Alba Liga II/A: Helycsere a dobogón a zárófordulóban!

Az utolsó fordulóhoz érkeztünk az Alba Liga II/A csoportjában. Volt még pár nyitott kérdés, a legfontosabb a második helyért folytatott harc volt ezek közül.

Bikárdi László így tudósított:
“A harmadik helyen álló Albapark 2 ponttal volt a Szfinx mögött, győzelme esetén terhet rakott volna a Szépluck ellen meccselő Autósiskolára. Nagyarányú győzelem esetén még a döntetlen sem lett volna elég a Szfixeseknek a bajnok ellen. A középmezőnyben is nagy mozgásokra volt kilátás, hiszen szoros volt az állás. A gólkirályi cím sorsa sem dőlt el teljesen. Ez történt:

Az Albapark Krizsán góljaival gyorsan kétgólos előnyre tett szert. Átjáróház volt a Renegate védelme, fáradtan mozogtak. Sajnos a tavasz nem az elvárásaiknak megfelelően sikerült, ez erre a meccsre is rányomta a bélyegét. A félidőben 5-0-lal fordultak. Joó Tibor igyekezett csak, ő szépített az eredményen. A vége 8-2 lett, amely azt jelentette, hogy a Szfinxnek a győzelem kell a második helyhez, a döntetlen a gólkülönbség miatt nem elegendő. Albapark Étterem – Renegate AC 8-2

A Mástészta eközben egy sokgólos mérkőzésen verte a Spikit, de a negyedik helyüket már a forduló előtt bebetonozták. Mástészta – Spiki 7-4

A Rolomester valószínűleg szebb szezonban reménykedett, de a fontos meccseket nem tudta hozni. Az Est Nec Urdel elleni is csak a vendégeknek volt fontos. Győzelmükkel ők a tabella hatodik helyére jöttek fel. Rolomester.hu – Est Nec Urdel 1-3

Meglehetett volna nekik az ötödik hely is, de az Öreghegy is erre pályázott. Az Öreg Sam elleni győzelem egy percig sem forgott veszélyben. Rózsa Csaba három góljával a gólkirályi címet is bebiztosította magának. Öreg Sam – Öreghegy FC 3-7

Ezek után a Triád győzelme esetén megelőzhette volna az Öreg Sam-et és elkerülhetett volna az utolsó helyről. Vezettek is a Győztes Gólig ellen, de aztán a pontszerzés is kicsúszott a kezeik közül a végén. Triád FC – Győztes Gólig 1-2

A Szfinxnek tehát nyernie kellett volna a már bajnokként pályára lépő Szépluck ellen. Az ellen a csapat ellen, amelyben több ismerős, barát és egykori csapattárs is megtalálható. Viniczai, Tőke és Horváth Attila is játszott régebben a Szfinx jogelődjeiben (Suzuki Kőnig, Ablak Kapu). De a pályán nincs barátság, kemény meccsre számíthattak mindkét fél szurkolói, főleg úgy, hogy a Széplucknak volt miért visszavágnia. Ősszel a Szfinx nyert és a bajnoknak azóta is csak ez az egy veresége volt. Most is ők vezettek már az első percben, Bellér passzából Racskó szerzett vezetést. Pár perccel később viszont jött az egyenlítés. Tőke vezetgette át a labdát az ellenfél térfelére, majd mikor látta, hogy senki nem támadja meg, lövésre szánta el magát. Ritkán látható, hatalmas gólt ragasztott a kapu jobb felső sarkába. Megfogta ez a demoralizáló gól a hazaiakat, ezáltal mezőnyfölényben játszott a Szépluck. Sokszor elcsúsztak védekezésnél, ez Meggyes könnyű góljánál is látszott (1-2). Iszak csúsztatásából Racskó léphetett ki, amiből gólt lőtt és egyenlített. Visszajött a meccsbe lelkileg is a csapat. Helyzetek voltak itt is, ott is. Csuka góljára Orosznak volt válasza 10 perccel a vége előtt (3-3). Majd Kurucz kapus indítását Racskó Martin fejelte kapura, a kapufa belső éléről a labda azonban kifelé jött. Nyílt sisakkal játszott mindkét csapat, a győzelemre törtek. A Szépluck előtt is akadtak bőven kihasználatlan lehetőségek. Horváth A. egy szöglet után újra megszerezte a vezetést a bajnoknak. Kevés idő volt már csak hátra, a játék képének a döntetlen felelt volna meg, amely Őri lábában maradt, mert két méterről a szinte üresen tátongó kapunak csak felső lécet találta el… Szfinx Autósiskola – Szépluck FC 3-4”