzésünket Lajoskomáromban. Igazi fociidőben játszottunk a vendéglátó település 2. számú csapata ellen.

A két csapat tabellán elfoglalt pozíciója alapján mi voltunk az esélyesebbek, s ennek megfelelően kezdtük a mérkőzést és magunkhoz is ragadtuk a kezdeményezést. A fölényünk viszonylag hamar, már a 7. percben góllá érett Sándor Tóth révén. Sanyi nagyjából 17 méterről eresztett meg egy lövést, amely nem tűnt veszélyesnek, de végül utat talált magának a labda az ellenfél kapusának hónalja alatt. Visszaigazolása óta ez volt az első találta az ESE színeiben. A gyors gólunk után a játékunk is jobban letisztult, s többször is az ellenfél védelme mögé kerültünk, de igazán nagy lehetőségre a 19. percig kellett várni. Ekkor Bálint Reichardt kiugratását követően Szabolcs Szalai szerezte az újabb gólunkat, miután egy átvételt követően a kapus mellett elpasszolta a labdát. A meccs képe továbbra sem változott, így a mi dominanciánk volt a jellemző, s ellenfelünk többnyire hosszú előreívelt labdákkal próbált operálni, amely alkalmanként szögletet is eredményezett, de komoly lehetőségről nem beszélhettünk. A következő gólunk a 29. percben esett és Bozsoki Marcell nevéhez fűződik. Marci egy szép összjáték végén bombázott a hálóba és szerezte meg első gólját a színeinkben, s ehhez ezúton is gratulálunk! A félidő további részében nem szereztünk újabb találatot, annak ellenére, hogy 1-2 nagyobb lehetőségünk volt, de nem éltünk azokkal. Ellenfelünk játékára továbbra is a korábban leírtak volt a jellemző. Összességében egy magabiztos, 3 gólos előnnyel vonulhattunk a szünetre.

A második játékrészt ott folytattuk, ahol az előzőt abbahagytuk, s ez már a 48. percben újabb gólt eredményezett. Sándor Tóth nagyszerű indítását követően Bálint Reichardt egy pattanás után 15 méterről vágta az ellenfél kapujába a játékszert. A négy gólos előny tudatában a játékunk egyre inkább akadozóvá és öncélúvá vált. Ennek eredményeképpen több teret engedtünk az ellenfelünknek, s többször is veszélyesnek mondható kontratámadásokat vezettek. Alkalmanként meg is dolgoztatták a felnőtt csapatunkban debütáló 17 éves kapusunkat, Pelsőczi Péter-t. Petinek ezúton is szívből gratulálunk, s sok sikert kívánunk még Neki a színeinkben! Az ellenfelünk feljavuló és a mi gyengébb játékunk ellenére rúgtunk kapufát és volt több nagy lehetőségünk is, amelyekkel sajnos nem tudtunk élni. A végeredmény a 88. percben alakult ki Bálint Reichardt szép szabadrúgás gólja után.

Összességében 55-60 percig meggyőzően és helyenként jól játszottunk, majd a teljesítményünk visszaesett, de ennek ellenére a győzelmünk utána sem forogott igazán veszélyben. A különbség kicsit lehetett volna nagyobb is, ha könyörtelenül kihasználjuk az adódó lehetőségeket, de egyáltalán nem vagyunk telhetetlenek és örülünk a győzelemnek, hiszen csak ez számít. A lajoskomáromi csapatnak köszönjük a sportszerű játékot és a találkozó utáni vendéglátást is! További sok sikert kívánunk Egyesületüknek!

Lajoskomárom II. – Előszállás 0-5

Lajoskomárom II. – Előszállás 2018.04.07. összefoglaló:Az elmaradt Nagyvenyim elleni bajnoki mérkőzésünk után a hétvégén sikerült lejátszanunk a soron követő mérkőzésünket Lajoskomáromban. Igazi fociidőben játszottunk a vendéglátó település 2. számú csapata ellen.A két csapat tabellán elfoglalt pozíciója alapján mi voltunk az esélyesebbek, s ennek megfelelően kezdtük a mérkőzést és magunkhoz is ragadtuk a kezdeményezést. A fölényünk viszonylag hamar, már a 7. percben góllá érett Sándor Tóth révén. Sanyi nagyjából 17 méterről eresztett meg egy lövést, amely nem tűnt veszélyesnek, de végül utat talált magának a labda az ellenfél kapusának hónalja alatt. Visszaigazolása óta ez volt az első találta az ESE színeiben. A gyors gólunk után a játékunk is jobban letisztult, s többször is az ellenfél védelme mögé kerültünk, de igazán nagy lehetőségre a 19. percig kellett várni. Ekkor Bálint Reichardt kiugratását követően Szabolcs Szalai szerezte az újabb gólunkat, miután egy átvételt követően a kapus mellett elpasszolta a labdát. A meccs képe továbbra sem változott, így a mi dominanciánk volt a jellemző, s ellenfelünk többnyire hosszú előreívelt labdákkal próbált operálni, amely alkalmanként szögletet is eredményezett, de komoly lehetőségről nem beszélhettünk. A következő gólunk a 29. percben esett és Bozsoki Marcell nevéhez fűződik. Marci egy szép összjáték végén bombázott a hálóba és szerezte meg első gólját a színeinkben, s ehhez ezúton is gratulálunk! A félidő további részében nem szereztünk újabb találatot, annak ellenére, hogy 1-2 nagyobb lehetőségünk volt, de nem éltünk azokkal. Ellenfelünk játékára továbbra is a korábban leírtak volt a jellemző. Összességében egy magabiztos, 3 gólos előnnyel vonulhattunk a szünetre.A második játékrészt ott folytattuk, ahol az előzőt abbahagytuk, s ez már a 48. percben újabb gólt eredményezett. Sándor Tóth nagyszerű indítását követően Bálint Reichardt egy pattanás után 15 méterről vágta az ellenfél kapujába a játékszert. A négy gólos előny tudatában a játékunk egyre inkább akadozóvá és öncélúvá vált. Ennek eredményeképpen több teret engedtünk az ellenfelünknek, s többször is veszélyesnek mondható kontratámadásokat vezettek. Alkalmanként meg is dolgoztatták a felnőtt csapatunkban debütáló 17 éves kapusunkat, Pelsőczi Péter-t. Petinek ezúton is szívből gratulálunk, s sok sikert kívánunk még Neki a színeinkben! Az ellenfelünk feljavuló és a mi gyengébb játékunk ellenére rúgtunk kapufát és volt több nagy lehetőségünk is, amelyekkel sajnos nem tudtunk élni. A végeredmény a 88. percben alakult ki Bálint Reichardt szép szabadrúgás gólja után.Összességében 55-60 percig meggyőzően és helyenként jól játszottunk, majd a teljesítményünk visszaesett, de ennek ellenére a győzelmünk utána sem forogott igazán veszélyben. A különbség kicsit lehetett volna nagyobb is, ha könyörtelenül kihasználjuk az adódó lehetőségeket, de egyáltalán nem vagyunk telhetetlenek és örülünk a győzelemnek, hiszen csak ez számít. A lajoskomáromi csapatnak köszönjük a sportszerű játékot és a találkozó utáni vendéglátást is! További sok sikert kívánunk Egyesületüknek!Ismételten köszönet illeti a csapatunkat elkísérő szurkolókat. Örülünk, hogy mindig számíthatunk Rátok!☺️????Szerdán és szombaton is pályára lépünk hazai pályán, akkor is várunk mindenkit nagy szeretettel!Hajrá ESE!⚽️⚽️⚽️????????A mérkőzésről készült képeket a hét folyamán, a megszokott módon töltjük fel.

Posted by Előszállás SE on Sunday, April 8, 2018

Ismételten köszönet illeti a csapatunkat elkísérő szurkolókat. Örülünk, hogy mindig számíthatunk Rátok! Szerdán és szombaton is pályára lépünk hazai pályán, akkor is várunk mindenkit nagy szeretettel! Hajrá ESE!”

Lajoskomárom II. – Előszállás 0-5 (0-3)
Lajoskomárom, vezette: Kovács Tamás

Lajoskomárom II.: Vranszki – Szabó Z., Rostás, Berta, FEjérpataky V., Kunos, Sonkoly (Fejérpataky Á. 29.), Reizinger, Őri, Banász, Csulik.
Előszállás: Farkas P. (Pelsőczi 46.) – Harasztia, Csontos, Balogh N. (Kercza 62.), Béres, Tóth S., Szalai, Eper (Kiss Gy. 54.), Bozoski (Bognár 73.), Reichardt, Csuka (Kovács 70.) Vezetőedző: Masinka Csaba

Gól: Tóth S. (7.), Szalai (19.), Bozsoki (29.), Reichardt (48., 88.)

Forrás és fotó: Előszállás SE Facebook