Nagy elánnal támadott, mégsem nyert az Előszállás! VIDEÓ!

Nem volt túl hatékony a kapu előtt az újonc.

Az Előszállás tudósítója így fogalmazott:

“Nagy várakozás övezte a vasárnapi mérkőzésünket Nagykarácsony ellen, hiszen ez egy igazi derbi a két szomszédos település között. Továbbá ezen a napon tartották a közeli utcában az előszállási búcsút, mely mindig megnöveli az aktuálisan megrendezett meccs nézőszámát. Szerencsére az elvárhatónak megfelelően szép számban kilátogattak az érdeklődők a találkozóra, s már csak a csapatokon volt a sors, hogy szórakoztassák a nagyérdeműt.

A meccsen az első perctől határozottan, szervezetten és ellentmondást nem tűrően léptünk fel, melynek eredményeként az ellenfelünk nem igazán tudott tudatos akciót kialakítani vagy tartósan birtokolni a játékszert. Ezzel szemben mi rendre eljutottunk a kapu elé, s többnyire lövéssel fejeztük be az akciókat. Sajnos a kisebb-nagyobb lehetőségeinket is elpuskáztuk, így hiába voltunk fölényben, nem tudtuk azt számszerűsíteni gólok formájában a félidő során. A nagykarácsonyiak próbálkozásai kimerültek egy-két távoli lövésben és szögletben, de ezek nem jelentettek komoly veszélyt kapusunk, illetve a csapatunk számára. Ennek megfelelően a félidőre 0-0-ás eredménnyel vonultak a csapatok.

A második félidőt szerencsére ott tudtuk folytatni, ahol az elsőt abbahagytuk, sőt fokoztuk is az iramot. Ennek eredményeképpen még több, s még nagyobb lehetőségeket dolgoztunk ki, hogy mást ne írjunk, a kapufát is sikerült megzörgetni. A vezető találatunk viszont csak nem akart összejönni, többnyire a gyenge kapu előtti hatékonyságunknak köszönhetően. Természetesen ezek után be is igazolódott újfent a labdarúgás egyik örök igazsága, miszerint a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. A nagykarácsonyi 16-osnál történt labdavesztést követően az ellenfél játékosa a saját térfeléről megiramodott, és végigszlalomozott köztünk anélkül, hogy szerelni tudtuk volna, s 20-25 méterről lövésre szánta el magát. Nagyon jól eltalálta a labdát, hiszen erős és pontos is volt, valamint pont lepattant a kapusunk előtt, de ennek ellenére kapuvédőnk tudott hárítani, viszont a kipattanóra leghamarabb a nagykarácsonyi támadó reagált és nem is hibázott a 75. percben. 0-1

Szerencsére a csapatunk nem adta fel, és ugyanabban a formában tudtunk tovább játszani, mint a bekapott gól előtt. Ennek meg is lett az eredménye a 84. percben, amikor egy szöglet során Reichardt Bálint a kapufa segítségével fejelt az ellenfél kapujába. A hátralévő időben mindent megtettünk a győztes gól megszerzése érdekében, de sajnos nem jött össze, így a végeredmény 1-1 lett.

Furcsa, kettős gondolatok kavarogtak a csapat tagjainak fejében, hiszen fel lehet fogni úgy is a találkozót, hogy megmentettünk egy pontot, de úgy is, hogy elvesztettünk kettőt. A szezon eddigi legjobb játékát produkáltuk, de a fölényünket nem voltunk képesek gólokra váltani, márpedig ez a játék a gólokról szól. Ennek ellenére inkább keserű a szőlő, hiszen a játék képe alapján akár több góllal is nyerhettünk volna. Viszont nincs megállás, megyünk tovább, és a hétvégén igyekszünk begyűjteni első pontunkat/pontjainkat idegenben is.

Nagyon szépen köszönjük a szurkolóinknak a buzdítást, s azt, hogy ilyen nagy létszámban jelentek meg a sportpályán. Nagy szeretettel várjuk őket továbbra is a mérkőzéseinkre!”

Előszállás – Nagykarácsony 2018.09.09. összefoglaló:Nagy várakozás övezte a vasárnapi mérkőzésünket Nagykarácsony ellen, hiszen ez egy igazi derbi a két szomszédos település között. Továbbá ezen a napon tartották a közeli utcában az előszállási búcsút, mely mindig megnöveli az aktuálisan megrendezett meccs nézőszámát. Szerencsére az elvárhatónak megfelelően szép számban kilátogattak az érdeklődők a találkozóra, s már csak a csapatokon volt a sors, hogy szórakoztassák a nagyérdeműt.A meccsen az első perctől határozottan, szervezetten és ellentmondást nem tűrően léptünk fel, melynek eredményeként az ellenfelünk nem igazán tudott tudatos akciót kialakítani vagy tartósan birtokolni a játékszert. Ezzel szemben mi rendre eljutottunk a kapu elé, s többnyire lövéssel fejeztük be az akciókat. Sajnos a kisebb-nagyobb lehetőségeinket is elpuskáztuk, így hiába voltunk fölényben, nem tudtuk azt számszerűsíteni gólok formájában a félidő során. A nagykarácsonyiak próbálkozásai kimerültek egy-két távoli lövésben és szögletben, de ezek nem jelentettek komoly veszélyt kapusunk, illetve a csapatunk számára. Ennek megfelelően a félidőre 0-0-ás eredménnyel vonultak a csapatok.A második félidőt szerencsére ott tudtuk folytatni, ahol az elsőt abbahagytuk, sőt fokoztuk is az iramot. Ennek eredményeképpen még több, s még nagyobb lehetőségeket dolgoztunk ki, hogy mást ne írjunk, a kapufát is sikerült megzörgetni. A vezető találatunk viszont csak nem akart összejönni, többnyire a gyenge kapu előtti hatékonyságunknak köszönhetően. Természetesen ezek után be is igazolódott újfent a labdarúgás egyik örök igazsága, miszerint a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. A nagykarácsonyi 16-osnál történt labdavesztést követően az ellenfél játékosa a saját térfeléről megiramodott, és végigszlalomozott köztünk anélkül, hogy szerelni tudtuk volna, s 20-25 méterről lövésre szánta el magát. Nagyon jól eltalálta a labdát, hiszen erős és pontos is volt, valamint pont lepattant a kapusunk előtt, de ennek ellenére kapuvédőnk tudott hárítani, viszont a kipattanóra leghamarabb a nagykarácsonyi támadó reagált és nem is hibázott a 75. percben. 0-1Szerencsére a csapatunk nem adta fel, és ugyanabban a formában tudtunk tovább játszani, mint a bekapott gól előtt. Ennek meg is lett az eredménye a 84. percben, amikor egy szöglet során Reichardt Bálint a kapufa segítségével fejelt az ellenfél kapujába. A hátralévő időben mindent megtettünk a győztes gól megszerzése érdekében, de sajnos nem jött össze, így a végeredmény 1-1 lett.Furcsa, kettős gondolatok kavarogtak a csapat tagjainak fejében, hiszen fel lehet fogni úgy is a találkozót, hogy megmentettünk egy pontot, de úgy is, hogy elvesztettünk kettőt. A szezon eddigi legjobb játékát produkáltuk, de a fölényünket nem voltunk képesek gólokra váltani, márpedig ez a játék a gólokról szól. Ennek ellenére inkább keserű a szőlő, hiszen a játék képe alapján akár több góllal is nyerhettünk volna. Viszont nincs megállás, megyünk tovább, és a hétvégén igyekszünk begyűjteni első pontunkat/pontjainkat idegenben is.Nagyon szépen köszönjük a szurkolóinknak a buzdítást, s azt, hogy ilyen nagy létszámban jelentek meg a sportpályán. Nagy szeretettel várjuk őket továbbra is a mérkőzéseinkre!???Hajrá ESE!?⚽️??