Balogh gólja döntött az Ivácsa javára

NB III

A technikai malőr sem gátolta meg az Iváncsát, hogy legyűrje a Makót.

Bozai Attila így foglalta össze a Makó elleni találkozó eseményeit:

“Végre éles körülmények között mutathattuk meg amit a felkészülés során gyakoroltunk. Sajnos egy technikai malőr miatt nem az általunk elképzelt csapat futott ki a pályára, és nagy kérdés volt, hogy az utolsó pillanatokban történt változás mennyire lesz zavaró.

A mérkőzés első 20 perce inkább a mezőnyjátékról szólt, bár néhány vendég kontrában benne volt a veszély, annak ellenére is, hogy a kapuk nem forogtak veszélyben. A félidő közepétől kezdtük átvenni a játék irányítását, és többször a vendégek mögé tudtunk kerülni. Itt már érett a gól, de ekkor 2-3 alkalommal még a vendégek megúszták. A félidő utolsó percében viszont a gól is megérkezett: egy labdaszerzést követően Folmer adott remek labdát a jó ütemben beinduló Csesznekinek, aki végig nyargalt a támadó térfélen, és magabiztosan lőtt a kapuba, 1-0.

A második félidőt ott folytattuk ahol az elsőt abbahagytuk! Azonnal támadólag léptünk fel, és folyamatosan veszélyes támadásokat vezettünk, de sajnos ki is hagytuk a helyzeteket. Egészen a 80. percig kellett várni a második gólra, ekkor Büki ugratta ki Baloghot, aki a kapust is kicselezte, majd higgadtan gurított a hálóba, 2-0.

Csapatunk nem állt le, újabb helyzeteket dolgozott ki, és benne volt a játékunkban az újabb gól, de sajnos a jobbnál jobb lehetőségeket is elpuskáztuk. A 93. percben az egyetlen vendég helyzet góllal végződött. Egy kontra után Molnár góljával a Makó szépített, és ezzel véget is ért az első tavaszi mérkőzésünk, 2-1.

A látottak alapján nagyobb arányú is lehetett volna a győzelmünk, a nagyon lelkesen, keményen és szervezett játszó Makó ellen.”

Iváncsa – Makó 2-1 (1-0)
Iváncsa, vezette: Kovács Tamás

Iváncsa: Dániel – Balogh, Varga, Szauter, Fekecs (Kovács 90.), Aradi, Folmer (Berényi 75.), Cseszneki, Pribék, Madarász, Büki (Miklósvári 82.)
Makó: Garamvölgyi, Grecsó, Lászik, Kóródi, Babolek, Molnár J., Varga R., Busa, Gémes (Gönczö 72.), Széll (Lipták 65.), Szabó A.

Gól: Cseszneki (45.), Balogh L. (80.) illetve: Molnár (93.)

Forrás: Iváncsa KSE